mānīgais pavasaris.. -padomi kā cīnīties ar saaukstēšanos

pavasaris ir tik mānīgs!.. pat ja ēdat, uzņemat nepieciešamās uzturvielas un cenšaties dzīvot veselīgi, vienalga pavisam viegli var noķert kādu bacili un saslimt..ceru, ka jūs vēl turaties un esat uzmanīgi!..  es šorīt piecēlos ar trakām iesnām un smagu galvu!.. jau vakar jutu, ka saaukstēšanās nāk virsū un lai arī visus ziemas mēnešus veiksmīgi tiku tam cauri, nepiedzīvojot šādu sakāvi.. tas beidzot, protams, ir noticis!.. jā.. un es zinu, ka man vajadzētu būt tai veselīgajai, jo es taču dzeru visu laiku savus kokteilīšus, ēdu labu pārtiku, sportoju un uzturos daudz svaigā gaisā!.. bet pat visveselīgākie ēdāji mēdz saķert saaukstēšanos, gripu vai problēmas ar kunģi!.. tā notiek un galu galā-mēs visi esam cilvēki!.. 

nez kādēļ tieši šajā pārejas laikā no ziemas uz pavasari cilvēki slimo visvairāk.. manā gadījumā pieļauju, ka ģērbos nepietiekami silti!.. un otrs variants varbūt atgriešanās no Londonas, kur bija +20 grādi, bet šeit krietni mazāk organismā radīja pārmaiņas.. tur esot ļoti daudz staigāju, bet vairākas reizes braucu ar metro, kur noteikti pa gaisu pārvietojas miljoniem vīrusi un baciļi.. +salīdzinot ar ierasto- mana ēdienkarte krietni atšķīrās esot tur! ..tā nu lūk- iesnas noķertas!.. bet es esmu viens no tiem cilvēkiem, kas zāles nelieto kurai katrai mazākajai sāpītei,.. tādēļ meklēju dabīgus līdzekļus, kā tikt vaļā no problēmām un saslimšanām.. ziniet- dabas un augu valsts līdzekļiem ir milzīgs spēks, ja tos sākam izmantot līdz ar pirmajiem slimības simptomiem!.. tādēļ dalos jums ar dažiem padomiem-

1. ēterisku ēļļiņu burvībā

visā lielajā baciļu laikā, kad daudz laika pavadām iekštelpās, ieteicams dažus pilienus ēteriskas eļļas uzziest uz pieres, deniņiem un deguna.. tas ir pārsteidzošs līdzeklis, kas uzmundrina, mazina sāpes un atvieglo elpceļu darbību, kā arī uzveic apkārtējos baciļus!.. man liekas, ka tas ir jauks rituāls, ko veikt, pirms iziet ārpus mājas, bet vēlams to atkārtot reizi 3 stundās!.. -upene iesaka eikalipta, lavandas un timiāna eļļiņas! 

2. ķiploku krellītes un vēl šis tas

domāju, ka ikviens ir dzirdējis, ka līdz, ko baciļi ir gaisā-vēlams kaklā kārt ķiploku krellītes.. taisnība tajā visā ir daļēja!.. būtiski ir ķiploku sadurstīt ar adatu, lai arī tajā esošās ēteriskās eļļas iziet gaisā un attīra telpu, kurā atrodaties, bet lai sasniegtu pilnīgu efektu-katras 30-40 minūtes ķiploku daiviņas būtu jānomaina.. būtībā drīzāk darbojas kā pašiedvesmas terapija!.. bet vislabākais efekts tiks iegūts, ja apēdīsiet to svaigā veidā-nepagatavotu!.. galvenais, ko iegūstam no ķiploka ir antibakteriāla iedarbība, kas darbojas kā dabīgā antibiotika! es iesaku, piemēram, svaigiem salātiem klat pievienot sasmalcinātu ķiploku un garšos tiešām ļoti labi (recepti varat atrast šeit)! ..bet esiet saudzīgi pret savu kunģi un nepārspīlējiet! grūtniecēm ieteicams ne vairāk kā 1 daiviņu dienā!

3. paštaisītas inhalācijas gan pa visu māju, gan arī rituāli no bļodiņas

ja problēma izpaužas iesnu, klepus vai kakla sāpju veidā- vāriet kumelīšu inhalācijas, tās samazina iekaisumu, mitrina gaisu,un līdz ar to atvieglo klepu un elpceļus, tāpat arī iedarbojas arī uz nervu sistēmu un palīdz labāk gulēt!.. ir divi varianti no kuriem varat izvēlēties sev piemērotāko-nav jasēž ar degunu iekšā karstā bļodā, ja nevarat to panest!.. uzlieciet vārīties pilnu mazo katliņu ar ūdeni un samērā daudz kumelīšu tēju.. būtiski ir ik pa laikam iet skatīties un ūdeni papildināt, lai katliņš nepiedeg.. -pluss visa maja ir kā liela inhalācija! bet, iespējams, efektīvāk būs ja pa taisno inhalāciju uzņemsiet no kumelīšu uzlējuma!.. šajā gadījumā tam nav jābūt verdošam-elpceļiem tas nav vēlams.. tam ir jābūt tādam, lai jums būtu patīkami un process atslābinātu!.. varat izvēlēties sev piemērotāku trauku no kā elpot-katliņa, bļodas, krūzītes.. **īpaši labi šis der sausam un kairinošam klepum!

4. kāju peldes sinepju vai citrona spainī

iesnu gadījumā ļoti labs līdzeklis ir pēdu/kāju peldes spainī!.. spainis ir labāks par bļodu, jo tas ir dziļāks- vēlams, lai tajā esošais ūdens būtu līdz pusei!.. tam ir jābūt siltam un pat mazliet karstam, jo ar laiku tas atdziest un pēdas pierod pie temperatūras.. klāt šādam ūdenim jāpievieno citrona sula vai aptuveni 2 ēdamkarotes sinepes.. ņem laukā, kad kājas ir sārtas un pēc tam uzreiz velk virsū vilnas zeķi, lai tā turpina skrubināt pēdas!..

5. produktu grupa, no kā vēlams izvairīties

laikā, kad esat apslimuši-jāizvairās no cieti saturošiem produktiem... graudiem un cukura,- tas nodrošinās ķermeņa imūnsistēmas pilnīgu darbību, labāk uzveicot vīrusus un baktērijas!

6. tējiņas un citi šķidrumi divtik kā ierasts

manuprāt, ikviena mamma zina-ja ir saslimšana- tā uzreiz sliktais ir jāskalo laukā ar daudz šķidruma!.. es tam nevaru nepiekrist!.. vēlams šādos gadījumos izdzert pat par 0.5-1 l vairāk nekā ierasts!.. es iesaku upeņu, sarkanā āboliņa un aveņu lapu un kātu tējiņas.. un ingvera/citrona/medus tēju, kas vislabākā ir tieši deguna problēmu gadījumos-iesnas vai iekaisums.. bet medu lietojiet svaigā veidā, lai tas nezaudē savas dziedinošās īpašības!.. +izcili dažādām saslimšanām darbojās Kalniņa mammas tējas, kuras diemžēl veikalos vairāk nevar nopirkt, bet, ja vēlaties saziņošu kontaktus, lai būtu iespēja tikt pie šīm brīnišķīgajām tējiņām.. es apbrīnoju-kā tās strādā.. esmu dzērusi iesnu un klepu maisījumus, kas 2 dienu laikā pilnībā visu izārstēja!.. katrs maisījums ir izveidots ar īpašu gudrību, ievākts pareizā laikā un stundā, bet tālāk kaltēts, uzmanīts un mīlēts!..- tās ir tējiņas no Kurzemes, kas sarupētas Kalniņu ģimenes lauku teritorijā, nepievienojot klāt nekādas ķimikālijas, bet gan lielu mīlestību un rūpību!.. 

7. atpūta, miers un miegs

iespējams, viens no iemesliem, kādēļ esat saslimuši ir nepietiekams miega daudzums!.. tādēļ es iesaku daudz labāk-paņemt dažas dienas brīvas -atpūsties un pagulēt, nevis iedzert saaukstēšanās zālītes un skriet tālāk!.. ja ķermenis ir novārdzis-šādas zālītes novērsīs sekas, bet ne cēloņus.. organismam pašam ir jāspēj cīnīties ar baciļiem un vīrusu-tādēļ biežos gadījumos medicīniskus palīglīdzekļus ir lieki lietot.. un ir iespējams tikt atpakaļ uz strīpas ar dabīgiem līdzekļiem!.. viens no tiem tiešām ir atpūta.. tādēļ slimojot-nolieciet datoru un tiešām atpūtieties!