mūsudienas-ceļojuma piezīmes //izbrauciens ar Renault GRAND SCENIC 1.diena

atver acis-drusku apmācies, ir pirmā aprīļa diena, -brīvdiena. paēd rīta putru, sataisies un dodies ceļā - tas nav nekāds joks, bet gan mūsu piedzīvojums nedēļu atpakaļ! ..devāmies nedēļas nogales izbraucienā nevis kā ierasts ar mūsu ģimenes auto, bet gan izmēģinājām un tiešām izbaudījām braucienu ar jauno Renault GRAND SCENIC.. šodien padalīšos ar iespaidiem un redzēto ceļojuma pirmajā dienā, kad mērojām ceļu pa Kurzemes plašumiem līdz Kuldīgai. tā kā Ģirtiņam tieši šī nedēļas nogale visa bija aizņemta ar turnīru un spēlēm, piedzīvojumos devāmies ar mūsu pastaigu draudzenītēm. 

IMG_0836.jpg

manuprāt, ir svarīgi doties izbraucienos ar bērniem jau kopš mazotnes, parādot viņiem skaistas vietas, gan pilsētas, gan arī dabu, -būt kustībā un sajust piedzīvojumus.. mums Latvijā ir daudz zināmu un arī ne tik atklātu vietu, kurp brīvdienās doties. šāds kopīgs laiks ir miljona vērtē, radot neaizmirstamas sajūtas par kopā piedzīvoto, un protams, arī vispārīgi tas paplašina redzes loku, bagātina valodu un zināšanas par pasauli.. vēl tas ir arī laiks, ko nekas cits uz pasaules nevarēs iztraucēt, jo esat izrāvušies no ierastās vides un apstākļiem. kad jau no mazotnes bērni būs pieraduši visur kur doties, vēlāk šie braucieni būs ne tikai vēl aizraujošāki un jautrāki, bet arī daudz vieglāki, jo pacietības mērkaukla būs krietni augusi.. manā sirdī ļoti dziļi ir iespiedušies mūsu ģimenes izbraucieni un gribu to pašu iedot arī saviem bērniem. 

pirmajā dienā ceļš nebija ārkārtīgi garš, tomēr ne arī tik ātrs, lai mazie nepaspētu no tā nogurt-forši, ja vismaz vienā virzienā braucienu varat ieplānot bērniņu diendusas laikā.. dažus mūsu ieteikumus, kā ceļu pārlaist vieglāk publicēšu nākamajā ierakstā, līdz ar otrās un trešās dienas ceļojuma turpinājumu.

ģimenes brīvdienu izbraucieni, kad svarīgs ir komforts un daudz vietas

braucot tālu attālumu, komforts un tā ērtības ir neatņemama sastāvdaļa, tas ģimenes braucienos noteikti ir sevišķi svarīgi, lai visi justos labi. Renault Grand Scenic jau no ārpuses jūtams auto apmērs, tomēr iekšpusē vietas un plašums ir apjaušams vēl vairāk, kas padara ceļu patīkamāku un vieglāku, jo nav "jāsēž viens otram virsū", īpaši arī plašais priekšējais panorāmas panelis braucot uz ceļa liek justies ērtāk un pārredzamāk..

ģimenes auto- ne tikai plašs, bet arī ietilpīgs. man pašai ir svarīgi paņemt vienmēr vairāk nekā varbūt pat vajadzīgs, -nekad nevar zināt kurp piedzīvojumi aizvedīs un kādās situācijās nokļūsi, tāpēc ir labi nodrošināties. tā kā šoreiz braucām ar diviem maziem bērniem, Grand Scenic bagāžas nodalījuma ietilpīgumu pārbaudījām ar diviem lieliem explore ratiem, Gabriela skrejriteni, bumbu, rezerves drēbēm, līdzi paņemtajiem našķiem, mantām u.c sīkumiem. nevienā brīdī nejutāmies saspiesti, lai arī mantu tiešām bija daudz. ..ja nepieciešams automašīnu iespējams konfigurēt, paceļot papildus krēslus aizmugurē, kas nozīmē-auto aug, ne tik vien līdz ar ģimeni, bet arī vienkārši ļauj būt elastīgiem un uzņemt kopīgajos braucienos draugus, padarot to attiecīgajā brīdī par 7 vietīgu. 

g a t a v o š a n ā s -  s a l i k t   v i s u   p a   p l a u k t i ņ i em 

*ideāli, ja visu nepieciešamo varat salikt "pa plauktiņiem" jau iepriekšējā vakarā, lai brauciena dienā nav jātērē spēki, nesot mantas uz automašīnu. tad arī vairāk saplānosiet, kur un kad, kas būs nepieciešams, lai nesanāk, ka, piemēram, vajadzīgais ielikts apakšā zem visām mantām.. brauciena laikā paspējām izmantot arī mazos nodalījumus salona iekšpusē, kas tiešām noder un ir ērti, lai vajadzīgajā brīdī ātri tiktu nepieciešamajam klāt, uzreiz zinot, kur tas atrodas..

b r a u k š a n a s   s t i l s   u n   d r o š ī b a 

šķiet tomēr nu jau kādu laiku pasaulē kā nr. 1 auto izvēlē ir kļuvusi brauciena ekonomija, sevišķi jau izvēloties auto ģimenēm ar bērniem. Renault Grand Scenic noteikti var nosaukt par dabai draudzīgu un ekonomisku automobili, degvielas patēriņš nav liels, krustojumos un sastrēgumos, lai lieki nedarbinātu auto, mehāniski piespiežot bremzes pedāli, motors izslēdzas. arī braukšanas uzrāviens automātam ir radīts tā, lai degvielu patērētu pēc iespējas ekonomiskāk, bet uzsākot ceļa gaitas, sistēmā iespējams ievadīt un izvēlēties braukšanas režīmu- Neutral, Sport, Comfort, Perso un Eco, kas attiecīgi pārveido dzinēju, paātrinājuma jūtību, arī skaņu un pat apgaismojumu.. šajās brīvdienās vairāk izmantojām Comfort braucienu..

braukšanai pieslēdzas arī sensori- vadītāja, pasažieru un auto kopējai drošībai, kas palīdz ne tikai noparkoties, bet arī pārvietoties, jo tehnoloģijas iespējams uzstādīt tā, lai vadītājam palīdzētu noteikt gājēju bīstamā attālumā. tāpat automašīnā iebūvētie sensori novērtē vadītāja nogurumu, signalizējot, kad ir pienācis laiks atpūsties. bet joslu ievērošanai, gadījumā, ja iebraucat pretējā braukšanas virzienā, mašīna ne tikai brīdina, sensori automātiski stūri iztaisno, lai izvairītos no avārijas iespējām.. to gan nepārbaudījām, bet pārliecība, ka auto dažādas mehāniskas lietas ceļu atvieglo bija jūtams- nepieciešamās gaismas attiecīgajā diennakts laikā ieslēdzas /izslēdzas automātiski, automātiski logu tīrītāji. tāpat arī ātruma ierobežojuma kontrole un kruīzkontrole, kas ātrumu automātiski samazina, ja pietuvojamies citai mašīnai-tas viss viennozīmīgi, ne tikai atvieglo, bet arī braukšanu padara daudz drošāku.. savukārt mašīnas atslēgas teju burtiski nav nepieciešamas, jo glabājot somā vai kabatā, atliek vien pieiet līdz mašīnai, kad tā jau zina, ka durvis jāver vaļā, -nav nepieciešams spiest pogu..

K U L D Ī G A

vai esat bijuši? kad pēc ilgāka laika aizbraucu trīs gadus atpakaļ-biju tik pārsteigta un apburta.. pilsēta ir veca, bet ļoti sakopta-tīra un pasakaini skaista ar savām dažādajām divstāvu mājiņām, durvīm, logiem, šaurajām blakusieliņām.. vasaras laikā podos zied puķes, siltais vējš izvēdina galvu, liekot tiešām sajusties viegli un nepiespiesti, aizmirstot ikdienu un darbus- no sirds iesaku aizbraukt vienkārši pastaigāties. apskatīt arī Ventas Rumbu-platāko ūdenkritumu Eiropā, lai vējš un ūdens šalka atbrīvo prātu. bērniem mazliet tālāk no centra ir rotaļu laukumiņš, skeitparks, kur izskrieties. Gabrieliņam gan patika paspēlēties vienkārši ar akmentiņiem un paskriet krūmu labirintā, pabraukt ar riteni.. ratus izmantojām mazāk, jo jau braucot sanāca diezgan nosēdēties- viennozīmīgi bērniem jādod kustību brīvība, tāpēc svarīgi ieplānot pieturpunktus, kur ļaut būt viņiem pašiem! 

...brauciena turpinājums sekos! ♡