krāso olas ar dabīgiem materiāliem

ceru, ka neesat vēl paspējuši nokrāsot olas un šis posts jums palīdzēs un mudinās vairāk domāt par to, kā to izdarīt ar dabīgiem materiāliem un krāsām!.. -olu krāsošana ar dabīgām lietiņām, nebūt neaprobežojas ar sīpolu mizām, kas visiem šķiet zināmākais!.. šajā ziņā ir iespējams eksperimentēt ar dažādiem dārzeņiem, ogām, garšvielām un to visu vēl vairāk izcelt ar dažādiem dabas materiāliem-ko vien iztēlē varat sazīmēt! -tieši tādēļ šī man šķiet jauka un jautra Lieldienu sastāvdaļa!.. -mēs ģimenē to darām sestdienā, vienmēr visi bērni un mamma to dara kopīgi, tādēļ novēlu arī jums ar mazajiem ziķeriem pavadīt laiku un svētdien priecāties par iegūto rezultātu! ..man šķiet arī, ka tas, kas iznāk olas krāsojot no dabīgām krāsvielām ir daudz skaistāks, nekā tas, ko iegūst no sintētiskām krāsām!.. 

+vēl kāds ieguvums, lietojot dabīgas krāsvielas-jums nebūs jāiztērē kaudze naudas par ķīmiski radītiem izstrādājumiem, kas nav labi ne vien jums, bet arī dabai!.. daudzas lietas visticamāk būs jau jums mājās.. bet, ja ne-tad nekas no šī dabīgā nav ārkārtīgi dārgs! ..atliek vēl atrast labas un dabīgas oliņas!.. ceru, ka to jau esat izdarījuši!..

pamatkoncepts olu krāsošanai ir sekojošs:

IMG_7664.jpg
 • jūsu izvēlētās krāsvielas (ogas, dārzeņi, garšvielas un augi)
 • 1 ēdamkarote sāls-kas neļauj olai vāroties saplīst
 • 1 ēdamkarote baltā etiķa-padara stiprāku krāsas koncentrāciju un uzlabo tās noturīgumu uz olas
 • 3 glāzes ūdens
 • lai padarītu vēl interesantākas olas-bagātiniet tās ar kādu augu lapiņām, rīsiem, griķiem, ķimenēm, vaska krītiņu zīmējumiem, biezākām un plānākām gumijas lentēm, skoču..-radiet dažādus efektus ar ko vien iedomājaties!

saberiet katlā visu, ko esat iecerējuši.. upene šoreiz izmantoja sekojošas lietas:

 • sarkanais kāposts-tumši zila krāsa
 • mellene+upene- iznākums var būt dažāds, gan melns, gan zils
 • biete- gaiši, blāvi rozā-rezultāts nav ārkārtīgi košs, bet mīlīgs!
 • kurkums-dažādu toņu dzeltens

iesaku:

 • zaļš-ieberzējiet pienenes, nātres, spinātu ar rokām vārītā olā, sāls un etiķis nav nepieciešams
 • maigi zaļš-kumelīšu novārījumā ielikta vārīta ola
 • vēl dažādus brīnišķīgus variantus varat atrast šeit

šī arī ir jautra daļa, jo jāvāra tādas virciņas! ..būtiski, lai šo novārījumu jūs sagatavotu un vārītu, apmēram 20-30 minūtes, jo tad krāsa būs intensīvāka!.. jau uzreiz tam klāt pievienojiet etiķi un sāli! ir dažādas iespējas kā varat variēt.. -labākais ir tas, ka nav iespējams pieļaut kļūdas! varat olas vārīt gan šajā novārījumā (pēc tām 20-30 min) un paturēt vismaz kādu stundu, kā arī varat novārīt atsevišķi un pēc tam atstāt uz 2-10 stundām tur krāsoties- jo ilgāk, jo intensīvāka krāsa tiks iegūta, es atstāju uz nakti!.. galvenais eksperimentējiet.. varat, piemēram, kādu olu izņemt ātrāk, kādu vēlāk!..

ir bezgalīgas variācijas un kombinācijas, instrumenti un krāsas, ko varat izmantot, lai radītu dažādu krāsu olas, vienīgais ierobežojums ir jūsu iztēle!.. 

IMG_5371.jpg

piemēram, krāsojot ar kurkumu- varat olu gan vārīt tajā, gan arī cieti vārītu olu, ievietot uz 1 minūti, vai 15 sekundēm novārījumā.. rezultāts katrā reizē būs pilnīgi citādāks! man ļoti patika veidot zīmējumu ar gumijām un stikla pudeļu tīkliņu!.. 

mans favorītiznākums šoreiz bija ola ar sarkanā kāposta lapām!.. -novārījumā, kurā bija kāposts, mellenes un upeņu ievārījums!.. -es ieliku olu, kuru marlē satinu sagrieztās kāposta lapās un apkārt vēl, protams, aptinu ar diegu.. olu jāvāra, aptuveni, 10-13minūtes, citādāk tā papsprāgs un čaumala saplīsīs! 


no uzturviedokļa, domāju, ka visi zin, ka olas ir bagātīgs olbaltumvielu un neaizvietojamo taukskābju avots! ..lai arī cik amizanti tas izklausītos-tieši olas dzeltenumā, nevis baltumā ir visvairāk vērtīgo vielu! arī tauki un holesterīns visvairāk bāzējās tieši dzeltenumā, tādēļ nedrīkst pārspīlēt!.. dzeltenums satur arī dzelzi, A un B, E un D vitamīnu!