vieta, uz kurieni ir vērts doties-Žanna cafe

 

man diemžēl, jāatzīst, ka Rīgā nav ārkārtīgi daudz vietas, kur doties baudīt labu, veselīgu maltīti, veselīgu kokteili un citus labumus.. protams, nav jau tā, ka mums nav nekā, bet tomēr nevienā vietā nav tik labi kā mājās!.. es domāju, ka reizēs, kad tiek ēsts ārpus mājas-ir jābūt tai sajūtai, ka tu fiziski jūties ērti un nepiespiesti... tas nozīmē, ka videi un interjeram ir jābūt līdzsvarā, neizceļot uzbāzīgu raksturu.. otrkārt ēdienam, ko baudi ir jābūt tiešām izcilam un īpašam..

manuprāt -ja tik daudz no piedāvātā mēs varam uztaisīt mājās paši.. tad nav motivācijas ēst ārpus mājas, pietam, ja pretī saņemsi, iespējams, pat vēl necilāku maltīti kā mājās par trīsreiz dārgāku naudu! ..katram jau ir savi standarti, savas domas un sajūtas par to, kas tiek sagaidīts.. man diemžēl vai arī par laimi tie ir ārkārtīgi augsti un esmu ļoti kritiska šajā ziņā! ..bet ir reizes, kad gatavot negribās, traukus novākt negribās, bet gan baudīt, kad kāds cits to izdara tavā vietā..

šajā reizē gribu dalīties ar Žanna cafe.. iespējams, daudzi Rīgas entuziasti jau zinās un būs dzirdējuši šo vietu.. bet ik pa laikam, kad runāju ar cilvēkiem-viņi nemaz nezin vai nav bijuši līdz turienei..

Screen Shot 2014-05-28 at 12.48.28.png

Žanna atrodas teju 2 kvartālus no manas mājas, ja iziešu pa sētas durvīm, tieku uz Tomsona ielas un pēc 4 minūtēm esmu jau klāt.. ar ko šī kafejnīca ir tik īpaša? pirmkārt, jau ar labu kafiju! ja viss kafejnīcas dizains ir ieturēts vienos toņus, to skauj lieli logi, bet pašā centrā ir koši sarkans LaMorzocco kafijas aparāts.. kafija ir izmeklēta un īpaši grauzdēta tieši priekš Žannas! šeit vēlos arī piebilst, ja kafija ir pareizi pagatavota un netiek dzerta pārmērīgi daudz tā ir veselīga! -varat nejusties vainīgi, ja pa reizei nobaudat izcilu kafijas pupiņu sniegumu..

Žanna nav pārāk liela un tieši tas, iespējams, ir viņu ieguvums, jo šeit patiešām ir mājīgi.. to caurstrāvo miers, parasti darbojas divi darbinieki, barista bārmenis un entuziastiski pavāri! piedāvājumā teju viss-jebkāda veida kafija, izmeklētas tējas, dažādi alkoholiskie un atspirdzinošie dzērieni un te arī kviešu zelmeņa šotiņi! man patīk, ka ir šāda opcija to nobaudīt arī te, jo šķiet, ka Žannā tas iederas.. kaut kas neparasts un savdabīgs!

Screen Shot 2014-05-28 at 12.48.18.png

ja vēlaties paēst-īstas lauku oliņas, dārzeņu biezzupas, salāti, izcili kruasāni un dažādi bezglutēna saldumi..-neparastas kūkas, sēklu,riekstu cepumi, auzu pārslu gardais saldais ar ievārījumu.. manuprāt, šī daļa arī Žannai piedod ārkārtīgi lielu mājīgumu-viss tiek gatavots tur pat-viesiem redzot.. +gandrīz vienmēr ir iespējams arī sajust-kā atveras krāsns durtiņas un pa visu kafejnīcu smaržo nupat gatavots labumiņš.. ko uzreiz kārojas! 

izcila vieta, kur doties no rīta, pirms pusdienlaika un vakarā.. šķiet, ka tām stundām Žanna piestāv vislabāk! ..vasarā plānojas arī terase, kas izcels apkārtējo Tomsona ielas noskaņu un kluso šarmu, jo zini, ka tepat arī steidzas straujā un skaļā Valdemāra iela!

//foto: instagram.com/zannacafe, una_kelso