Latvijas superfood-dabīgs medus. tā vērtības un īpašības.

šajā reizē gribu aktualizēt un izcelt kāda produkta nozīmi.. ja bieži vien dzirdam par dažādiem superfoods, kas nāk no dienvidamerikas, āfrikas vai āzijas reģioniem, tad šis ir mūsu.. -Latvijas superprodukts, ko patiesībā novērtējam vislabāk aizbraucot kaut kur prom un saprotot, ka tālumā tādu īstu mantu dabūt nav iespējams! runa ir par medu. 

patiesībā ar medu ir pavisam līdzīgi kā ar vasarā vāktajām ogām.. ražas laikā nenovērtējam tik ļoti, ka varam dabūt svaigu, tik tikko no stropa izņemtu režģīti, ar pirkstu pārdurt šūniņu un nolaizīt, kas izetek laukā.. tas ir dzīvs produkts, kas ar savu vērtību sniedz cilvēka šūnām veselību un spēku! atnāk ziema un tikai tad iespējams to novērtēt un pa īstam apzināties.. domāju, ka nevienam nav noslēpums, ka saaukstēšanās un klepus gadījumos medus ārkārtīgi efektīvi iedarbojas un dziedē saslimšanu.. 

tieši tādēļ tagad, kad tas ir tik ļoti aktuāli, gribēju vēl vairāk izcelt to, kas medū ir tik īpašs! 

KĀ TOP MEDUS-bites medu rada no ziedu nektāriem, ko iespējams iegūt puķu ziedēšanas laikā. -Latvijā puķes, koki un krūmi zied sākot no agra pavasara, līdz pat pirmajām rudens salnām, tādēļ medus atšķiras ar dažādām niansēm. mūsu pļavu ziedi un citi ziedošie augi ir bagāti ar ārstnieciskajām īpašībām, kas arī profilaktiski spēj ikdienā uzlabot cilvēka veselību! brīdī, kad bite iesūc ziedu nektāru savā snuķītī, tas sajaucas ar fermentiem un vitamīniem, kas padara nektāru īpaši vertīgu.. līdz ar to, katra nektāra vērtība ir atkarīga arī no katra zieda saturošajām vielām, -jo daudzveidīgāks augu nektāru sastāvs medū, jo vertīgāks un bagātīgāks tas būs arī cilvēka veselībai..

KO TAS SATUR-viens no galvenajiem, ko īpaši izcelt ir enzīmi un fermenti, -tie paātrina organismā notiekošos ķīmiskos procesus! ja sāktu tos uzskaitīt-tas būtu nebeidzami garšs saraksts, bet vienkāršāk izsakoties-šīs medus vielas ļauj organismā notiekošajām vielu apmaiņām starp orgānu šūnām notikt ātrāk, līdz ar to-nav jāpatērē lieka enerģija. un  tas savukārt rada vieglāku pašsajūtu,  skaidrāku prātu un ļauj paveikt daudz vairāk!

Screen Shot 2014-11-12 at 14.47.39.png

medus satur arī daudzus citus elementus, kā piemēram, aminoskābes, B grupas vitamīnus un C vitamīnu, minerālvielas-Kāliju, Fosforu un Nātriju, kā arī mazliet Kalciju. savukārt saldumu medum dod fruktoze un glikoze, kas ir monosaharīdu formā.. -tā izceļas ar stipru līdzību organismā esošajiem saharīdiem, līdz ar to ir viegli tos uzreiz izmantot un uzsūkt, papildus nešķeļot to struktūru. -šī forma apstiprina, ka medus ir diētisks un tā saturošie cukuri-nekaitē organismam, tādēļ ne reti to lietojam kā veselīgu alternatīvu saldumiem un cukuram.

KĀ TAS IEDARBOJAS ORGANISMĀ-katra viela, ko medus sevī iekļauj atrod savu vietu organismā-tam palīdzot tik galā ar kādu uzdevumu, piemēram, paātrināt kādas minerālvielas vai vitamīna uzņemšanu. -medus ir tik izcils, ka tas spēj ārstēt un arī profilaktiski uzturēt veselību,jo tas atjauno vielmaiņas procesus, kā arī baro smadzeņu un sirds muskulatūras šūnas. ..medus spēj uzmundrināt novājinātu organismu, kas saistīts ar pārlieku slodzi un nogurumu, bet aukstajā laikā tas pārsteidzoši cīnās ar mikrobiem un baciļiem, kā arī dažādām infekcijām un iekaisumiem!..

KĀ ATRAST ĪSTO MEDU SEV-medus piedāvājums veikalu plauktos ir plašs.. tomēr jāizceļ, ka bieži lielākā daļa ir cukura sīrupi, kas sajaukti vien ar 15-30% īstu medu! šis maisījums nodrošina to, ka produkts nesacukurojas un paliek šķidrs. šīs papildus vielas un piemaisījumi, protams, atņem produktam vērtību un mazina tā dziedinošās spējas. tādēļ būtiski, lai jau no paša sākuma arī bites dzīvotu un ievāktu nektāru bioloģiski tīrā vidē un, lai medus būtu dabisks, vērtīgs un tīrs no pesticīdiem un lauksaimniecībā izmantotajiem ķīmiskajiem līdzekļiem, kas savukārt  varētu skart arī pļavas ziedus un apkārtesošos kokus! -ja nepievērsīsim uzmanību, kādu medu lietosim, tad mūsu šūnas un veselība visdrīzāk tiks ietekmēta ar šīm ķīmiskajām vielām!..

es pati lietoju Siliņu saimniecības medu, kā arī vectētiņa māsīcas loloto medu, kas ievākts Matīšos.. iesaku jums ielūkoties šovasar Latvijā tapušajā zīmolā KIIN, kas nevien piedāvā bioloģisku medu un strādā pie bišu maizes izstrādes uztura bagātinātāja formā, bet arī balstās uz ļoti dziļām vērtībām, ko varat redzēt šajā video un arī vairāk izlasīt viņu mājaslapā!..

ĒDIENS IR MŪSU MEDICĪNA-pēdējā laikā arvien vairāk atduros pie tā, ka mums katram ir dota izvēle par to, kas notiek mūsu dzīvē.. tajā skaitā arī kāda ir mūsu veselība!. tas apstiprinās, kad uzņemam pārtiku un vērtīgus produktus,- ir jāsaprot, ka tā reizē ir arī mūsu medicīna. -katru reizi gan ēdot, gan dzerot, mēs izvēlamies darīt labu, vai arī darīt postu organisma šūnām. lai izdarītu izvēli, ir nepieciešams domāt par to, kādas pēdas izvēle pēc tam atstās uz nākotni, -ne tikai vidi, bet arī veselību! ..īpaši par to jādomā ziemā - baciļu un vīrusu laikā, kad nepieciešams vislabākais, lai rītdienu aizvadītu lielākā spēkā nekā šodien!

KUR LIETOT MEDU-medus pielietojumam ir milzum daudz iespēju, jāatceras vien tas, ka tas ir dzīvs produkts un to termiski apstrādājot dzīvās uzturvielas mēs nogalinām vai samazinām to vērtīgo daudzumu! ..medu var likt klāt tējai, kas nav verdoši karsta, saldumiem, otrajiem ēdieniem, kokteiļiem, kūkām un visur, kur vien sirds vēlas. starpcitu-tas ir arī labs līdzeklis ādas kopšanai un ļoti vienkārši paši varam pagatavot dažādus krēmiņus un citus dabīgus kosmētiskos līdzekļus.

//foto: kinfolk; featdinnerjournal