labākās eko iepirkšanās vietas


devos atrast labāko no tā, ko varam Rīgā atrast saistībā ar eco, bio un organic! un ziniet, patiesībā visi šie termini nebūt nav sinonīmi, bet gan katrs sevī ietver ko īpašu un unikālu. lai gan galu galā jāatzīst, ka lieta ir par jēdzienu „dabīgs”! palūkojaties apkārt, Rīgā ir ārkārtīgi daudz dabīgo, zaļo un eco veikalu, iespējams, ka tāls ceļš līdz vietai, kur dabūt tīru pārtiku, nemaz nav jāiet! centrā jau nu noteikti, pagriezies pa labi, pa kreisi un pāris soļu uz priekšu atkal kāda vietiņa, kur atrast meklēto! tomēr, es šoreiz neizcelšu garu sarakstu, kur, ko meklēt. sastādīju savu listi ar veikaliem, kurus pirmkārt pati apmeklēju un arī tos, kuri atbilda pāris nosacījumiem vai arī izcēlās ar ko īpašu!

tātad..nosacījumi-

1)plašs pārtikas produktu piedāvājums, ne tikai graudaugi, pupiņas utml., bet arī piena, gaļas produkti, rieksti, svaigi dārzeņi un augļi, maize, eļļa un saldumi.. (vienvārdsakot, veikals, kur ir gandrīz visi pārtikas produkti).

2)veikala plauktā ir iespējams atrast arī dabīgu kosmētiku, preces zīdaiņiem.

3)pieejami dabai draudzīgi tīrīšanas līdzekļi.

4) atsaucīgi, zinoši pārdevēji, kas spēj no pieejamā klāsta un izvēles ieteikt labāko, +, ja to izceļ caur savu pieredzi.

5)piedāvājumā ir kas īpašs un uzrunājošs, kas liek produktu aptaustīt un uzzināt-kas tas vispār ir..

vietas, kas atbilda visiem kritērijiem

·       „Dabas dobe”, Brīvības gatve 352, www.dabasdobe.lv,

·       „Zaļā govs”, Brīvības iela 69, - www.zalagovs.lv

vietas, kur ir šis un tas, tomēr nav viss, bet izceļas arī ar ko īpašu

·     "Dabīgi produkti" Kr. Barons 41/43 

·     „Biotēka”, veikalu tīkls, www.bioteka.lv,

·       „iDille”, Kr.Barona 46 (Barona centrs), www.idille.lv,

vietas, kas izceļas un lepojas, kā arī pārzina īpaši izveidoto produktu līniju

·       „Raw garden”, Skolas iela 12, www.rawgarden.lv/veseligu-produktu-veikals, www.sunsuperfoods.lv,

·       „Gefro BIO līnija”, www.gefro.lv

IMG_8362.JPG

es noteikti vēlos izcelt arī lielveikalus, kuros ir atrodami stendi, kur priekš eco un dabīgajiem produktiem ir izveidoti īpaši, atsevišķi plaukti, vai speciālas izkārtnes. visticamāk, ka pārdevējs nevarēs izklāstīt produktu izcelsmi, vai īpašo nozīmi, tomēr uz tiem būs atrodams sertificētais simbols uz ko var paļauties. lielveikalos pārsvarā ir iespējams dabūt tikai kādu pāris konkrētu produktu grupu, kas būs eco, tomēr visticamāk, ka gaļu, kas audzēta īpaši uzraudzītos, stingri dabīgos apstākļos nedabūsiet.

·    „Rimi” veikalu tīkls, www.rimi.lv 

·       Sky veikalu tīkls, www.sky.lv,

·       „Gastronome” veikalu tīkls, www.mc2.lv/gastronome/,

·       „Prisma” veikalu tīkls, www.prisma.lv

galvenais, pērkot preci, ir uzraksts. ne vienmēr, kad uz produkta uzrakstīts dabīgs (natural), organic, utt. atbilst tam, ko tas sevī ietver, strpcitu ir arī tādi ražotāji, kas izveido savu logo ar dabīgo nozīmi! ražotājiem, kuri atbilst stingriem nosacījumiem un ir izturējuši godam visas pārbaudes, dod bio atpazīšanas zīmi, kas ir atzīta saskaņā ar Eiropas Savienībā pieņemtām regulām. uz visu pārējo kā 100% bioloģisku preci balstīties nevar. piemēram, Latvijā dod Zaļo karotīti un Latvijas ekoprodukta simbolu, protams, kādiem nosacījumiem un normām šie produkti atbilst, bet lielākoties, ja blakus nav arī ES zvaigžņainā lapiņa uz zaļa fona, pilnīgs garants netiek dots!

vairāki ekoveikali piedāvā iespēju iegādāties produktus internetā, tad, ja esi gatavs atvēlēt mazliet laiciņa no ikdienas skrējiena, bet ietaupīt, neejot uz veikalu, vari salikt savu grozu online, un piegādātāji to atvedīs jau nākamajā dienā tieši pie tavām durvīm. tomēr, ja mīli pirms likt grozā, preci aptaustīt un aplūkot, tad dodies uz veikalu un atrodi tīkamāko sev uz vietas. tāpat arī vairāki veikali piedāvā iegūt Klienta statusu, kas dod prioritātes, -ne tikai saņemt papildu, īpašas atlaides katrā iepirkšanās reizē, bet ik pa laikam atlaides un piedāvājumi, speciāli prioritāriem klientiem. šī iemesla dēļ arī vērts sekot veikaliem arī sociālajos tīklos, jo uzzināsiet vairāk par aktuālo! veikals Dabas dobe, starp citu, piedāvā unikālu un vienreizēju iespēju ģimenēm, kuras tikko kā sagaidījušas savu mazulīti, iet iepirkties un pirmajā maksāšanas reizē saņemt -30% atlaidi, noteikti varēsiet ietaupīt!..

Bio-nuovo-logo-ue.jpg

pēdējo reiz, kad biju Dabas dobes veikaliņā, (viņi ar savu sortimentu ierindojas manā top augšdaļā), jo veikals ir plašs, neuzbāzīgs un labi pārskatāms. noķēru īpašnieku un viņš man pastāstīja vairākas interesantas lietas, kā arī paplašināja manu redzesloku un zināšanu par dabīgo produktu vispār. iesaku, ja jums ir interese uzzināt ko vairāk, pajautāt pārdevējiem, jo šajās bodītēs viņi pārsvarā ir atsuacīgi,zinoši un spēs izstāstīt vairāk par to, kas rakstīts uz etiķetes.

no sirds iesaku jums aiziet palūkoties, kas ir tik īpašs šajos veikalos un atrast savai sirdij tuvāko, jo patiesībā daudzus no produktiem, nemaz parastajos veikalos neatradīsiet! zaļie veikaliņi paver iespējas un ceļus daudz plašāk, kā ierastais kartupelītis, sviestiņš un griķītis, piedāvājot daudz veselīgu produktu ar ļoti augstu uzturvērtību, ko senie senči atklājuši un uzturā lietojuši jau tūkstošiem gadu pirms mums..

// p.s. interesants un atklāts raksts par ekoloģisko arī šeit!