vērtīgie sparģeļu asni-kā pareizi tos izvēlēties un pagatavot

pirms kāda laika, kad ieliku salātu recepti ar sparģeļiem, solījos, ka uzrakstīšu citā ierakstā-kādēļ tie ir tik īpaši un vērtīgi! ..tagad ir pēdējais laiks to vēl izdarīt, jo viss tik ātri iet uz priekšu..sparģeļu sezona un īstais laiks beidzas jūnijā.. tirgū parādās arvien vairāk jaunu un svaigu dārzeņu.. arī augļu, kas atgādāti no dažādākajām pasaules vietām un atliek vien atminēt  to audzēšanas tehnikas vai ļauties smaržai, skaistumam un akli to nopirkt!.. ir jābūt piesardzīgiem un tas vien, ka iegādājāmies vai aizgājām uz tirgu nevienmēr garantē, ka viss ir dabīgs un labs!..arī izvēloties sparģeļus ir jābūt zinošiem un jāpievērš uzmanība vairākiem nosacījumiem!

Ferry-Building-Farmers-Market-Asparagus-and-Flowers.jpg

..sparģeļi tirgū nav redzami nemaz tik daudz, bet pie atsevišķiem tirgotājiem skaistas buntītes ir iespējams atrast! ..arī dažādos veikalos tos iespējams nopirkt! cena nav tā lētākā! tie gozējas pat ap 6eiro par kilogramu, bet buntītes, kas parasti ir ap 500g pietiks varbūt pat vairākām reizēm! ..bet vēlams tos izlietot 2 dienu laikā, ja turat tos ilgāk-ielieciet saknes daļu ūdenī, lai tie uzņem nepieciešamo šķidrumu..

kad izvēlaties sparģeļus, būtiski noskatīt, kura buntīte ir vislabākā:

-tiem nav jābūt ārkārtīgi resniem, tieši otrādi, jo smalkāki-jo labāki, tad tie nebūs koksnaini un rūgti!.. garumā 15-20cm!

-tiem ir jābūt stingriem, nevis mīkstiem un izslāpušiem pēc ūdens!

-..būtiski novērtēt arī kāta saknes daļu, nav vēlams, lai tā būtu ļoti gara un ārkārtīgi cieta, tad tie ir novākti par vēlu un tas ietekmē to garšu-tie kļūst rūgti! 

-galviņām ir jābūt cieši kopā un jāveido skaistu čemuru..jāpievērš uzmanība, lai tās nav atvērušās

-noteikti neizvēlaties novītušus sparģeļus, kas izskatās un jūtās bēdīgi!

 

GATAVOŠANA: sparģeļus vēlams nomizot, jo to miza ir kokaina un tas var radīt nepatīkamu sajūtu tos baudot!.. saknes daļā kātiņš ir biezāks un cietāks, tādēļ  tas jānogriež nost! ja būsiet ievērojuši šos nosacījumus-varat izpausties gatavošanā un izbaudīt sparģeļu maigo, mazliet kraukšķīgo garšu vai arī vienkārši tos baudīt svaigā veidā! gatavošana nav sevišķi ilga un gatavību var noteikt, kad tie paliek spilgti zaļi! ..aptuvenais vārīšanas laiks 5-8 minūtes..-tos nedrīkst pārvārīt, jo tad izdalās rūgta garša! pēc tam, ja tos vēl turpina gatavot, piemēram, mazliet apcept vai apgrillēt-vispirms iemērc aukstā ūdenī, lai šis košais zaļums arī saglabātos.. ja esat paveikuši visu, ko gribējāt-pasniedziet uzreiz, lai tie ir garšīgi un neatdziest!

UZTURVĒRTĪBA: sparģeļi ir ļoti diētiski, 100g satur tikai 20 kilokalorijas.. garie asniņi satur 95% ūdens, bet tajā pašā laikā tie ir arī ļoti vērtīgi jo satur gan vitamīnus un minerālvielas, gan arī šķiedrvielas un olbaltumvielas! ..visvairāk sparģeļi izceļas ar K vitamīnu, bet tie satur arī A, C, E un B grupas vitamīnus un vērtīgas minerālvielas-fosforu, dzelzi, cinku, varu, kāliju, selēnu, mangānu u.c! ..sparģeļi ir īpaši labi grūtniecēm, jo tie satur folijskābi!.. tāpat sparģeļu sastāvā ir antioksidanti, kas spēj nomākt vēža šūnas un cīnās ar brīvajiem radikāļiem! savukārt aminoskābes izvada uzkrāto sāli un uzlabo ūdens cirkulāciju. tie arī uzlabo sirds darbību un normalizē asinspiedienu, tādēļ arī cilvēkiem, kas slimo ar šādām slimībām tie ir vēlami un vajadzīgi! 

recepte:sparģeļu-kvinojas salāti siltajām vasaras dienām

//foto: goodhousekeeping.com; food.ryerson.ca