dzīvot veselīgi-principi uz ko tas viss balstās

šodien aprit trīs mēneši, kopš upene.lv pastāv! ..trīs mēneši, kas ne tikai ir mainījuši mani, manu ikdienu, bet arī daudzu citu cilvēku dienas! es saņemu katru nedēļu vairākas vēstules, kad cilvēki man saka paldies un stāsta, kas ir mainījies-uzlabojies, atklājot upene.lv! ..man par to ir milzīgs prieks un bieži vien tas atsver jebkuru sīkumu, kas licis man pašai nolaist plecus! es ceru, ka tas turpināsies un arvien vairāk cilvēku atklās un spēs iedvesmoties no upenes jaunumiem! 

priekšā stāv vasara.. stāv dzīve, kad joprojām varam rīkoties, lai uzlabotu savu veselību un ikdienas dzīvesveidu! ..ticu, ka ne tikai man pašai ir vajadzīgs atgādinājums tam, bet jebkuram no mums! ..dienā, kad online tika aktivizēta upene.lv publicēju arī vairākus rakstus- kur iepirkties, kā sākt veselīgu dzīvesveidu.. šī tēma jau būtībā vienmēr atjaunojas, uzlabojas un izkristalizējas ar arvien labākām detaļām.. tādēļ nekad nav slikti dzirdēt veselīgu informāciju..

katram mums ir savs pagrieziena punkts. -viss. es tagad sākšu domāt un rīkošos veselīgi savā izvēlē.. daudziem tas notiek brīdī, kad blakus-pavisam tuvi cilvēki vai paši saslimst ar nopietnu slimību.. bet ir iespējams to apsteigt-sākt jau pirms slimības.. -organisms mūsdienās ir nepārtraukti jādziedē.. veselīgā stāvoklī-tas gandrīz ir spējīgs to izdarīt pats-dziedēt, atjaunot, attīrīt.. -mums ir jāpalīdz tam no ārpuses-ēdot veselīgi, piegādājot skābekli, izvingrojoties..

industrializācija ir ļoti kaitējusi un pasliktinājusi dabīgus dzīves apstākļus.. kādam, iespējams, liksies tieši pretēji-tie ir uzlabojušies, veikalā ir pieejams viss, it kā uzlabots, bet patiesībā pilns ar ķīmiskām vielām un konservantiem, kas iznīcina dabīgās baktērijas un ļauj produktiem ilgi stāvēt veikala plauktos.. reāli tā ir katastrofa! tieši tādēļ-mums ir jāķeras klāt, jārīkojas, lai pasargātu sevi un arī mūsu apkārtējos!  

dzīvot zaļi nav hipijiem piedēvējams jēdziens, tā nav arī pārejoša tendence..mes dzīvojam tikai vienu reizi.. vai,ja vairāk to apzinātos-mēs nedarītu lietas labāk un necenstos arī izdarīt vairāk? es domāju, ka jebkurš vēlas būt veselīgs, skaists, spēcīgs, piepildīts ar enerģiju un labām darba spējām..-tas ir iespējams un es jūs aicinu sākt domāt, kamēr vēl varam kaut ko izdarīt savā labā! 


  • ievērojiet pareizu gulētiešanas režīmu, ejiet laicīgi gulēt-cenšoties miegam atvēlēt vismaz 7-8 stundas. svarīgi ir atrast labāko segu un spilvenu, arī matracim ir milzīga nozīme labam miegam! ja slikti guļat-pamēģiniet pirms gulēšanas kādu laiku iedzert nomierinošas tējiņas baldriānu vai kumelītes!..
  • aktivitātes! ..jūs varat aizbildināties, ka grūti tam atvēlēt laiku, nepietiek enerģijas, spēka, bet ja kārtīgi katru dienu izgulēsieties un sāksiet nodarboties arī ar vieglu sportu-enerģija radīsies vēl vairāk, jo organismam un smadzenēm tiks pievadīts vairāk skābeklis!
  • izsvītrojiet no ēdienkartes "balto" pārtiku.. visu rafinēto-kviešu milti, cukurs, arī piens.. tie ir produkti, pie kā organismam ir jāstrādā, kas apgrūtina normālu darbību un traucē fokusēties uz nozīmīgākām lietām-atņemot tām spēku!.. ēdiet vairāk augļus un dārzeņus, pākšaugus, sēklas un riekstus..izvēlaties produktus, kas ir bagāti ar uzturvielām.. gatavojot maltīti pievērsiet uzmanību, lai tā ir sabalansēta, daudzveidīga un veselīga!
  • sekojiet līdz un izvairieties no pārtikas produktiem, kas satur ķīmiskus konservantus, aromatizētājus, uzlabotājus utt.
  • dzeriet ūdeni.., drīzumā uzrakstīšu arī rakstu par tikai par to! centieties izdzert šķidrumu, vismaz 2l dienā, -1l no tā tīru ūdeni,-tā ķermeņa šunas atjaunosies un organisms attīrīsies no liekā. samaziniet tēju, kafijas, piena un alkohola patēriņu!
  • centieties dzīvot mierīgi, nesatraucoties par apkārtējām pasaules problēmām, ko nespējam ietekmēt.. protams, tas reāli nav iespējams, ja vien nedzīvojam vietā, kur nav informācijas par to, kas notiek.. stress ļoti ietekmē veselību un ķermeņa dabisko atjaunošanos un darbošanos! pamēģiniet meditēt-atslēdziet satraukumu un jebkuru domu, kas traucē pilnvērtīgi darboties.. praktizējiet to 10-15 minūtes katru dienu

uzsākt veselīgu dzīvesveidu nav super viegli, bet nav arī neiespējami.. sāciet lēnām, iespējams, tad būs vieglāk, ja darīsiet lietas pakāpeniski! manuprāt, visi jau zina-kas ir tās svarīgākās -veselīgās lietas, uz ko balstīt savu dzīvi.. atliek vien pie tā pieķerties un neatlaist.. tad tas viss neveselīgais liksies tāls un nepieņemams! viss ir mūsu rokās un izvēlē-ko pieņemam un ko nē.. vai jūs izvēlētos labāko? 

-manu top ekoloģisko veikalu sarakstu atradīsiet šeit

-20 idejas veselīga dzīvesveida ieviešanai

must do - slow food

// foto: food52, mynameisyeh