mūsudienas- ceļojuma piezīmes // 2.diena, prom no pilsētas - pretī mieram, Annas hotel

pēc mazas pauzītes seko turpinājums mūsu ceļojuma- piedzīvojuma aprakstam.. nākamajā dienā pēc brauciena uz Kuldīgu, devāmies uz otru Latvijas pusi- Vidzemi, drusku aiz Līgatnes- Amatas novadu, taisnā ceļā uz Annas Hotel.. sākumā plānojām vēl piestāt Mores dabas parkā, kas atrodas pa ceļam, bet tā kā pienācīgi nebijām sagatavojušies, nepaņemot līdzi gumijas zābakus, nolēmām izlaist šo pieturpunktu un braukt lūkoties mieru.. Annas ir īpašas ar savu klusumu, parku blakus muižai, dizainu un spa. arī šo ceļu turpinājām ar mūsu draudzenītēm, līdz ar to šīs sanāca tādas “mammu brīvdienas”, kad braucienu baudījām ar jauno Renault Grand Scenic.. 1.dienas iespaidus atradīsiet šeit

jau savā instagram rakstīju, ka aizbraukt prom un būt mierā nav nemaz tik viegli, kad jārūpējas par mazo cilvēciņu vajadzībām.. negribu sacīt, ka tas ir arī ārkārtīgi grūti, nebūt ne, bet skaidrs, ka bērniem jaunā vide ir interesanta un visu ir jaiepazīst, jāapskata, vienkārši trijos vārdos sakot - “dzīve ar divgadnieku”, -mierā ilgi nenosēdēsi, jo jāpēta pasaule. :) tāpēc ir svarīgi sagatavoties, -paņemt līdz mantiņas, kas mājās kādu laiku varbūt nav bijušas tik ļoti aktuālas, iegādāties vairākus mazus sīkumiņus, grāmatiņas un jaunas spēlītes, atrast multenīti, kas nav redzēta, lai vismaz kādu mirkli bērniņam ir interesanti savā nodabā un paši tikmēr varat atlaisties mirkli pazvilnēt.. līdzīgi ir arī ceļā, ja attālums, ko jābrauc ir garāks-nodrošināties ar lietiņām, kas bērniņu nodarbina.. dažas idejas atradīsiet zemāk.

vai ceļošanu ar bērniem vispār var nosaukt par atpūtu? man vienmēr pēc izbraukumiem ir sajūta, ka mājās jāatgūstas un pamatīgi "jāieiet" iepriekšējā ikdienas ritmā, pēc aktīvām brīvdienām.. varbūt tas tā pilnīgi simtprocentīgi var izdoties, kad mazie ir paaugušies, bet es esmu pārliecināta, ka jau no mazotnes ir jāmācās un ir arī ļoti svarīgi izbraukt no mājās ierastās vides, ikdienas, lai atklātu, redzētu un piedzīvotu pasauli kopā, esot līdzās!

jāatzīst, ceļš līdz Annas ciemam nav tas vieglākais, jo ir pauguri, līkumi un grants segums, kas prasa intensīvu uzmanību vismaz 20 minūtes. -vēl viens apstiprinājums, ka ģimenes auto jābūt lielam, lai droši un pārliecināti varētu izbraukt arī bezceļus, kas Latvijā nav mazums.. šķiet, ka Renault Grand Scenic tiešām ir ne tikai ietilpīgs, dabai draudzīgs un ērts, bet īpaši var palepoties arī ar savu dizainu.. man pašai tiešām ļoti patika, ka nav sajūta braukt ir ierastā "ģimenes busiņā", bet gan skaistā auto! par dažādām niansēm, ko baudījām brauciena laikā vairāk atradīsiet iepriekšējā rakstā.

I D E J A S   C E Ļ A M ( ROTAĻAS UN AKTIVITĀTES ) 

kā jau minēju, svarīgi bērniem paņemt līdz nodarbes, kas ir aizmirsušās un kādu laiku plauktiņā stāv neaiztiktas, bet noteikti arī iegādāties mazus nieciņus jaunus.. dažas idejas rotaļām un spēlēm-

 • iesaku iegādāties kādu Playmobil komplektiņu, puikām jaunu mašīnīti, meitenītēm mazās lellītes un mīlulīšus, ar ko pa ceļam paspēlēties.. jaunas lietiņas uzmanību un interesti uzturēs ilgāk..
 • noteikti paņemiet līdz krāsojamās grāmtiņas, zīmuļus, krītiņus vai flomasterus.. ja negribas pirkt, dažas lapas varat vienkārši atrast internetā uz izprintēt, kas sanāks krietni lētāk..
 • Gabrielam nopirku arī žurnāliņu, kur dažus no uzdevumiem jau viņš pats var izpildīt.. "uzdevumu" grāmatiņas vai kartiņas noderēs gan ceļā, gan kafejnīcā..
 • kad bērni izauguši jau lielāki ceļā ir dažādas spēles, ko varat izmēģināt, lai vairāk izceltu tieši pētīšanu- jāierauga noteiktas lietiņas dabā vai ceļā (stārķi, upe vai ezers, jūra, suns, lidmašīna, luksafors, cilvēks, ritenis, stop zīme, vilciens, utt -dažnedāžādas lietas un radības..) 
 • lielākiem bērniem var noderēt arī dažādas spēļu kārtis-uno u.c., kas pieejamas veikalos..
 • uzrakstiet alfabētu un visi kopā mēģiniet atrast ceļā lietas, kas sākas uz katra burtiņa
 • pastāsti mums- jāsagatavo krāsaini našķīši vai apslēpts maisiņš, kurā ir, piemēram, dažādas papīra bumbiņas, *šo spēlis spēlējām, kad pati biju maza ar m&m's končiņām- katrai krāsas končiņai ir kaut kas, kas jāpastāsta.. (sarkana-kaut kas, ko darījāt vakar, oranža-kaut kas, kas tev ļoti labi sanāk, dzeltena- kaut kas mīļs no bērnības, zila-lietiņa, ko iemācījies pagājušā nedēļā, brūna- kaut kas, bez kā tu nevari dzīvot, zaļa- kaut kas, ko tev patīk skatīties un klausīties)
 • kad biju maziņa, vienalga garākos vai īsākos braucienos spēlējām spēli, kurš pirmais ieraudzīs numura zīmes, kurās atkārtojās cipari un tos nosauks, piemēram 22, 444 utml..
 • kad pārbrauciens ir garāks un satiksme nav tik liela, jautra spēle ir-kam būs šis auto. piemēram, brauc traktors un kāds nosauc zināmu dāmīti, kas ar to brauks, vai pretī brauc smalks auto un ar to brauks opis, šī dažkārt sanāk ļoti jautra spēle :)
 • multenes- Gabriels multenītes sāka skatīties tikai tāpēc, ka viņam ļoti nepatika braukt mašīnā.. izvērtējiet filmiņas, kas atbilst jūsu uzskatiem un uzlieciet telefonā vai planšetē, lai bērniem vieglāk izturēt ceļu..
 • sagatavojiet dziesmu playlist, kas bērniem patīk, lai visi kopā varat udziedāt..

ja jums ir kādas savas īpašās aktivitātes ceļā, priecāšos, ja padalīsieties komentāru sadaļā  visiem!

N A Š Ķ I 

našķi ceļā ir neatņemama sastāvdaļa.. svarīgi izvēlēties tādus našķus, kas satur mazāk cukura, jo tas rada hiperaktivitāti, uzbudina un rada nemieru, kas braucienu tikai apgrūtinās.. dažus cukurīgākus našķus varat piedāvāt, kad paliek pavisam grūti un atlicis pavisam nedaudz, ko braukt, tomēr apdomājiet, cik drīz sekos kārtīgā maltīte, lai nav tā, ka pēc našķiem to vairs negribas.. jāizvērtē tomēr arī higiēna- mitrās salvetes, dezinfekcijas līdzeklis, roku mazgāšana (kad vien iespējams, pie apstāšanās), lai našķējoties sanāk izvairīties no nevēlamām baktērijām.. 

 • ūdens-vienmēr labākais šķidrums :) 
 • sausiņi un cepumi
 • riekstu un sēklu batoniņi
 • banāni, sagiezti bumbieri un āboli
 • gurķīši, burkāni, mazie tomātiņi
 • žāvētie augļi un ogas-aprikozes, dateles, banāni, rozīnes utt.. augļu smūtiji.
 • siers, kāds jogurtiņš
 • kukurūzas vai rīsu galetītes

P I K N I K S

aizbraucot uz Annām, abi mazie mašīnā bija aizmiguši, tādēļ nolēmām pa to brīdi sagatavot līdzpaņemto piknikam.. laiks bija tik silts, putnu dziesmas un pavasara vējiņš, saule , kas tik ļoti uzlādē un reizē nogurdina. paēdām un pēc tam iekārtojāmies numuriņā, lai vēl līdz ar sauli pie debesīm uzspētu izbaudīt spa.

piknikā šoreiz sagatavojām humusa sendvičus ar salātu, gurķi un tomātu, kā arī fetas sieru un bagātīgu sauju redīsu dīgstu.. no rīta izvārījām oliņas, bet saldajā granola ar bezpiedevu jogurtu un ievārījumu.  

S P A 

spa korpuss nav liels, tomēr mājīgs un pietiekams nesteidzīgai atpūtai.. arī mazajiem, protams, šī aktivitāte bija viena no mīļākajām. tā kā bijām bez otrām pusēm, neko no procedurām šoreiz nebaudījām, bet piedāvājums ir gana plašs, ja nu vēlaties aizbraukt un papildus izbaudīt arī masāžu! mēs baudījām peldes, džakuzi un pirtiņas..

pēc spa apmekējuma, protams, nogurums bija vēl manāmāks, drusku atpūtāmies numuriņā un devāmies uz gardām vakariņām, pēc kurām vēl brīdi pasēdējām kaminzālē pie kurktošām uguns pagalēm, spēlējoties ar šaha figūriņām.. laiks mieram, pēc miera, kad sagaidīt jaunu dienu un ļauties vēl drusku vieglumam un bezrūpībai..

N Ā K A M Ā   D I E N A

rīts iesākās agri.. jau īsi pirms 8 abi mazie pamodušies, lēnā gaitā nekur nesteidzoties paspēlējāmies, sataisījāmies un ātri pienāca laiks brokastīm. Annu lakoniskais gaišums un vieglums interjerā liek tiesām justies brīvi un tā kā viesu nav daudz, brokastu piedāvājumu atnes menu, kurā pavārs gatavs pagatavot jebkuru vēlmi- kaut visu pēc kārtas.. pavasari baudām ar nupat no rīta notecinātu bērzu sulu, lauku olu omleti un pankūkām saldajā.. jutāmies aprūpētas un tā kā vēl ir laiks, baudām apmākušos, dzestra rīta pastaigu pa parku, rotaļistabu un vannu numuriņā, ko izbaudijām tieši pirms došanās mājup. 

tāds pavasara spēks un elpa šķiet ievilkta krūtīs, kas atjaunoja un piepildīja dvēseli, sagatavojot vasarai, kad šādu izbraucienu un piedzīvojumu jau būs vairāk.. PALDIES!!