uzturvielas - ANTIOKSIDANTI

no šodienas aizsākšu rakstu sēriju, kurā ik pa laikam došu saprotamu ieskatu-kas ir kas uzturvielu un arī sīkāku elementu pasaulē.. lai arī noteikti visi sēžot skolā esam šīs lietas drusku dzirdējuši. ticu, ka tas ir mazliet aizmirsies, tomēr itin bieži upene rakstos un arī citur parādās šie jēdzieni.  ..lai saprastu-kāpēc ir tik svarīgi sekot līdz, lai mēs uzņemtu visas uzturvielas un ar ko katra atsevišķi mums ir tik vajadzīga-dalīšos ar vairākiem faktiem un to, ko vajadzētu zināt. tā kā joprojām ir aktīvs matcha tējas konkurss, sākšu ar antioksidantiem, jo ir pierādīts, ka šī tēja satur antioksidantus ļoti augstā līmenī.

ANTIOKSIDANTI NEPIECIEŠAMI, LAI TIKTU GALĀ AR BRĪVAJIEM RADIKĀĻIEM ORGANISMĀ!

antioksidanti ir vairāku vitamīnu un minerālvielu vai fermentu grupas, kas aizsargā un palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem organismā, tie atjauno organismu, izvada toksīnus, novērš vēža un sirds-asinsvadu slimības. brīvie radikāļi ir brīvie atomi, kas ir aktīvi skābekļa savienojumi un veidojas oksidācijas rezultātā. ietekmē šūnu veselību un līdz ar to arī cilvēka imunitāti, cīņu ar infekcijām un slimībām. novājināta organisma gadījumā-tas ir ārkārtīgi uzņēmīgs pret baciļiem un vīrusiem, un netiek ar tiem galā.

brīvie radikāļi organismā tiek no apkārtējās vides-radiācijas, arī esot ciešā un biežā saiknē ar toksiskām vielām, tajā skaitā esot arī blakus smēķētāju dūmiem, tiešā UV starojumā, esot pārmērīgā stresā un sliktos dzīves apstākļos-mēs dodam zaļo gaismu un piemērotu vidi brīvo radikāļu  dzīvošanai organisma šūnās. 

lai organisms būtu tīrs no brīvajiem radikāļiem-ir jālieto antioksidanti, jāuzturās svaigā gaisā, jāuzņem pilnvērtīgs-vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs, kā arī jāizvairās no stresa, tiešiem UV stariem, cigarešu un automašīnu izplūdēm un apkārtējās radiācijas ietekmes (jāpārliecinās par radiāciju vietās, kur daudz ikdienā uzturaties). 

ANTIOKSIDANTI AUGU VALSTS PRODUKTOS

antioksidanti ir daudz un dažādi produkti tos satur dažādā daudzumā, arī tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi lietot daudzveidīgus produktus! antioksidantus satur tieši sarkanie augu valsts produkti un, protams, arī daudzi citi. ..galvenie antioksidantus saturošie produkti ir:

  • augļi-aprikozes, apelsīni, aronijas, āboli, bumbieri, mango, persiki,greipfrūti, granātāboli, citroni, avokado, arbūzs, kivi, u.c.,

  • ogas-mellenes, kazenes, avenes, aronijas, zemenes, ķirši, smilstērķšķi, upenes, dzērvenes, goji, acai, vīnogas u.c.
  • rieksti- zemesrieksti, pekanrieksti, pistācijas, ciedru rieksti, valrieksti u.c.,
  • dārzeņi-garšaugi, loki, sīpoli, ķiploki, spināti, burkāni, brokoļi, saldie kartupeļi, sarkanās pupiņas, artišoki,
  • diedzētas sēklas un graudi
  • citi augu valsts produkti, tai skaitā arī graudaugi, augu eļļas un zaļā tēja, kā arī melnā šokolāde. 

galvenie antioksidanti ir A,C,E vitamīns, koenzīms Q10, beta karotīns, selēns, cinks, kā arī daudzi citi-specifiskāki, par kuriem vairāk atradīsiet šeit.

//foto: nbcbayarea.com; bhg.com