svaigēšanas ballīte + padomi kā vislabāk ko tādu izplānot

..vai rīkojiet kādreiz ballītes? ..pat ne ballītes, bet vienkārši vai aiciniet draugus pie sevis ciemos? ..vai ar draugiem ejiet ārpus mājas uz kādu šiku vietiņu, vai tomēr dodat priekšroku pasēdēšanai mājās? varat minēt:kā jums liekas, ko es daru?! ..man ļoti patīk uzņemt ciemiņus.. patīk tīrīt un kārtot māju, speciāli nopirkt svaigus ziedus, ko ielikt vāzē, pagatavot ko īpašu-ar ko pārsteigt!.. -es nevaru teikt, ka man nepatīk iet uz restorāniem vai kafejnīcām.. protams,patīk, un tāpat to daru pietiekoši bieži, bet jau kādu laiku jūtu, ka labāk izvēlos gan paēst, gan pasēdēt mājās!.. trīs iemesli kādēļ: finansiālais, jo sanāk lētāk, praktiskais, jo mājās pagatavots ēdiens ir garšīgāks, kā arī mentālais, jo mājās ir daudz labāka atmosfēra kā ejot kaut kur ārpus!.. uzliec mūziku, kādu vēlies dzirdēt.. smejies, cik skaļi vēlies.. priekšrocības ir lērums! ..arī ciemos pie citiem ir tik labi aiziet.. šoreiz tad par to!..- jau atkal pie Martiņas!

pirms kāda laika draudzene teica, ka viņa ar vairākām meitenēm taisa svaigēšanas rītus.. tā ir maza ballīte, kurā katra meitene, kas piedalās sagatavo kādu īpašu lietiņu, kas iepriekšējās reizes nav gatavota un pats galvenais ir garšīga!.. šoreiz arī man bija tas gods piedalīties šādā pasākumā!.. biju ļoti priecīga, jo daudzas meitenes nepazinu, bet tikai zināju!.. tā kā man bija vēl viens ieguvums no šī rīta arī -iepazīties ar jauniem cilvēkiem!..

viss sākas ar svaigēšanas rīta plānošanu-izveido kopīgu email saraksti, pievienojot viesus.. tā ir viena no svarīgākajām lietām gatavojoties!

  • norunājiet datumu un laiku
  • kādam ir jāuzņemās visus uzaicināt pie sevis, nākošajās reizēs mainieties, lai nav tā, ka vienmēr vienam ir jākārto un jātīra speciāli māja
  • katrs izdomā, ko gatavos un ieraksta to sarakstē, lai nesanāk, ka tiek gatavotas divas vienādas lietas. labi, ja tiek sabalansēts stiprais ēdiens un saldais!..+ jāvienojas arī par budžetu, šajā gadījumā tie bija 7-8 eiro, ja ir kaut kas dārgāks ir iespēja arī diviem gatavot vienu ēdienu
  • ja ir kādas lietas, kam nepieciešama sagatavošanās (diennakts ledusskapī, riekstu vai sēklu mērcēšana), to izdara- sagatavo mājās un gatavu atnes uz ballīti!
  • pēc ballītes visi arī aizsūta šajā vēstuļu krājumā savas receptītes, šajā reizē arī meitenes saprata, ka jāveido google doc, jo tā būs pārskatāmāk un vieglāk uz priekšu visu atrast!

tie, kas savas lietiņas pagatavojuši jau mājās-var mazliet atpūsties, lai gan liels ieguvums šādam pasākumam ir tas, ka ir iespējams uzzināt kā gatavot dažādus raw ēdienus, tādēļ rūpīgi jāseko līdz tam, ko katrs ir izdomājis sarūpēt!.. pārējie gatavo uz vietas.. -ziniet tas svaigēšanā ir liels pluss, jo viss ir pagatavojams ātri!..vienīgais vajadzīga arī tehnika, kas palīdzēs iegūt vēlamo rezultātu!.. bet mierīgi var iztikt ar tām lietām, kas teju visiem ir jau mājās-blenderis, virtuves kombainis, sulu spiede, ledusskapis.. 

labi, ja pirms tam sagatavojiet arī kādus trauciņus-kokteiļiem vai sulām glāzītes, bet visam pārējam šķīvīšus, jo tos pēc tam nebūs jāmazgā!.. ir iespējams dabūt arī koka dakšiņas un karotes(-šāds uzturs iet kopā ne tikai domām par savu ķermeni, bet arī par dabu, kas visas šīs svaigās veltes mums dāvā!) 

svarīgi, lai pagatavotais būtu ne tikai garšīgs, veselīgs un svaigs, bet arī skaists! ..zaļumos un dīgstos ir ne vien daudz vērtīgu uzturvielu un labu īpašību, bet arī tie ēdienu padara vizuāli estētiskāku! šoreiz šo gardo biešu ravioli izdaiļojām arī ar naktī,-manis lasītajiem liepu pumpuriem!..

++šis,manuprāt, bija viens no gardākajiem ēdieniņiem šoreiz!.. drīz publicēšu arī recepti, kamēr ir dabūjamas labas,svaigas bietītes! ..otra lietiņa, kas man šķita īpaši laba,bija rabarberu-zemeņu pīrāgs, to arī ļoti gribētu publicēt (kad būs rabarberu laiks.. -pataupiet tam arī saldētās zemenes)! 

..kad viss ir sagatavots-katrs pastāsta par savu pagatavoto labumiņu..- kas vajadzīgs, kā gatavot.. iespējams, ir vēl kāda alternatīva, ko labāk izmantot nākošajā reizē utml!.. šīs pārrunas ir ļoti nozīmīgas, jo tā ir laba pieredzes apmaiņa! varat padalīties arī ar citām, labām receptītēm, ko esat mēģinājuši, tāpat arī par produktiem-kur, ko atrast, kur ir iespējams nopirkt lētāk.. mūsu vidū bija arī vairākas ļoti pieredzējušas dāmas, kas svaigēšanas uzturu ikdienā uzņem jau samērā ilgi un speciāli tam ir iegādājušās virtuves tehniku.. tādēļ šādas tikšanās ir ne vien vērtīgas, bet arī iedvesmojošas! ..domāju, ka īpaši labi, ka satikāmies tieši aprīļa sākumā, jo priekšā stāv vasara, aiz muguras ziema-bija labs atgādinājums un pamudinājums, jo būtiski sākt plānot un gatavoties, lai neaizmirstu saglabāt ziemai svaigā veidā daudzas lietas!.. 

es gatavoju raw enerģijas batoniņus, kas nesanāca līdz galam-nesacietēja!.. mēģināšu vēlreiz, pievienojot kokosriekstu eļļu vai kakao sviestu, ko svaigēšanā izmanto, lai pagatavotais labāk sacietētu!.. esmu mēģinājusi vegan variantā iegūto masu karsēt cepeškrāsnī un tad sanāca ļoti labi! ..gaidiet receptītes un iesaku no sirds uztaisīt šādu pasākumu-tas ir ne vien veselīgi, bet arī jautri un vērtīgi!.. paldies meitenēm, bija brīnišķīgi!.. xx.

//foto: Estere Rožkalne