must do - slow food

TAmwLgPZQx049vxgVWiemgZ3yKAsYc7JLkwVstRC3eE.jpg

rakstus par veselīgu ēšanu pamanām arvien biežāk-par centieniem pētīt ēdiena marķējumu un piemājas dobītes priekšrocībām... ģimenes lielākoties pusdieno mājās, tas ir daudz lētāk kā visiem kopā iet un ēst ārpusē, tomēr lielākais pluss-zināt, kāds sastāvs ir tam, ko jūs uzņemat. katram jau savs, kādam piemājas dobīte, citiem omītes, kas pēc ciemošanās sadod vērtīgos labumus, taču pārējiem atliek ēdienu nopirkt pašiem-veikalā, vai tirgū.

gatavojot mājās, bērni mācās no vecākiem, jo ko ēd mamma vai tētis-ēdīs arī tavs mazais, uzskatīs par labu-jau no sākta gala. tādā veidā ēšanas kultūra kļūst par tradīciju, kas vēlāk dzīvē atspoguļosies veselībā! šobrīd pasaulē dominē fast jeb junk food, šis ēšanas veids, galvenokārt, ir cilvēku laika trūkuma dēļ, jo jāpaēd ir ātri, tādēļ ir jāizvēlās jau gatavs ēdiens, nevis tāds, ko pagatavo, piemēram, 20-30 minūtēs... bieži arī ikdienā, gatavojot mājās cilvēki izvēlas rūpnieciski pārstrādātus pusfabrikātus...domāju, ka ikviens zina, ka neveselīga pārtika vai nepaēstas kārtīgas brokastis nav tas, ar ko lepoties, tādēļ tā saucamais slow un smart food ierindojas must do sarakstā! ieguvums gatavojot mājās ir neizmērojams, jo izvēloties pārtiku tu vari būt 100% pārliecināts par ēdiena kvalitāti un veselīgumu, kā arī tas ir lielisks veids kā pavadīt jautri un izglītojoši kopā laiku, - bērniņam stāstot par produktiem, to izcelsmi, kāpēc tie ir vajadzīgi (ka dod mums vitamīnus, kas dara stiprus un spēcīgus, tad varam skriet, priecāties un dzīvot veselīgi bez problēmām un nesaslimt). un beigās tieši sēžoties pie galda – tur uzreiz parādās ģimenes tuvība, kas liek ne vien bagātināties ar ēdienu, bet arī būt visiem kopā, bērni šo īpaši sajūt un novērtē, kā arī pārņem šīs zināšanas, lai pie tām pieturētos arī tad, kad paši izies lielajā dzīvē!

 

5 slow food pamatvērtības..

-kā svarīgākais tiek proklamēts ēdiens, kas nodrošina bioloģisku daudzveidību. šobrīd līdz ar industrializāciju, kas valda arī lauksaimniecībā- mēs lietojam visu tradicionālo, aizmirstot par to, ka ikdienā vajadzīgs vispusīgs uzturs un ir tik daudz labu produktu, kas tā vien paliek veikalu plauktos-nenobaudīti.

-slow food izceļ, ka ēdiens ir mantojums, tas kā tas ir audzēts un kā pagatavots. bez šaubām arī tagad, turpinot iesākto, mēs nododam to saviem bērniem. tāpēc jācenšas darīt visu, lai nākotnē labās lietas saglabātos un arī mūsu mazie delveri darītu lielu darbu, nododot tālāk vēl uzlabotāku, bagātīgāku mantojumu nākošajām paaudzēm.

-slow food organizācijas daudzās pasaules valstīs apkopo kulinārijas sasniegumus-to pagatavošanas veidus un aizsargā šo īpašo recepšu produktus, iesakot tos neaizmirst, bet gatavot un padarīt daudzveidīgāku maltīti.

-tāpat īpašs uzsvars tiek likts uz vietējo ražotāju pārtiku un pašmāju saimniecību popularizēšanu, kā arī to aizsargāšanu.

-slow food izglīto- par ēšanas prieku, nozīmi piedomāt no kurienes ēdiens nāk, kā un kas to ražo, kā arī to, cik svarīga ir daudzveidība uzturā, kā arī tiek mācīta dārzkopība skolēniem.

un vēl... slow food cīnās un grib ierobežot ģenētisko modificēšanu, pesticīdu lietošanu un citu negatīvo aspektu novēršanu, kas parādās pārtikās rūpniecībā un tirgū.

top vietas Rīgā

ja nu reizes, kad galīgi nesanāk paēst mājās, tad upene izvēlējās atbilstošākās vietas Rīgā, kas šoreiz varbūt tik ļoti neizceļas ar bērniem draudzīgu vidi, bet gan ar slow food veidā pagatavotu un izvēlētu ēdienu. šīs vietas apliecina-mēs zinām no kurienes nāk produkti, saikne ar šiem zemniekiem nav vienkārši, parakstīt pavadzīmi par piegādāto preci, bet gan draudzība un degsme no abām pusēm par pārtiku. šajās vietās ēdiens pagatavots neierastā-īpašos un interesantos veidos..

-         Raw garden, *svaigēdāju restorāns Skolas iela 12, www.rawgarden.lv

-        Ecocatering „Vieta” *pusdienu brunch , Matīsa iela 8, pagalmā (virs velosipēdu veikala-2.stāvā), www.ecocatering.lv

-         Restorāns Vincents, *slow food popularizētāji, aizsācēji Latvijā, Elizabetes iela 19, www.restorans.lv

-       Restorāns Māja, *Latvijas produkti no Latvijas zemniekiem Kalnciema iela 37, www.restoransmaja.lv

bet lieliskas un neierastas vieta, kur iegādāties tīrus produktus ir Berga bazārā, kur katra mēneša otrajā un ceturtajā sestdienā ir Zemnieku zaļais tirgus, kā arī Kalnciema ielas tirdziņš-katru sestdienu, abu tirgu garants- pārdevēji ir dažādu Latvijas reģionu zemnieki un mājražotāji, visi produkti, kas šajā tirgū ir nopērkami ir svaigi, gatavi un pašu zemnieku izmīlēti. tirgus ir omulīgs- cilvēki priecīgi, iespējams, būsiet nokļuvuši brīdī, kad skan dzīvā mūzika, bet vienmēr būs iespēja uz vietas baudīt arī ēdienus no Ecocatering un Vincents, galu galā jauks veids, kā kopā ar ģimeni aizietu iepirkt vajadzīgo un arī baudītu patīkamu atpūtu svaigā gaisā. +kad tuvojas svētki ir arī attiecīgās tematikas un īpašas radošās darbnīcas un rotaļas bērniem. 

// tāpat arī iespēja iegādāties zemnieku produkciju ir tiešā pirkšana, par ko pavisam drīz arī jums uzrakstīšu!