rudens pastaiga briežu dārzā


IMG_0124.jpg

es esmu priecīga, ka Latvijā varam piedzīvot visus gadalaikus un mūsu zeme ir tik sakopta un  skaista. zeltainais rudens tūdaļ jau aiz muguras, kad iestāsies pelēkais laiks, tad laukos tik skaisti var vērot siluetus, mājiņas kūpošajiem skursteņiem.. jūtu to, cik ļoti gribas izmukt no pilsētas, tādēļ esmu ieplānojusi vairākas vietas, kurp rudens/ziemas laikā, kad ārā laiks būs labs un ar bērniem kopā dosimies pastaigās- iepazīt mūsu mīļo zemi..

somā līdz silts kakao un uzkodas - piedzīvojumi, ko atcerēties un kopīgi ko jaunu arī iemācīties. arvien vairāk sevī jūtu to, cik ļoti pietrūkst vairāk tā enerģija un iedvesma, ko varam iegūt tieši esot dabā.

IMG_0085.jpg
IMG_0143.jpg
IMG_0006.jpg

man ļoti patīk izdomāt, ko varam darīt, kas mums rada vēl vairāk iespaidu un plašāku redzējumu par pasauli. piepildīts laiks ar bērniem ir, protams, nogurdinošs, bet tā enerģija un prieks, ko caur kopīgu, nedalītu uzmanību un aktivitātēm iegūstam- to neatsver nekas cits! šoreiz gribu padalīties un iedvesmot jūs aizbraukt līdz Safari briežu parkam- Saulstari, kas atrodas Mores pagastā- drusku aiz Siguldas.

dzīvnieki ir laba terapija, jo iestājas tāds miers un saikne, ko varam piedzīvot esot blakus un uzmanīgi vērojot viņu izturēšanos. šajā briežu dārzā- iegādājoties ieejas biļetes, iespējams, tikt arī pie spainīšiem ar ēdienu, ar ko var pabarot zvēriņus, kas, protams, vislielako prieku sagādā mazajiem apmeklētājiem. briedīši jau zina, ka ciemiņi nāk ar gardumiem, tāpēc tie nāk paši droši klāt mieloties. interesanti, ka barveži un galvenie brieži- citus nemaz tā nelaiž klāt našķoties!

parks ir sakopts un teritorija ir ļoti skaista un plaša. noteikti vieta, uz kuru vērts doties visos gadalaikos. pastaigai vērts ieplānots aptuveni stundu, vienīgi svarīgi saģērbties ērti un, ja laiks ir bijis mitrāks-noteikti līdz vērts uz pastaigu paņemt gumijas zābakus, jo vietām ir arī dubļainas taciņas. pirms barucat, noteikti apmeklējums arī jāpiesaka, jo var gadīties, ka parks ir slēgts un apmeklētājus neielaiž. lai jums skaista un jauka pastaiga!

IMG_0030.jpg

priecāšos, ja komentāros padalīsieties, ja ir vēl arī kāds cits skaists briežu dārzs, kur esat bijuši. ♡

IMG_0121.jpg

mūsudienas- ceļojuma piezīmes // 2.diena, prom no pilsētas - pretī mieram, Annas hotel

pēc mazas pauzītes seko turpinājums mūsu ceļojuma- piedzīvojuma aprakstam.. nākamajā dienā pēc brauciena uz Kuldīgu, devāmies uz otru Latvijas pusi- Vidzemi, drusku aiz Līgatnes- Amatas novadu, taisnā ceļā uz Annas Hotel.. sākumā plānojām vēl piestāt Mores dabas parkā, kas atrodas pa ceļam, bet tā kā pienācīgi nebijām sagatavojušies, nepaņemot līdzi gumijas zābakus, nolēmām izlaist šo pieturpunktu un braukt lūkoties mieru.. Annas ir īpašas ar savu klusumu, parku blakus muižai, dizainu un spa. arī šo ceļu turpinājām ar mūsu draudzenītēm, līdz ar to šīs sanāca tādas “mammu brīvdienas”, kad braucienu baudījām ar jauno Renault Grand Scenic.. 1.dienas iespaidus atradīsiet šeit

jau savā instagram rakstīju, ka aizbraukt prom un būt mierā nav nemaz tik viegli, kad jārūpējas par mazo cilvēciņu vajadzībām.. negribu sacīt, ka tas ir arī ārkārtīgi grūti, nebūt ne, bet skaidrs, ka bērniem jaunā vide ir interesanta un visu ir jaiepazīst, jāapskata, vienkārši trijos vārdos sakot - “dzīve ar divgadnieku”, -mierā ilgi nenosēdēsi, jo jāpēta pasaule. :) tāpēc ir svarīgi sagatavoties, -paņemt līdz mantiņas, kas mājās kādu laiku varbūt nav bijušas tik ļoti aktuālas, iegādāties vairākus mazus sīkumiņus, grāmatiņas un jaunas spēlītes, atrast multenīti, kas nav redzēta, lai vismaz kādu mirkli bērniņam ir interesanti savā nodabā un paši tikmēr varat atlaisties mirkli pazvilnēt.. līdzīgi ir arī ceļā, ja attālums, ko jābrauc ir garāks-nodrošināties ar lietiņām, kas bērniņu nodarbina.. dažas idejas atradīsiet zemāk.

vai ceļošanu ar bērniem vispār var nosaukt par atpūtu? man vienmēr pēc izbraukumiem ir sajūta, ka mājās jāatgūstas un pamatīgi "jāieiet" iepriekšējā ikdienas ritmā, pēc aktīvām brīvdienām.. varbūt tas tā pilnīgi simtprocentīgi var izdoties, kad mazie ir paaugušies, bet es esmu pārliecināta, ka jau no mazotnes ir jāmācās un ir arī ļoti svarīgi izbraukt no mājās ierastās vides, ikdienas, lai atklātu, redzētu un piedzīvotu pasauli kopā, esot līdzās!

jāatzīst, ceļš līdz Annas ciemam nav tas vieglākais, jo ir pauguri, līkumi un grants segums, kas prasa intensīvu uzmanību vismaz 20 minūtes. -vēl viens apstiprinājums, ka ģimenes auto jābūt lielam, lai droši un pārliecināti varētu izbraukt arī bezceļus, kas Latvijā nav mazums.. šķiet, ka Renault Grand Scenic tiešām ir ne tikai ietilpīgs, dabai draudzīgs un ērts, bet īpaši var palepoties arī ar savu dizainu.. man pašai tiešām ļoti patika, ka nav sajūta braukt ir ierastā "ģimenes busiņā", bet gan skaistā auto! par dažādām niansēm, ko baudījām brauciena laikā vairāk atradīsiet iepriekšējā rakstā.

I D E J A S   C E Ļ A M ( ROTAĻAS UN AKTIVITĀTES ) 

kā jau minēju, svarīgi bērniem paņemt līdz nodarbes, kas ir aizmirsušās un kādu laiku plauktiņā stāv neaiztiktas, bet noteikti arī iegādāties mazus nieciņus jaunus.. dažas idejas rotaļām un spēlēm-

 • iesaku iegādāties kādu Playmobil komplektiņu, puikām jaunu mašīnīti, meitenītēm mazās lellītes un mīlulīšus, ar ko pa ceļam paspēlēties.. jaunas lietiņas uzmanību un interesti uzturēs ilgāk..
 • noteikti paņemiet līdz krāsojamās grāmtiņas, zīmuļus, krītiņus vai flomasterus.. ja negribas pirkt, dažas lapas varat vienkārši atrast internetā uz izprintēt, kas sanāks krietni lētāk..
 • Gabrielam nopirku arī žurnāliņu, kur dažus no uzdevumiem jau viņš pats var izpildīt.. "uzdevumu" grāmatiņas vai kartiņas noderēs gan ceļā, gan kafejnīcā..
 • kad bērni izauguši jau lielāki ceļā ir dažādas spēles, ko varat izmēģināt, lai vairāk izceltu tieši pētīšanu- jāierauga noteiktas lietiņas dabā vai ceļā (stārķi, upe vai ezers, jūra, suns, lidmašīna, luksafors, cilvēks, ritenis, stop zīme, vilciens, utt -dažnedāžādas lietas un radības..) 
 • lielākiem bērniem var noderēt arī dažādas spēļu kārtis-uno u.c., kas pieejamas veikalos..
 • uzrakstiet alfabētu un visi kopā mēģiniet atrast ceļā lietas, kas sākas uz katra burtiņa
 • pastāsti mums- jāsagatavo krāsaini našķīši vai apslēpts maisiņš, kurā ir, piemēram, dažādas papīra bumbiņas, *šo spēlis spēlējām, kad pati biju maza ar m&m's končiņām- katrai krāsas končiņai ir kaut kas, kas jāpastāsta.. (sarkana-kaut kas, ko darījāt vakar, oranža-kaut kas, kas tev ļoti labi sanāk, dzeltena- kaut kas mīļs no bērnības, zila-lietiņa, ko iemācījies pagājušā nedēļā, brūna- kaut kas, bez kā tu nevari dzīvot, zaļa- kaut kas, ko tev patīk skatīties un klausīties)
 • kad biju maziņa, vienalga garākos vai īsākos braucienos spēlējām spēli, kurš pirmais ieraudzīs numura zīmes, kurās atkārtojās cipari un tos nosauks, piemēram 22, 444 utml..
 • kad pārbrauciens ir garāks un satiksme nav tik liela, jautra spēle ir-kam būs šis auto. piemēram, brauc traktors un kāds nosauc zināmu dāmīti, kas ar to brauks, vai pretī brauc smalks auto un ar to brauks opis, šī dažkārt sanāk ļoti jautra spēle :)
 • multenes- Gabriels multenītes sāka skatīties tikai tāpēc, ka viņam ļoti nepatika braukt mašīnā.. izvērtējiet filmiņas, kas atbilst jūsu uzskatiem un uzlieciet telefonā vai planšetē, lai bērniem vieglāk izturēt ceļu..
 • sagatavojiet dziesmu playlist, kas bērniem patīk, lai visi kopā varat udziedāt..

ja jums ir kādas savas īpašās aktivitātes ceļā, priecāšos, ja padalīsieties komentāru sadaļā  visiem!

N A Š Ķ I 

našķi ceļā ir neatņemama sastāvdaļa.. svarīgi izvēlēties tādus našķus, kas satur mazāk cukura, jo tas rada hiperaktivitāti, uzbudina un rada nemieru, kas braucienu tikai apgrūtinās.. dažus cukurīgākus našķus varat piedāvāt, kad paliek pavisam grūti un atlicis pavisam nedaudz, ko braukt, tomēr apdomājiet, cik drīz sekos kārtīgā maltīte, lai nav tā, ka pēc našķiem to vairs negribas.. jāizvērtē tomēr arī higiēna- mitrās salvetes, dezinfekcijas līdzeklis, roku mazgāšana (kad vien iespējams, pie apstāšanās), lai našķējoties sanāk izvairīties no nevēlamām baktērijām.. 

 • ūdens-vienmēr labākais šķidrums :) 
 • sausiņi un cepumi
 • riekstu un sēklu batoniņi
 • banāni, sagiezti bumbieri un āboli
 • gurķīši, burkāni, mazie tomātiņi
 • žāvētie augļi un ogas-aprikozes, dateles, banāni, rozīnes utt.. augļu smūtiji.
 • siers, kāds jogurtiņš
 • kukurūzas vai rīsu galetītes

P I K N I K S

aizbraucot uz Annām, abi mazie mašīnā bija aizmiguši, tādēļ nolēmām pa to brīdi sagatavot līdzpaņemto piknikam.. laiks bija tik silts, putnu dziesmas un pavasara vējiņš, saule , kas tik ļoti uzlādē un reizē nogurdina. paēdām un pēc tam iekārtojāmies numuriņā, lai vēl līdz ar sauli pie debesīm uzspētu izbaudīt spa.

piknikā šoreiz sagatavojām humusa sendvičus ar salātu, gurķi un tomātu, kā arī fetas sieru un bagātīgu sauju redīsu dīgstu.. no rīta izvārījām oliņas, bet saldajā granola ar bezpiedevu jogurtu un ievārījumu.  

S P A 

spa korpuss nav liels, tomēr mājīgs un pietiekams nesteidzīgai atpūtai.. arī mazajiem, protams, šī aktivitāte bija viena no mīļākajām. tā kā bijām bez otrām pusēm, neko no procedurām šoreiz nebaudījām, bet piedāvājums ir gana plašs, ja nu vēlaties aizbraukt un papildus izbaudīt arī masāžu! mēs baudījām peldes, džakuzi un pirtiņas..

pēc spa apmekējuma, protams, nogurums bija vēl manāmāks, drusku atpūtāmies numuriņā un devāmies uz gardām vakariņām, pēc kurām vēl brīdi pasēdējām kaminzālē pie kurktošām uguns pagalēm, spēlējoties ar šaha figūriņām.. laiks mieram, pēc miera, kad sagaidīt jaunu dienu un ļauties vēl drusku vieglumam un bezrūpībai..

N Ā K A M Ā   D I E N A

rīts iesākās agri.. jau īsi pirms 8 abi mazie pamodušies, lēnā gaitā nekur nesteidzoties paspēlējāmies, sataisījāmies un ātri pienāca laiks brokastīm. Annu lakoniskais gaišums un vieglums interjerā liek tiesām justies brīvi un tā kā viesu nav daudz, brokastu piedāvājumu atnes menu, kurā pavārs gatavs pagatavot jebkuru vēlmi- kaut visu pēc kārtas.. pavasari baudām ar nupat no rīta notecinātu bērzu sulu, lauku olu omleti un pankūkām saldajā.. jutāmies aprūpētas un tā kā vēl ir laiks, baudām apmākušos, dzestra rīta pastaigu pa parku, rotaļistabu un vannu numuriņā, ko izbaudijām tieši pirms došanās mājup. 

tāds pavasara spēks un elpa šķiet ievilkta krūtīs, kas atjaunoja un piepildīja dvēseli, sagatavojot vasarai, kad šādu izbraucienu un piedzīvojumu jau būs vairāk.. PALDIES!!

mūsudienas-ceļojuma piezīmes //izbrauciens ar Renault GRAND SCENIC 1.diena

atver acis-drusku apmācies, ir pirmā aprīļa diena, -brīvdiena. paēd rīta putru, sataisies un dodies ceļā - tas nav nekāds joks, bet gan mūsu piedzīvojums nedēļu atpakaļ! ..devāmies nedēļas nogales izbraucienā nevis kā ierasts ar mūsu ģimenes auto, bet gan izmēģinājām un tiešām izbaudījām braucienu ar jauno Renault GRAND SCENIC.. šodien padalīšos ar iespaidiem un redzēto ceļojuma pirmajā dienā, kad mērojām ceļu pa Kurzemes plašumiem līdz Kuldīgai. tā kā Ģirtiņam tieši šī nedēļas nogale visa bija aizņemta ar turnīru un spēlēm, piedzīvojumos devāmies ar mūsu pastaigu draudzenītēm. 

IMG_0836.jpg

manuprāt, ir svarīgi doties izbraucienos ar bērniem jau kopš mazotnes, parādot viņiem skaistas vietas, gan pilsētas, gan arī dabu, -būt kustībā un sajust piedzīvojumus.. mums Latvijā ir daudz zināmu un arī ne tik atklātu vietu, kurp brīvdienās doties. šāds kopīgs laiks ir miljona vērtē, radot neaizmirstamas sajūtas par kopā piedzīvoto, un protams, arī vispārīgi tas paplašina redzes loku, bagātina valodu un zināšanas par pasauli.. vēl tas ir arī laiks, ko nekas cits uz pasaules nevarēs iztraucēt, jo esat izrāvušies no ierastās vides un apstākļiem. kad jau no mazotnes bērni būs pieraduši visur kur doties, vēlāk šie braucieni būs ne tikai vēl aizraujošāki un jautrāki, bet arī daudz vieglāki, jo pacietības mērkaukla būs krietni augusi.. manā sirdī ļoti dziļi ir iespiedušies mūsu ģimenes izbraucieni un gribu to pašu iedot arī saviem bērniem. 

pirmajā dienā ceļš nebija ārkārtīgi garš, tomēr ne arī tik ātrs, lai mazie nepaspētu no tā nogurt-forši, ja vismaz vienā virzienā braucienu varat ieplānot bērniņu diendusas laikā.. dažus mūsu ieteikumus, kā ceļu pārlaist vieglāk publicēšu nākamajā ierakstā, līdz ar otrās un trešās dienas ceļojuma turpinājumu.

ģimenes brīvdienu izbraucieni, kad svarīgs ir komforts un daudz vietas

braucot tālu attālumu, komforts un tā ērtības ir neatņemama sastāvdaļa, tas ģimenes braucienos noteikti ir sevišķi svarīgi, lai visi justos labi. Renault Grand Scenic jau no ārpuses jūtams auto apmērs, tomēr iekšpusē vietas un plašums ir apjaušams vēl vairāk, kas padara ceļu patīkamāku un vieglāku, jo nav "jāsēž viens otram virsū", īpaši arī plašais priekšējais panorāmas panelis braucot uz ceļa liek justies ērtāk un pārredzamāk..

ģimenes auto- ne tikai plašs, bet arī ietilpīgs. man pašai ir svarīgi paņemt vienmēr vairāk nekā varbūt pat vajadzīgs, -nekad nevar zināt kurp piedzīvojumi aizvedīs un kādās situācijās nokļūsi, tāpēc ir labi nodrošināties. tā kā šoreiz braucām ar diviem maziem bērniem, Grand Scenic bagāžas nodalījuma ietilpīgumu pārbaudījām ar diviem lieliem explore ratiem, Gabriela skrejriteni, bumbu, rezerves drēbēm, līdzi paņemtajiem našķiem, mantām u.c sīkumiem. nevienā brīdī nejutāmies saspiesti, lai arī mantu tiešām bija daudz. ..ja nepieciešams automašīnu iespējams konfigurēt, paceļot papildus krēslus aizmugurē, kas nozīmē-auto aug, ne tik vien līdz ar ģimeni, bet arī vienkārši ļauj būt elastīgiem un uzņemt kopīgajos braucienos draugus, padarot to attiecīgajā brīdī par 7 vietīgu. 

g a t a v o š a n ā s -  s a l i k t   v i s u   p a   p l a u k t i ņ i em 

*ideāli, ja visu nepieciešamo varat salikt "pa plauktiņiem" jau iepriekšējā vakarā, lai brauciena dienā nav jātērē spēki, nesot mantas uz automašīnu. tad arī vairāk saplānosiet, kur un kad, kas būs nepieciešams, lai nesanāk, ka, piemēram, vajadzīgais ielikts apakšā zem visām mantām.. brauciena laikā paspējām izmantot arī mazos nodalījumus salona iekšpusē, kas tiešām noder un ir ērti, lai vajadzīgajā brīdī ātri tiktu nepieciešamajam klāt, uzreiz zinot, kur tas atrodas..

b r a u k š a n a s   s t i l s   u n   d r o š ī b a 

šķiet tomēr nu jau kādu laiku pasaulē kā nr. 1 auto izvēlē ir kļuvusi brauciena ekonomija, sevišķi jau izvēloties auto ģimenēm ar bērniem. Renault Grand Scenic noteikti var nosaukt par dabai draudzīgu un ekonomisku automobili, degvielas patēriņš nav liels, krustojumos un sastrēgumos, lai lieki nedarbinātu auto, mehāniski piespiežot bremzes pedāli, motors izslēdzas. arī braukšanas uzrāviens automātam ir radīts tā, lai degvielu patērētu pēc iespējas ekonomiskāk, bet uzsākot ceļa gaitas, sistēmā iespējams ievadīt un izvēlēties braukšanas režīmu- Neutral, Sport, Comfort, Perso un Eco, kas attiecīgi pārveido dzinēju, paātrinājuma jūtību, arī skaņu un pat apgaismojumu.. šajās brīvdienās vairāk izmantojām Comfort braucienu..

braukšanai pieslēdzas arī sensori- vadītāja, pasažieru un auto kopējai drošībai, kas palīdz ne tikai noparkoties, bet arī pārvietoties, jo tehnoloģijas iespējams uzstādīt tā, lai vadītājam palīdzētu noteikt gājēju bīstamā attālumā. tāpat automašīnā iebūvētie sensori novērtē vadītāja nogurumu, signalizējot, kad ir pienācis laiks atpūsties. bet joslu ievērošanai, gadījumā, ja iebraucat pretējā braukšanas virzienā, mašīna ne tikai brīdina, sensori automātiski stūri iztaisno, lai izvairītos no avārijas iespējām.. to gan nepārbaudījām, bet pārliecība, ka auto dažādas mehāniskas lietas ceļu atvieglo bija jūtams- nepieciešamās gaismas attiecīgajā diennakts laikā ieslēdzas /izslēdzas automātiski, automātiski logu tīrītāji. tāpat arī ātruma ierobežojuma kontrole un kruīzkontrole, kas ātrumu automātiski samazina, ja pietuvojamies citai mašīnai-tas viss viennozīmīgi, ne tikai atvieglo, bet arī braukšanu padara daudz drošāku.. savukārt mašīnas atslēgas teju burtiski nav nepieciešamas, jo glabājot somā vai kabatā, atliek vien pieiet līdz mašīnai, kad tā jau zina, ka durvis jāver vaļā, -nav nepieciešams spiest pogu..

K U L D Ī G A

vai esat bijuši? kad pēc ilgāka laika aizbraucu trīs gadus atpakaļ-biju tik pārsteigta un apburta.. pilsēta ir veca, bet ļoti sakopta-tīra un pasakaini skaista ar savām dažādajām divstāvu mājiņām, durvīm, logiem, šaurajām blakusieliņām.. vasaras laikā podos zied puķes, siltais vējš izvēdina galvu, liekot tiešām sajusties viegli un nepiespiesti, aizmirstot ikdienu un darbus- no sirds iesaku aizbraukt vienkārši pastaigāties. apskatīt arī Ventas Rumbu-platāko ūdenkritumu Eiropā, lai vējš un ūdens šalka atbrīvo prātu. bērniem mazliet tālāk no centra ir rotaļu laukumiņš, skeitparks, kur izskrieties. Gabrieliņam gan patika paspēlēties vienkārši ar akmentiņiem un paskriet krūmu labirintā, pabraukt ar riteni.. ratus izmantojām mazāk, jo jau braucot sanāca diezgan nosēdēties- viennozīmīgi bērniem jādod kustību brīvība, tāpēc svarīgi ieplānot pieturpunktus, kur ļaut būt viņiem pašiem! 

...brauciena turpinājums sekos! ♡

mūsu rīti-izvēlamies un ēdam jaunās Dobeles pārslas +GIVE AWAY

mīļi sveicieni šodien Pārslām vārda dienā! arī šīs dienas stāsts būs par pārslām.. par brokastīm un kā tās ēdam.. es patiesībā nemaz īsti neatceros, kad sākām ar Gabšuku putru no rīta ēst kopā, iespējams, tas bija 8-9 mēnešu vecumā, kas sanāk +/- tieši ap šo laiku pirms gada. vispār mūsu papildus maltīšu uzsākšana pavisam noteikti nebija pēc grāmatas, es pa lielam ļāvos savām sajūtām, pirms tam tās izrunājot ar ģimenes dakterīti, kas šajā ziņā man deva dažus ieteikumus, kam mazā uzturā vajadzētu būt vairāk un ko attiecīgajā vecumā dot pagaršot jaunu.. sākām ar dārzenīšiem, auģļiem un ogām, bet pēc tam pienāca laiks arī brokastu putriņai. zināju tikai to, ka ātrāk par 6 mēnešiem dot citu ēdienu bez mammas pieniņa nevēlējos, paldies Dievam tā arī varējām uzsākt citu ēdienu iepazīšanu pēc šī laika un nesastapāmies ar kādām alerģijām.. kad uzsākām no rīta ēst arī putriņu, es nepirku bēbīšu putras, bet gan vienkārši sablenderēju Gabītim to, ko ēdām arī mēs, to vārot kādā augu valsts pienā- auzu, mandeļu, rīsu, reizēm ūdens+kokospiens-dažādi, tagad gan reizēm vāram arī ar govs pienu.. 

brokastu laiks ir mans vismīļākais un skaistākais. miera rīti, kad bieži vēl pidžammā sēžam pie galda, esam kopā un viss pasaules laiks pieder tikai mums!.. visbiežāk ēdam putriņu, reizēm olu un kādu maizīti, citreiz arī pankūkas, kas Gabītim tik ļoti garšo. gandrīz katru dienu arī pagatavojam smūtiju, bet to gan parasti taisām vēlāk, dienas otrajā pusē, jo ēdot no rīta pārslas, sāta sajūta ir liela un neko vairāk nemaz neprasās..

DAŽADO SAVAS RĪTA PĀRSLAS!

-mēs esam izmēģinājuši tik daudz dažādus putras veidus: auzu, miežu, griķu, dažādas 3-4-5 graudu pārslas, polentu, prosu.. godīgi sakot, ēdam kādu līdz apnikšanai un tad pamainām ko jaunu.. pēdējo pusotru mēnesi garšojam jaunās Dobeles Dzirnavnieka pārslas. pirms publicēju rakstu, nogaršojām teju visus 13 veidus! 

izvēloties pārslas, man ir svarīgi, lai tās būtu bioloģiskas, lai graudi, no kuriem tās tiek iegūtas nebūtu ķīmiski apstrādāti un ģenētiski modificēti, arī starp Dobeles pārslām ir eko produkti, kas ieguvuši bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu.. piedāvājums ir dikti plašs-gan pilngraudu pārslas, gan ātri vārāmās un arī graudu maisījumi. 

īpaši jāizceļ arī košie un ērtie iepakojumi- paciņu var atvērt un "aizlocīt" gluži tāpat kā piena pakas stūrīti, tas atvieglo ne tikai uzglabāšanu, bet arī pārslu iebēršanu.. bet Gabrielam visvairāk patīk atrast un parādīt, kur uz iepakojuma ir sunītis, ritenis un onkulītis.. vēl viņš reizēm arī krata paciņu, lai skatītos kā pārslas "ceļo", vērojot mazo lodziņu iepakojuma sānos, kur ērti var novērtēt, cik daudz vēl palicis iekšā. 


VESELĪGĀS PĀRSLAS -kapēc?

graudaugos ir daudz vērtīgu uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu, kas palīdz mums būt stipriem un veseliem! īpaši daudz tie satur šķiedrvielas un beta glikānus, kā arī proteīnu.. bet par visām labajām īpašībām, ko dod katrs pārslu elements atradīsiet šeit.

BAGĀTINI

jau no paša sākuma pārslas ēdam ar dažādām ogām, bet ne ar ievārījumu!.. tagad ziemā tukšojam vasarā sasaldētos krājumus, bet sezonā, protams, visu izvēlamies svaigu. bet reizēm bagātinām arī ar visko citu. te būs daži piemēri idejām-

 • svaigas vai saldētas ogas- zemenes, mellenes, upenes, ķirši, kazenes..
 • svaigi augļi-mango, bumbieris, banāns, nektarīns, kivi, plūmes, granātābols u.c atkarībā no sezonas
 • žāvēti augļi un ogas- goji, rozīnes, aprikozes, dzērvenes, plūmes, vīģes u.c.
 • rieksti un riekstu sviests
 • kakao vai kanēlis-mūsu iecienītais :)
 • dabīgie proteīni-mēs ikdienā izmantojam kaņepju
 • samaltu/sablendētu augļu purée (mango, banānu, ogu..)

DAŽAS IDEJAS, KUR VĒL IZMANTOT PĀRSLAS

receptes, iedvesmai atradīsiet arī Dobeles dzirnavnieka mājaslapā..

bet lai iepriecinātu upene lasītājus-facebook lapā atradīsiet GIVE AWAY konkursu, kurā kādam būs iespēja tikt pie jauno Dobeles pārslu izlases, lai nogaršotu un arī pacienātu savus mīļos ar veselīgām brokastīm un ne tikai!  

//foto:  Marta Logina ..no mūsu jaukā brokastu rīta ♡

mūsudienas - vasaras skaistākās atmiņas, vasaras izskaņā VOL-1 // bēgam prom no pilsētas

šī bija tik skaista un vasarīga nedēļas nogale. tūdaļ jau septembra vidus.. laiks lido kā negudrs un es nesaprotu, kur viņam tā jāsteidzas! kamēr Augusts bija lietains un īpaši negribēja mūs lutināt ar vasaru, Septembris ļoti priecē. mēs joprojām baudām vasaru. jā. 12. septembris. paldies par šiem siltajiem laikapstākļiem un sauli! es esmu pabeigusi vasaras beigās iesākto rakstu, ar to atvadoties no vasaras! 

visvairāk priecājos, ka tik daudz esam bijuši prom no pilsētas. gan dziļos laukos, gan arī 20 minūšu brauciena attālumā. jau šajā ierakstā nedaudz dalījos ar savām sajūtām par to, cik pilsētniekam aizbraukt prom uz laukiem ir ekskluzīvi-atkal un atkal katru reizi par to pārliecinos vēl vairāk.. 

esam atpakaļ pilsētā un es ilgojos būt prom mierā un klusumā, kur visapkārt ir koki, zāle, siltumnīca simts metrus uz priekšu un āboli skumji sakrituši zemē, un pirmās rudens lapas.. arī Gabītim tas viss tik ļoti patīk- atklāt, ieraudzīt, izpētīt! katra skudriņa, ko vislabāk saskatīt piemājas bruģētā celiņa spraugās, putni, gotiņas un suņi-tie Gabītim patīk visvairāk.. redzēs, ko nesīs rudens, kur mēs būsim! lai arī kā negribētos to teikt-līdz ar septembra iestāšanos, pa lielam jau tomēr arī sākas rudens, jo pienācis cits režīms un darba grafiks. skatoties aiz loga, dažiem kokiem jau ir sadzeltējušas lapas.. man tas patīk, kaut reizē arī skumdina, jo vasara bija kādu mēnesīti par īsu! kā jums šķiet? bet tā kā mēs cenšamies katrā lietā saskatīt skaisto un izvēlamies būt pozitīvi-dārgais rudeni, mēs Tevi gaidām, tikai lūdzu esi saudzīgs-skaists un saulains. ;)

šajā reizē gribu dalīties ar kādām patiesi mīļām un skaistām vasaras atmiņām no mūsudienām! ..es pat nezinu kā aizsāku lietot tieši šo haštagu instagramā, daloties ar mūsu piedzīvojumiem.. man tas ir ļoti iepaticies un dikti mīļš. tāpēc gribu, lai tas iemājo arī upene.lv, kad padalīšos ar mūsu ikdienu. ceru, ka jums visiem bija skaista, piedzīvojumiem un skaistām atmiņām bagāta vasara un rudenī būsiet pilni ar enerģiju paveikt skaistas un lielas lietas.. 

mūsu ātrais escape uz Garciema jūrmalu, karstajās dienās jūnija izskaņā.. viļņi, smiltis, gliemežvāki, izskalotie kociņi un saule-vēl viena lieta-JŪRA, ko iemācīt mīlēt Gabītim un dāvāt viņam atmiņas par tradīciju vasarā bieži braukt uz jūru!.. īstenībā šajās reizēs sapratu, cik svarīgi man ir būt prom no pilsētas vasarā un cik ļoti daudz tas dod Gabrielam. 


mūsu pirmais vasaras izbrauciens bija uz Tērveti. gribēju aizbraukt pusdienās uz ZOLTNERS restorānu. žēl, ka šajā reizē nepaguvām apskatīt arī dabas parku, bet būs iemesls aizbraukt vēl kādu reizi! drošvien sanāks tikai nākamgad, bet kas zin.. 


pašā vasaras vidū bijām Ģirtiņa dzimtajā pusē Vidzemē-Limbažos.. tur ir skaista vieta-Lielezers, kur ir uztaisīta arī skaista dēļu celiņa taka-noteikti viens no maniem mīļākajiem vasaras vakariem, esot visiem kopā. Gabītim pēc dažiem gadiem noteikti būs interesanti klausīties, ko tētis ar draugiem bērnībā tur darījuši, kad vēl nebija nekāds glaunais koka celiņš, bet gan džungļu mežs! 


mans visvisvismīļākais laiks no šīs vasaras bija Priekulē, kad absolūti neplānoti mūsu draugi Baumanīši, aizbraucot ceļojumā, atstāja mums savas mājas. man ļoti patīk lauki, iespējams, tāpēc, ka man bērnībā tādas īstas lauku vietiņas nebija.. tāpēc esmu ļoti pateicīga par iespēju, radīt tādas atmiņas Gabrielam par plašumu, svaigu gaisu, -visu dienu pavadītu ārā.. man šis laiks bija kā sapņa piepildījums-šiverēties ar Gabīti, uztaisīt ēst 3-4x dienā, gatavojot Liepājas tirdziņā iegūtos zemnieku labumus.. laukos tas ir vieglāk nekā pilsētā, jo ir lielāks miers! vislielākais brīnums bija, ka Ģirtiņš varēja būt ar mums tik tālu prom 3 dienas, paldies Dievam par to un drošvien tāpēc arī šis bija vislabākais vasaras laiks. :)


pēdējā dienā, kad Ģirtiņš atbrauca jau mums pakaļ, jo bijām palikuši paši ilgāk un sagaidījām mājās Baumanīšus, pēc garām sarunām un vakariņām, skrējām vēl paspēt noķert pēdējo gaismiņu un drusku pafočēties trijatā. Lilitiņa ir brīnišķīga fotogrāfe by the way ;) bija jau vēls un Gabītim vairāk interesēja kāpt mašīnā un stūrēt, tāpēc ātri 20 minūtēs tapa šīs skaistās bildes un vēl kādas 40 citas.. taisījām visādus jokus, dauzījāmies un pabļaustījāmies, klausoties tālās balsu atskaņas, lai aizdzītu prom vakara miega krenķīti. //foto-Lilita Baumane


mūsu pieRīgas lauku vietiņa ir pie manas mammītes, 25 minūšu brauciena attālumā.. tur braucam visbiežāk.. bija laiks, ka pa dienu esot Rīgā, es negribēju iet ārā no mājas, bet katru vakaru braucām pie viņas. vēl pavadījām dienas pie Amamītes arī tad, kad Ģirtiņš bija izbraucis ar komandu turnīrā vai nometnē, kā arī, kad mans brālis ar savu ģimenīti bija atbraukuši. daudz atmiņas un jauku brīžu. Gabīša favorite spotiņš-siltumnīca.. tagad gardu muti baudām pašu audzētos, ilgi gaidītos un mīlētos tomātiņus. 


šogad daudz laika pavadījām arī mežā. vispār ārkārtīgi novērtēju, ka mums ir Amamītes dārzs, uz kurieni aizbraukt un parādīt Gabītim, ka zemenes izaug dobē, ķirši, āboli, bumbieri un plūmes kokā, kartupeļi, zirnīši, pupiņas un burkāni zemē, tomāti pašu siltumnīcā, mellenes un brūklenes mežā, utt utt.. ne tikai to vienkārši varam aizbraukt nopirkt tirgū! mums ļoti patīk dzīvoties laukos, šogad, kad Gabī ir jau lielāks bieži braucām arī uz mežu.. un viņš jau tik daudz saprot. norauj odziņu, pieliek pie lapiņas un pēc tam mutē, laista tomātiņus un meklē ķirbjus. uz mežu paņēmām līdz trauciņu un no tā nez kapēc bija daudz interesantāk bērt ogas mutē nekā uzreiz no saujas :)) 


vēl viens brīnišķīgs vakars ar nelielu fotosesiju, kad šoreiz bildēju es mūsu draugus Baumanīšus.. dažas bildītes gan tapa arī mums ar Gabīti. iesaku jums pamēģināt iebrist kukurūzas laukā-īpaša sajūta, ko patiesībā grūti līdz galam raksturot. spēlējām paslēpes, klausījāmies atbalsī un baudījām kopābūšanu. daba un mīļie apkārt dod tādu spēku!

//foto-Lilita Baumane


gandrīz vasaras pēdējās dienas. Augusts. Liepāja. kājas slapjas līdz ceļiem. drusku pārsaluši no aukstā ūdens, iztrakojāmies pa kāpām un atkal sasilām. atkal un atkal piedzīvoju to, ka mammas vislielākā spēka atjaunošana slēpjas, piedzīvojot bērna prieku, smaidu un būšanu kopā, veltot nedalītu uzmanību! ♡ 

//foto-Lilita Baumane


Augustā palīdzēju arī savai draudzenītei Sabīnei izdekorēt viņas draugu kāziņas.. vēl viens īpašs piedzīvojums no šīs vasaras. viss sanāca tik elpu aizraujoši skaisti! vairāk par to, kā viss izskatījās varat sekot-Skaistums sīkumos lapā..


Kurzemes jūrmalā noteikti ir kaut kā īpaši. ļoti žēl, ka tik tālu jābrauc, jo tā mēs noteikti aizbrauktu biežāk! vēl viens vakars. gribētos šeit ielikt to sajūtu, kad vējš izpurina galvu un paliek tik viegli un patīkami dzīvot. man patīk tie brīži, kad līdz paņemts ir tas, kas ir un mēs vienkārši varam būt mēs paši. tā nav bezrūpība, bet vairāk tāds patiesums, kad nevienam nav nekur jāsteidzas un var izbaudīt mirkli, esot kopā, noliekot visus darbus malā. tas man pilsētā visvairāk pietrūkst! tāda atslēgšanās un saplūšana ar dabu.. 


ābolu un rudens pasakainie- zemās saules vakari- arī Augusta beigās. pirmo reizi dzīvē biju ābeļu dārzā un gribētu, lai kad mums būs sava māja, mums arī būtu tik skaista ābeļu aleja. //foto-Lilita Baumane


2016' vasara. Tu biji ļoti skaista. esmu par kādu kilogramu zelta bagātāka ar visu, kas šajā vasara bija piedzīvots kopā ar Gabīti, protams, arī ar Ģirtiņu, ģimeni un ar draugiem.. priecājos skatīties un būt blakus, redzot kā Gabriels aug un iepazīst pasauli, komunicē ar citiem un ir tik labsirdīgs un pozitīvs.. tas šoreiz bija nedaudz no mūsu piedzīvojumiem bēgot ārpus pilsētas, ceru, ka man izdevās drusku padalīties savā bagātībā ar jums. :))  neliels ieraksts būs arī par būšanu vasarā pilsētā, bet tas lai paliek citai reizītei. xx.

#mūsudienas 1 -pazust vasarā, prom no pilsētas

vakar bija skaista diena-mēs beidzot esam mierā, prom no pilsētas-un es ļoti pēc tā ilgojos. esot vasarā pilsētā man nedaudz ir sajūta, ka nespēju elpot. tuvojas jau jūlija vidus un tā vien liekas, ka nu jāķer un jābauda katrs mirklis, jo vasara sākās tikko! :) tāpēc atlikušo vasaras daļu centīsimies būt prom no pilsētas, lai to spētu izbaudīt tā līdz galam jeb ar pilnu krūti. tā kā joprojām raksts ar idejām, ko darīt kopā ar bērniem ir ārkārtīgi daudz lasīts, es centīšos padalīties ar to, kā mēs pavadām laiku, ko izvēlamies un kur dodamies.

vai jums nav sajūta, ka vasarā nodzīvotas varbūt 2-3 nedēļas? laiks aizsteidzas tik strauji.. man reizēm dienas beigās tā vien šķiet, ka tas izbirst caur pirkstiem, kā smiltis, jo atkal ir pienācis vakars un diena ir nemanot paskrējusi.. tādēļ aizvakar vakarā nolēmām sakrāmēt mantas- cik vien iespējams, salikām visu 2 mugursomās, sēdāmies mašīnā un devāmies prom no pilsētas, lai baudītu vasaru un būtu pie dabas. ..laikapstākļi gan nav no tiem vasarīgākajiem, bet saēsties pilnu muti ogas un grauzt nupat no dobes izrauto burkānu, kraukšķīgos gurķīšus un vakaros būt līdz pat gulētiešanai laukā, dod tik labu sajūtu, vieglumu un enerģiju.. vēl šogad daudz braucam arī uz jūru-Gabītim ļoti patīk un karstajās dienās pludmalē ir tik labi!


pēdējā laikā domājot, kas man liek justies laimīgai-ir būt kopā ar puikām, prom no ierastās ikdienas, darbiem un cilvēkiem, prom no pilsētas. es ļoti sapņoju par mūsu ģimenes viensētu Latvijas laukos un ticu, ka kaut kad tas arī piepildīsies, ka varēsim izrauties un būt tur, kur var ieelpot gaisu un nesajust auto gāzes vai kārtējo smēķētāju, kuri jāpiebilst mums ļoti traucē un kaitina.. (kad esi ar bērniņu, to izjūt sevišķi..) prom tur, kur aizverot acis, dzirdi putnus, bites, vai vēju un viļņu šalkas, bet vakaros vardes un sienāžus.. tā nu esam prom. kaut gan Ģirtiņš ar komandu šonedēļ ir nometnē,drīz jau būsim arī trijatā.. esam jau pieraduši lielāko daļu būt divatā ar Gabrielu un es no sirds baudu, ka varam augt kopā! jau kopš laika, kad viņš bija man puncī starp mums izveidojās īpaša saikne.. un nu, kad viņš aug lielāks es to redzu un jūtu vēl vairāk, jo viņš dod arī man atpakaļ! :)

vakar pamodāmies jau mūsu laukos pie omītes un izdomājām aizbraukt uz mežu.. izstaigāties, izelpoties svaigu gaisu, uzņemt enerģiju un nogurt reizē.. un vēl salasīt un pieēst pilnu vēderu mellenītes! tāda bija mūsu vakardiena. kad uzreiz, pēc brokastīm kāpām auto un devāmies uz netālo mežu. jāpiebilst vien vēl tas, ka vasarā nebūt pilsētniekam ir ekskluzīvi. un tā enerģija, spēks un iedvesma, esot prom ir neaprakstāma!

daudziem noteikti ir jau plāni nedēļas nogalei, bet, ja tomēr vēl nav-iesaku doties uz Latvijas lauku pusi. kurp? nu tiešām kaut kur, kur apstāties salasīt pļavā ziedus, mežā mellenes, iebrist kājas kādā upē vai ezerā, uzkāpt kalnā.. jūru atstāsim siltākām dienām :)) galvenais-esiet kopā ar mīļajiem. lai jums skaista vasara! baudiet un izbrauciet tālāk no pilsētas. iesaku. ļoti!!

  ♡

/A.

foto: titulbildes: LILITA BAUMANE

 

 

Belwoods meža bāriņa 2. sezona un jaunumi

ilgi gaidītā vasaras sezona nu jau nepārprotami ir sākusies. sandeles kājās, soma plecā un dodamies dzīvē.. šodien gribu dalīties ar vietiņu, kas man ir ļoti tuva, jo ciešā kontaktā nepārtraukti esmu ar Belwoods saimniecītēm.. Belwoods ir arī tā vieta, kur, ja vien dzīvojamies pa pilsētu un prom netiekam-ar Gabrielu aizbrauksim iedzert svaigu kokteilīti un apēst griķu cepumu, apvienojot to ar pastaigu vai riteņu braucienu svaigā gaisā un pikniku.. :)

iedzerot kokteili, kas bagāts ar augļiem, ogām, zaļumiem un dārzeņiem- iegūstam lielu daudzumu uzturvērtīgu vielu.. tā, piemēram, uzņemam- vitamīnus, minerālvielas, antioksidantus, aminoskābes un citus vērtīgus mikroelementus, kas uzlabo veselību un dažādu organisma sistēmu darbību, palielina enerģijas līmeni un imunitāti, atvieglo gremošanu un mazina risku saslimt ar dažādām nopietnām slimībām, jo izvada toksīnus un sārņus.. tas ir arī ērts veids, kā uzņemt maltīti un reizē darīt ko citu vai pārskriet no darba uz tikšanos utml.. 

MEŽAPARKA ALEJAS MĀJĪGĀKĀ UN VESELĪGĀKĀ PIEDĀVĀJUMA BŪDIŅA

Belwoods aprit jau otrā sezona, kad ar savu sirsnību, svaigo dabas velšu enerģiju un vienkārši mājīgumu meža bāriņš pārņem jaukāko Mežaparka alejas būdiņu.. cilvēki šo vietu jau ir tik ļoti iemīļojuši, ka tie, kas dzīvo tuvāk jeb blakus, pēc veselīgās ikdienas devas dodas uz bāriņu "uzpildīties" teju katru dienu, bet citi nereti gatavi doties no pilsētas otras malas, lai tikai iestiprinātos tieši ar Belwoods kokteiļiem un veselīgajām uzkodām.

meža bāriņš cik vien iespējams gatavo no vietējām sastāvdaļām- Latvijas zaļumiem un ogām, vai izmeklētiem, kvalitatīviem augļiem no citām zemēm. Belwoods meitenes atzīst: "pēc pieredzes, ne tikai ikdienā, vadot bāriņu, lai viss būtu visaugstākajā līmenī, bet arī gatavojot kokteiļus pašām mājās, saprotam, ka izvēloties kvalitatīvākos poduktus-mainās garša un rezultāts ir daudz izteiksmīgāks un labāks.. 

KATRS KOKTEILIS AR SAVU NIANSI

Belwoods bagātīgais kokteiļu piedāvājums ir likumsakarīgs-esam izmēģinājušas neskaitāmas garšu kombinācijas un variācijas, meklējot tās interesantākās, lai tas, ko piedāvājam klientiem būtu ar tādu īpašu noti jeb raksturu. to var pielīdzināt arī labai mūzikai, kur katra nots ir no svara, lai gala rezultāts jeb skaņdarbs būtu izcils! ..ir kaut kāda kulminācija, kas ir skaļāka un izceļas vairāk, bet galu galā to sajūtu jau dod visa melodija kopumā. tāpat ir arī ar kokteili, kas sastāv no dažādiem produktiem, kurus sakombinējot beigās rodas tā skaistā melodija. viss Belwoods ikdienā notiek precīzi- mēs skatāmies un sekojam līdz, lai garša būtu īstā un skaņdarbā izceltos tieši tas komponents, kam katrā kokteilī ir sava galvenā loma!..

PIEDĀVĀJUMS

pašlaik bāriņā ir top kokteiļi, ko klienti izvēlas vairāk, bet katram ir savas vēlmes, kas garšo un patīk vairāk, tieši tādēļ cenšamies, lai katram arī būtu kas īpaši piemērots viņa garšu kārpiņām vai organisma nepieciešamībai..

ZAĻAIS ZAĶIS-parasti iesakām iesācējiem, jo pat ar diezgan daudz spinātiem un pētersīļiem sastāvā, tas garšo pēc augļu nevis zaļumu kokteiļa. DZELZS KURMĪTIS-satur jaunās nātres, spinātus un zemenes, apelsīnu un upenes..PINGVĪNS-ir ārkārtīgi vērtīgs un bagātinošs zaļais kokteilis, tas satur 8 sastāvdaļas un garšas ziņā pārspēj ekspektācijas. no augļu un ogu kokteiļiem gribas uzcelt ENERĢISKO STIRNU, kuras recepti šogad uzlabojām, izceļot aveņu, ananāsa un vaniļas draudzību. savukārt visu iecienītais FLAMINGO ir salds, zemenīgs un atgādina saldējuma kokteili, kaut gan īstenībā krēmīgo garšu dod kokospiens un banāns.. daudzu pastāvīgo klientu favorīts LŪSIS ir spēcinošs un atjaunojošs-tā garšā visvairāk dominē mellenes, avokado, auzu piens un citrons. Lūsis ir luelisks! un vēl viens kokteilis, kuru noteikti ir vērts nogaršot ir mūsu smiltsērkšķu, apelsīna BRIEDIS IMUNITĀTEI..

JAUNUMI

pirms mēneša man bija arī tas gods piedalīties darbinieku apmācībā un vadīt meisterklasi, pastāstot vairāk par kokteiļu vērtību un nozīmi ikdienas uzturā.. šogad Meža bāriņa 2. sezonā piedāvājumā ir vairāki jauni kokteiļi, -kopā ir 10 dažādas kombinācijas un katrs kokteilis satur 5-8 sastāvdaļas. piedāvājums ir arī papildināts ar jau minēto kokteili-"DZELZS KURMĪTI", kas ir bagāts ar dzelzi saturošiem produktiem, kas ir sevišķi būtiski grūtniecēm.. tāpat kokteiļa vērtību iespējams palielināt, pievienojot kādu no superfoods: goji ogas, linsēklas, kaņepju sēklas vai proteīns, čia sēklas.. savukārt karstākās dienās, lai atvēsinātos Belwoods piedāvā augļu popsicle saldējumus..

un tomēr tas vēl nav viss! šajā sezonā Belwoods meža bāriņš plāno ieviest arī vieskokteiļus, bet jaunumiem, tāpat kā darba laika izmaiņām siltākās vai vēsākās dienās-sekojiet līdz sociālajos tīklos- facebook un instagram..

vēl šī gada jaunums - Belwoods piedāvā arī siltos dzērienus-illy kafiju, ko iespējams izvēlēties gan ar augu valsts-mandeļu,sojas vai govs pienu.. piedāvājumā ir arī īpaši siltie dzērieni, lai sasildītos un uzņemtu vitamīnus vēsākā laikā vai vakaros- upeņu/brūkleņu karstais dzēriens ar kanēli, piparmētru-aveņu ingvertēja ar medu un smiltsērkšķu/ingvera dzēriens ar kanēli un vaniļu..

Meža bāriņa koncepts sasaucas ar dabu-tās pārpilnību un dzīvības spēku, un reizē arī ar mieru un mīlestību, ko uzņemam esot dabā un caur veltēm, ko tā mums sniedz. un katru reizi tur iegriežoties tieši tādas emocijas arī saņem-mīlestību un mieru no sirsnīgajiem darbiniekiem un spēku un enerģiju no bagātīgajiem kokteiļiem. tiekamies pie Belwoods mežaparkā! xxx.

KONKURSS 2 LAIMĪGAJIEM

 • dodies uz upene facebook lapu, atrodi ierakstu par Belwoods 2.sezonu 
 • komentāru sadaļā ietago draugu, ar kuru kopā iesi dzert kokteili

//laimīgo pāri izlozēsim un paziņosim pēc nedēļas 1.jūnijā!

ūdens pH nozīme organismā, Latvijā iegūtais pH 9,6 ūdens Amrita un 6 ieteikumi kā uzlabot ūdens dzeršanas ieradumu

jau reiz rakstīju par ūdens nozīmi organismā un aplikāciju WaterBalance.. joprojām to turpinu lietot, varbūt ne tik bieži, lai atzīmētu-cik tad daudz dienas gaitā esmu padzērusies un saprastu-cik vēl nepieciešams, jo tas jau smadzenēs izskaitļojas automātiski, bet gan izmantoju to, ka aplikācija vienkārši atgādina, ka ir jāpadzeras. 

ūdens galvenā funkcija ir piegādāt šūnām skābekli, līdz ar to-nodrošināt to dzīvotspēju un veselību. nevienam nav noslēpums, ka dažas dienas bez barības nomirt nevar, bet bez ūdens cilvēks neizdzīvotu gan.. uz zemes nav svarīgāka šķidruma, tādēļ mēs-mūsu platuma grādos ar tik daudz saldūdens sev apkārt un ekonomisko labklājību varam būt pateicīgi un laimīgi..

mans galvenais uztura uzņemšanas noteikums ir: man jājūtas labi un viegli, lai tas manam organismam dotu labu, nevis atņemtu labo un vēl piesārņotu.. tāpat kā pārtika ir svarīgi, lai arī ūdens būtu tīrs! ..ūdens tīrību ietekmē piesārņojums, izplūdes gāzes un ķīmiskas vielas, kas zemē, -dziļurbumos var nonākt no notekūdeņiem, rūpnīcām vai arī ,piemēram, transportlīdzekļu degvielas un motora izdalītajām izplūdēm..

protams, apjukt veikalā plašajā ūdens piedāvājuma klāstā ir grūti un katrs izvēlās sev tīkamāko, reizēm par kritēriju izvēloties cenu, garša, citreiz iepakojumu, vai tas nācis no avota, vai dziļurbuma utml. tomēr būtu svarīgi, pirms ņemat pudeli ar savu iemīļoto ūdeni rokās-papētīt no kurienes šis ūdens tiek smelts-cik dziļi zemē un cik tīrā vidē, ar kādiem piemaisījumiem, kā arī kāds ir šī ūdens pH! 

šoreiz kā Amrita ūdens vēstnese gribu dalīties par ūdens pH nozīmi.. ļoti gribētos ticēt, ka kaut nedaudz pa ausu galiņam esat dzirdējuši par pH nozīmi cilvēka organismā. -pH ir ūdeņraža jonu koncentrācija asinīs.. vesela cilvēka asins pH līmenis ir ~7,4.. ja šī koncentrācija ir zemāka-mazinās ķermeņa šūnu spēja uzņemt skābekli, šūnu dzīvības procesi pazeminās un līdz ar to ķermenis sāk "skābt" un esam neveseli, jo mikroorganismi šajā skābajā vidē ir spēcīgāki un pazeminās organisma funkcionēšanas spējas, un imunitāte, rodas iekaisumi, un slimības.. 

skābam(pH zem 7) un sārmainam(pH virs 7) ir jābūt līdzsvarā. procentuāli šis līdzsvars ir 70-80% sārmainas vides produkti, 20-30% skābas. sārmainie produkti pārsvarā ir dārzeņi, zaļumi, augļi(ne visi), rieksti (ne visi) un jādzer sārmains ūdens.. taču skābie, kas pazemina arī organisma pH līmeni lielākoties ir dzīvnieku valsts saturošie produkti-gaļa, piens, olas, kādi augļi, kafija, cukurs, baltie milti un pusfabrikāti, alkohols,nikotīns,saldinātie dzērieni.. šo sarakstu varētu turpināt un, lai par katru produktu būtu pārliecība un skaidrība ir jāskatās kādu pH katrs satur.

ūdens pH nozīme

protams, arī ūdenim kā jebkuram šķidrumam ir pH. loģiski, ka tā nozīme organismā ir neatsverama.. viena iedaļa aiz organismā esošā pH 7,4 desmitkāršo šūnu spēju uzņemt skābekli, dod enerģiju un spēcina organismu. -Amrita ūdens pH ir 9,6, tas nozīmē, ka tas palielina organisma šūnu veselību un spēju uzņemt skābekli vairāk kā 200 reizes, līdz ar to palīdz organismam pretoties slimībām un aizkavēt novecošanos. Amritas ūdens ir bagātināts arī ar dažādām minerālvielām un elementiem-cinku, selēnu, magniju, nātriju, kalciju, kāliju un askorbīnskābi jeb C vitamīnu.. katrai no šīm vielām un elementiem ir sava nozīme organismā piem.- uzlabo imūnsistēmu, veicina auglību, darbojas kā antioksidants, mazina risku saslimt ar audzējiem, regulē vielmaiņu, labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, nodrošina kaulu un zobu veselību, stiprina nervu sistēmu, apgādā muskuļus ar enerģiju un kavē novecošanos..

ja tiek izjaukts pH līdzsvars un organisms kļūst pārāk skābs-organisms ņem rezerves no šiem sārmainajiem elementiem un ietekmē šūnu un audu veselību, radot problēmas un graujot organismu kopumā.. 

Amrita ūdens pamatā tiek izmantots tīrs ūdens no 153m dziļurbuma un tas tiek bagātināts pēc īpašas formulas ar dažādiem augstākās tīrības pakāpes un farmācijas kvalitātes mikroelementiem un minerālvielām-tā rezultātā iegūst tīru, sabalansētu sārmainu ūdeni, kura pH ir 9,6.

skābeklis šūnās regulē vielmaiņu, kuras rezultātā tiek pārstrādāts uzturs, kuram vajadzētu barot ķermeni un apgādāt organismu ar uzturvielām, dodot spēku un enerģiju. veselu šūnu vielmaiņas process regulē svaru, izvada toksīnus attīrot organismu-galu galā tas uztur veselību, pašsajūtu un dzīvību! ..tieši tik svarīga ir pH nozīme, -tas ir tikpat vitāli kā spēja ieelpot gaisu, lai mūsu organisma šūnas uzņemtu skābekli-tām jānodrošina sārmaina vide, lielākoties uzņemot sārmainus produktus un ūdeni! 


 5 ieteikumi kā uzlabot ūdens dzeršanas ieradumu

 • glāze ūdens no rīta un glāze pirms miega vakarā
 • glāze ūdens 30 minūtes pirms katras maltītes
 • nesiet sev līdz ūdens pudeli visās dienas gaitās
 • turiet glāzi ūdens pa rokai (uz galda, virtuvē, pudelīti mašīnā utml.)
 • kad rodas sajūta, ka kārojas kāds saldums, izdzeriet glāzi ūdens
 • aizstājiet glāzi ūdens otrās kafijas vai saldinātā dzēriena vietā

 

BEE BITE -bišu maizes kumoss veselībai katru dienu

ikdienas aizņemtajā un steidzīgajā ritmā svarīgi sekot līdz tam, ko apēdam, lai uzņemtu pietiekami daudz vitamīnus, minerālvielas un visas vajadzīgās uzturvielas nepieciešamajā daudzumā.. manuprāt, ir normāli, ka tas var šķist neiespējami un apjukt, tomēr, kad sasparojamies pielikt pūles, lai saprastu un izzinātu-cik un ko mums dienā vajadzētu apēst, ledusskapis jau drīz vien pēc tam automātiski tiek sabalansētā daudzumā papildināts ar dažādiem produktiem, lai uzņemtu pa druskai no visa.. šobrīd arī ir milzum daudz dažādu aplikāciju, ko ielādēt telefonā, lai izsekotu-cik kalorijas un arī mg uzturvielu esat uzņēmuši, vai cik tieši tad vēl trūkst.. nedaudz vairāk par šo ar kādiem ieteikumiem uzrakstīšu citā reizē, bet šodien gribu jūs iepazīstināt ar kādu superproduktu, kas nāk no Latvijas un ir MUST HAVE, lai uzlabotu veselību, imunitāti un uzņemtu vērtīgās vielas ar vienu kumosiņu. runa ir par jauno Bee Bite bišu maizes pastilu / uztura bagātinātāju. 

un tomēr ne visu iespējams uzņemt ar pārtiku, mēs ikdienā ģimenē neaizraujamies ar uztura bagātinātājiem, pa retam "izejam" kādu sulu kūri, bet katru dienu iekļaujam uzturā dažādus superfoods.. domāju, ka tagad, kad bija iespēja iepazīties ar šo produktu-sevišķi jau ziemas periodā, kad organisms ir novājināts un pārtika nesatur tādos apjomos mikro un makro elementus, cik nepieciešams, bagātināsim uzturu arī ar Bee Bite pastilām. turklāt tās droši var lietot arī bērni, jo bee bite pastilas 100% dabīgs produkts, kas ražots no bišu maizes! 

mēs viennozīmīgi esam par dabīgas izcelsmes produktiem. un ir daudz dažādu superproduktu, kas satur pa druskai kādas konkrētas vielas, pa lielam tāpat ir arī ar dažādiem mākslīgi iegūtiem komponentiem/uztura bagātinātājiem- bet BEE BITE ir dabīgs produkts, kas nodrošina visas aktīvās vielas vienā produktā. tas nozīmē, ka bišu maize, no kā ir ražotas pastilas satur vislielāko bioloģiski aktīvo vielu daudzveidību. -tā sastāvā ir aptuveni 240 vielas, kas nepieciešamas normālai cilvēka organisma darbībai un visām tā sistēmām..

nereti man daudzi saka, Tu noteikti neēdot gaļu neuzņem pietiekami olbaltumvielas, tad gan vienmēr atbildu-ir daudz dažādu augu valsts produkti, kas tās satur pat vēl vairāk kā gaļa, zivis vai piena produkti.. arī bišu maizē olbaltumvielas sastopamas daudzreiz vairāk, milzīgs pluss, ka organisms atšķirībā no dzīvnieku valsts produktiem, ikdienā uzņemot bee bite bišu maizes pastilu - netiek piesārņots ar toksīniem un atkritumvielām. 

tāpat bišu maize lielā daudzumā satur arī nepiesātinātās taukskābes OMEGA-3 un -6, kuras ir nepieciešamas normālai nervu šūnu darbībai. 

bišu maize satur visas 28 aminoskābes, tai skaitā 9 neaizvietojamās. tās sastāvā ir vitamīni A, B1, B2, B3, B6, C, E, D, K, PP, H, u.c. turklāt tā kā šie ir dabas radītie vitamīni, atšķirībā no sintētiski radītajiem-organisms tos spēj pilnībā izmantot un uzņemt. tāpat bišu maize satur arī dazādas minerālvielas- dzelzi, magniju, kalciju, kāliju, u.c -P, S, Cl, Na, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si.. 

BEE BITE - vērtīgs kumoss veselībai katru dienu

viens no iemesliem, kādēļ lietot ikdienā bišu maizi bee bite, jo viena pastila satur dienas nepieciešamo devu, lai uzņemtu trūkstūšo vielu daudzumu- tādā veidā ērti dozēsiet dienā uzņemamo daudzumu un pats galvenais ar uztura bagātinātāju, ko sniedz pati daba-bišu maizes formā.. liels pluss šīm pastilām ir, ka garša ir daudz maigāka kā neapstrādātai bišu maizei- mēs katrs savu dienas devu sadalījām 4 devās un attiecīgi ik pēc laika izkošļājām nākamo daļiņu.. neatsverams arguments ir bagātīgais uzturvielu daudzums, kā arī tas, ka bišu maizes lietošana stiprina dažādas organisma funkcijas un darbības, tai skaitā uzlabo redzi un atmiņu, gremošanas sistēmas darbību, -atjauno kunģa un zarnu mikrofloru, uzlabo asinssastāvu, palīdz mazasinības gadījumos, sirds un asinsvadu slimību gadījumos, kā arī ikdienā atjauno spēkus pēc garīgas vai fiziskas pārpūles-nepārprotami tas ir superfood produkts, kas nācis no Latvijas laukiem!

BEE BITE pieejamas 3 dažādās garšās- klasiskā, kā arī ar upenēm un brūklenēm.. arī pievienotās ogas pastilu garšu padara maigāku un interesantāku un līdz ar to no ogām pievienotas arī vēl vairāk uzturvielas.. dienas deva ir 1 pastila pieaugušajiem un 1/2 bērniem.. produktu atradīsiet beebite.eu

Rīgā atvērsies jauns veselīgās ēdināšanas un smoothie bāriņš-BELWOODS

šodien ir īpaša diena. upene.lv ne tikai pēc ilgāka laika parādās jauns ieraksts dzīvesstila sadaļā, -man ir arī tas gods pirmajai aprakstīt ko vairāk par facebook parādījušos un izsludinātu jaunu smothie-sulu un veselīgu ēdienu vietu RĪGĀ! "Belwoods" meža enerģijas bāriņš atvērsies Mežaparkā jau nākošpiektdien un ļoti ceram, ka arī ātrāk vai vēlāk iemājos kādā jaukā vietā pilsētas centrā.

pirmo nedēļu viss darbosies nelielā testa režīmā, bet jau no 1. maija tā būs brīnišķīga vieta, kur doties baudīt ne tikai aktīvo atpūtu un sakoptu vidi vai vienkārši mierīgu pastaigu, klausoties putnu dziesmās un dabas skaņās, bet arī vieta, kur organismam dot veselīgu maltīti no dažādiem augu valsts sniegtiem labumiem. tas nozīmē, ka viss, kas būs piedāvājumā būs svaigs un pagatavots pēc raw un vegan principiem, lai katrs, kurš izvēlas sevi piepildīt Belwoods bāriņā, saņemtu vērtīgu, pilnvērtīgi barojošu maltīti vai dzērienus un uzņemtu no tā pilnīgu enerģiju, ko dod dzīva-svaiga, dabīga un veselīga ēdiena piepildošais spēks. 

ir idejas, kas dzimst ārkārtīgi spontāni un labi, un ir tādas, kas rodas sirdī ilgu laiku lolotas. šis stāsts ir apvienojums abiem, jo satiekoties man ar vēl 3 brīnišķīgām sievietēm, kas ilgojās pēc baudāmas-vietas Rīgā, sirdī vēloties dot un parādīt citiem dabas dzīvo spēku un enerģiju, ko iespējams gūt tieši no veselīga, pilnvērtīga, neprātīgi garda un arī skaista ēdiena. neilgā laikā, -teju pusotrā menesī īstenojām to, ko katra atsevišķi nesām zem sirds jau sen. tas apstiprina to, ka visam dzīvē pienāk īstais laiks un šoreiz zvaigznes bija sastājušās tieši tā, ka mēs tieši šajā brīdī satikāmies un varējām kopīgiem spēkiem piepildīt savus sapņus.

Belwoods nav stāsts tikai par ēdienu.. protams, tā ir galvenā taustāmā sastāvdaļa, bet gribas sacīt, ka zem tā radītā ideja dzirkstī ar milzīgu sievišķības un tās skaistuma iemiesotu pārpilnību un spēku. no seniem laikiem sievietes galvenais uzdevums ir bijis rūpēties par sev apkārtējiem -izaudzējot, pabarojot un piepildot ar savu sirds mīlestības enerģiju un tās varenību savus tuvākos. Belwoods visu ēdienu un arī dzērienu sastāvā ir pievienota mīlestība katram, kas piedāvāto baudīs, tai rodoties jau no paša sākuma, kad katra no ēdiena sastāvdaļām sākta audzēt, jo viss ir rūpīgi izvēlēts un izraudzīts, lai sniegtu jums vislabāko!

mums ir svarīgi, lai tas, ko uzņemam būtu dabisks un nepiesārņots, tādēļ domājot un sākumā lolojot šo vietu tieši mežaparkā, iedvesmojāmies un uzņēmām no meža spēku, kas ir milzīga retrīta, enerģijas un svaiga gaisa uzņemšanas vieta. mežs un koki rada skābekli, bez kā mēs nevaram iztikt, tāpat kā bez dzīva-vitamīniem, minerālvielām un citām uzturvielām bagāta ēdiena, kam seko arī mentāls piepildījums, ko sajūtam, atrodoties dabā un saplūstot ar tās varenību. meža veltes ir dabiskas, tās izaug, uzņemot svaigu gaisu, lietu un sauli.. lielie koki spēj izaugt un iesakņojas bez jebkādiem pesticīdiem, vēlāk veidojot spēcīgāko dabā esošo ekosistēmu. sirdī nesam arī Latviju, kas ir mežu ieskauta, jo 50% teritorijas aizņem šī dabiskā flora, radot teicamu vidi, lai dabiskos apstākļos audzētu pārtiku. 

gaidīsim ļoti visus jau no nākošāsnedēļas, piektdienas-Mežaparkā, gājēju ceļa sākumā, ejot uz estrādi, apmēram, vienā līmenī ar lauku sētu vai ziloņu māju Zooloģiskajā dārzā. sekojiet līdz informācijai Belwoods facebook lapā.

meklējam arī darbiniekus, kas atbilst sludinājumam, ja jums ir interese-droši sūtiet pieteikumus:

Vai tas ir par Tevi?
✔ dzirkstoša - radoša personība
✔ cilvēkmīlestība un atvērtums
✔ smaidu izstarojošas acis
✔ veselīgs un aktīvs dzīvesveids,
✔ vēlme iedvesmot citus izvēlēties vērtīgu uzturu,
✔ pamatzināšanas par vegānu un svaigu gatavošanu
✔ prasme strādāt ar kases aparātu (to var aizstāt spēja ātri mācīties),
✔ labas latviešu un krievu valodas zināšanas.

Un šis ir par Tevi pie mums:
✔ Darbs foršā, veselīgi domājošā komandā
✔ Elastīgs darba grafiks pilnai vai pusslodzei
✔ Atalgojums 3eur/h
✔ Apmācības un arvien jaunas zināšanas veselīga uztura jautājumos 
✔ Dzīvesprieks un atkarība no zaļajiem kokteiļiem, sulām
✔ Iespēja piedalīties recepšu izstrādē un daudz, daudz iedvesmas

tikt līdz savai zemapziņai un pārizdzīvot sajusto. +13 idejas kā atbrīvoties, nomierināties un tikt tai tuvāk

mīļie, lasītāji! 

es ceru, ka nejūtaties aizmirsti. paldies, ka esat un katru dienu ir kāds bariņš, kas lūkojas pēc upene jaunumiem, kā arī atrod ko sev noderīgu jau arhīvā esošos rakstos. es plūstu mīlestības ieskautās dienās, kas caurstrāvo manu ķermeni, jo izjūtu to brīnumu, kad cilvēks dzīvo cilvēkā!.. esmu bezgala pateicīga Dievam par dāvanu mūsu mīlestībai, ļaujot man zem sirds nest šo bērniņu, ko tik ļoti gaidam un domājam ik dienas.. šis laiks ir īpašs, jo tas atnes ne tikai jaunu dzīvību, bet arī dod jaunu elpu visai ģimenei. man jāatzīst, ka šur tur iespraucas arī kāds satraukums un nemiers. līdzsvaram tas viss ir vajadzīgs, tomēr lielās devās arī kaitīgs!.. tas pēdējās dienās manī raisa domas par to, ka tādā veidā es nedodu visu labāko savam bērniņam. nedaudz vairāk aizdomājoties, saprotu, ka cilvēks, kas ir viens un dzīvo ar savām raizēm un uzvilkts ar emocijām-nedod neko labu savam ķermenim.. ar sevi ir ārkārtīgi daudz jāstrādā. atbildes ir jāmeklē un tās nav atrodamas šokolādes tāfelītē vai vīna glāzē! ir jādomā par tik daudz lietām, kur sevi vēl vairāk pavilkt uz augšu, padarīt gaišāku, atvērtāku un labestīgāku. ..brīvāku. un bieži tas izdodas tieši atbrīvojoties un pārizdzīvojot ko neizsāpētu! es ticu, ka tās nodrošina savstarpējo attiecību saskaņu un līdz ar to cilvēks izdara vairāk, izdara daudz grandiozāk, -vedot un pavelkot sev līdzi citus!..

Screen Shot 2015-01-23 at 14.07.06.png

tas, ko gribu šajā reizē aprakstīt ir spēja atbrīvoties no visa liekā, kas traucē, kas aizmiglo patiesās sajūtas un pārņem virsroku pār dziļākām un nozīmīgākām dzīves vērtībām, ir dažādas fāzes, caur kurām ikdienā mūsu smadzenes "pārstrādā" uzņemto informāciju-ne tikai sacīto, redzēto, bet arī darīto, kas ik sekundi darbojas kā apkārtējās ietekmes faktori.. pārējais viss pēc tam ir atkarīgs no tā, kā mēs ar katru no šiem ietekmējošajiem resursiem apsmadzeņojam zemapziņā. bieži šīs lietas ir nosēdušās apziņā, bet ar to ir par maz! var rasties stress, nemiers un disharmonija ar sevi. 

ticu tam, ka mēs esam tas, ko mēs domājam, -ko radām savām domās un ko pielaižam sev klāt, un noteikti arī tas, ko ikdienā apēdam. šīs lietas sasaucas un ir tas, ar ko paši barojam mūsu smadzenes vai ķermeni.. tas veido to, kādi mēs esam. tā ir zemapziņa ..tīra, bez ārējas ietekmes, un kas tajā pašā laikā arī uzsūc piedzīvoto-priekus, bēdas.. līdz tai mēs nonākam īpašos brīžos, jo ikdienas skrējienā lietas izdzīvojam tikai apziņas līmenī.

esmu atskārtusi, ka ir tik daudz, ko apziņas līmenī esmu nolikusi malā, bet zemapziņā tas ir palicis nepārdzīvots, neizsāpēts un joprojām dzīvo manī.. tas ir par pazušanu tulkojumā, ko tik bieži liedzam sev, neiztulkojot pareizi to, kas reiz piedzīvots.

visu piedzīvoto prāts transformē ar sajūtām. tas nozīmē, ka cilvēks spēj pārizdzīvot piedzīvoto un sajust divreiz. gribu jūs uzrunāt atvērties šīm emocijām, kas glabājas apziņā, bet zemapziņā vēl joprojām guļ. es ticu, ka katra diena, katrs piedzīvojums mūs ved. ved uz priekšu dzīves ceļojumā. šis ceļojums padara mūs katru bagātāku. -katra piedzīvotā diena, katra sekunde un sīkums! gribu jūs uzrunāt to iemīlēt-vai tas ir bijis ar prieku vai bēdām-izdzīvot visu vēlreiz un pieņemt kā kaut ko pamācošu, kas padarījis spēcīgāku un jūsu sirds redzējumu tikai plašāku.. un pēc tam to nolikt kā izdzīvotu līdz galam. 

ir dažādas lietas, kā atbrīvot šīs zemapziņas sajūtas, dabīgi un alternatīvi līdzekļi, homeopātija, kas ļauj mums atbrīvoties, novērš trauksmi, šoku, raizes, paniku, nogurumu un daudz ko citu. galvenais jums ir jāieklausās sevī. kas ir tās sajūtas, kas jūs pārņem, un kādi apstākļi nepieciešami, lai nonāktu līdz tādam dzirdes stāvoklim, kas nepieciešami tieši jums, lai sadzirdētu un tiktu līdz zemapziņai.. -bieži vien no sākuma ir jāatbrīvojas un jānomierinās, tādēļ esmu apkopojusi dažus līdzekļus, kā iespējams tikt sev tuvāk:

 • baha ziedu terapija, par ko sīkāk atradīsiet šeit.
 • homeopātija, kur nepieciešams apmeklēt homeopātu, kas nozīmēs jums piemērotus līdzekļus, lai uzveiktu uzbudinājumu, stresu. tā neradīs ķermenī blakusparādības, ko bieži izraisa dažādas hormonālās zāles šādos gadījumos.. 
 • ēteriskās eļļas. šīs eļļas palīdzēs atbrīvot prātu,uzlabojot tā darbību un reizē arī nomierinās, izvēlieties sev tīkamāko, pāris pilienus uzpiliniet uz pirksta un ieziediet to deniņos. 
 • ieejiet vannā. ūdens nomierina. atpūtieties un jūs jutīsiet, kā stress un sāpes mazinās, jo jūs tuvosieties stāvoklim, kas atbrīvo visu ķermeni un arī apziņu. 
 • zāļu tējas. par tām tuvākajā laikā ļoti centīšos drīzumā ielikt blogā rakstu. to ietekme var būt tik dažāda. citas dod enerģiju, citas nomierina, atbrīvo un veicina labāku miegu.. mans ikvakara miera sniedzējs ir aveņlapu tēja.
 • bieži vien nemieru un stresu rada kādu uzturvielu trūkums. šobrīd tas var būt īpaši D vitamīns un dzelzs. kādos gadījumos tas var būt kalcijs. mieru dos magnijs. 
 • pastaigas. svaigs gaiss atbrīvo prātu, dodot smadzenēm un arī pārējam ķermenim lielāku skābekļa daudzumu. vēdiniet arī telpas, kur dzīvojaties. esot dabā, prāts atveras, atveras zemapziņa, rodas iztēle un sajūtas, ko sēžot istabā sajutīsiet daudz grūtāk. īpaši svarīgi tas ir bērniem. vismaz 15-20 minūtes ārā katru dienu. 
 • vingrošana. kustības. arī esot kustībā cilvēks transformējas citā sajūtu un smadzeņu dimensionālajā stāvoklī. galvenais, kas bieži ir izteikts vingrojot ir prāta atpūta, kad visi apkārtējie ietekmes faktori pēkšņi nostājas citā plānā. šajā laikā izdalās hormoni, kas tiek galā ar stresu un atbrīvo prātu no uzmācīgām, negatīvām domām.
 • protams, es jau minēju, ka arī ēdiens ir tas, kas mēs esam. izvēlaties veselīgu, viegli gremojamu pārtiku. un dzeriet ūdeni, lai organisms būtu pietiekoši apgādāts ar to. šūnas un orgāni varēs daudz labāk veikt savu darbu, ja tām tiks nodrošināts pietiekoši viss nepieciešamais. ūdens palīdz vadīt visas barības vielas-katru uz savu īsto vietu organismā. 
 • atrodiet lietu, kas ir jūsu hobijs. nenolieciet to novārtā, bet nododieties tai. jutīsiet, kā prāts un dvēsele tiek piepildīta ar vajadzīgajām emocijām un sajūtām. arī tas visu citu noliek otrajā plānā!
 • emocijas atveras arī gleznojot vai zīmējot. pat, ja jums šķiet, ka neesat mākslinieki. pamēģiniet katru dienu sajūtu, domas un emocijas izlikt uz papīra. nav svarīgi kas galā iznāks. jums pat nav tas nevienam jārāda. tādā veidā, iespējams, tiksiet sev klāt un sataustīsiet zemapziņā esošās sajūtas. 
 • elpojiet. it kā elpa šķiet tik primitīva. pašsaprotama. tas ir ārkārtīgi efektīvs līdzeklis, kas palīdz nomierināties, atbrīvoties un atgūt harmoniju.
 • meditējiet. es šo atstāju kā pēdējo, jo tas nav vienkāršs uzdevums! bieži vien sabiedrībā tas, manuprāt, netiek pareizi iztulkots. meditācija ir koncentrēšanās. vizualizācija, nokļūšana caur to kādā vietā.. iedomājieties kādu ainu, izdzīvojiet un izbaudiet to. galvenais ir atslābinieties. caur šo koncentrēšanos mēģiniet tikt savā zemapziņas sajūtā. tas prasa milzīgu iekšējo enerģiju, ko līdz galam izdodas bieži sajust tikai pēc treniņiem. pamēģiniet atslābināties un atbrīvoties dienā sākot ar 5 minūtēm un ar laiku šo procesu paildziniet. 

tas, ko gribu šajā reizē akcentēt ir kā dzīves zobu sāpes. iekaisums, ko veidojis kāds apkārtējās vides ietekmēts faktors un kairinājums.. tad šis iekaisušais zobs, kas kādu laiku bijis sāpīgs - tiek izrauts un nolikts prom. pārizdzīvots. paliek vien fakts, ko atceras un pieņem labākai dzīvei uz priekšu. un tieši tāpat ir ar sajūtām un piedzīvoto, -mums nevajag ar to dzīvot visu mūžu. tas ir jāpārdzīvo un ar augsti paceltu galvu, prieku un pateicību par to, kas bijis..jādzīvo tālāk, neļaujot šīm rūpēm un sāpēm pāriet dziļākā dvēseles iekaisumā! lai jums tas izdodas. 

//foto: formfiftyfive.com; freundevonfreunden.com; grijs.blogspot.com;

Latvijas superfood-dabīgs medus. tā vērtības un īpašības.

šajā reizē gribu aktualizēt un izcelt kāda produkta nozīmi.. ja bieži vien dzirdam par dažādiem superfoods, kas nāk no dienvidamerikas, āfrikas vai āzijas reģioniem, tad šis ir mūsu.. -Latvijas superprodukts, ko patiesībā novērtējam vislabāk aizbraucot kaut kur prom un saprotot, ka tālumā tādu īstu mantu dabūt nav iespējams! runa ir par medu. 

patiesībā ar medu ir pavisam līdzīgi kā ar vasarā vāktajām ogām.. ražas laikā nenovērtējam tik ļoti, ka varam dabūt svaigu, tik tikko no stropa izņemtu režģīti, ar pirkstu pārdurt šūniņu un nolaizīt, kas izetek laukā.. tas ir dzīvs produkts, kas ar savu vērtību sniedz cilvēka šūnām veselību un spēku! atnāk ziema un tikai tad iespējams to novērtēt un pa īstam apzināties.. domāju, ka nevienam nav noslēpums, ka saaukstēšanās un klepus gadījumos medus ārkārtīgi efektīvi iedarbojas un dziedē saslimšanu.. 

tieši tādēļ tagad, kad tas ir tik ļoti aktuāli, gribēju vēl vairāk izcelt to, kas medū ir tik īpašs! 

KĀ TOP MEDUS-bites medu rada no ziedu nektāriem, ko iespējams iegūt puķu ziedēšanas laikā. -Latvijā puķes, koki un krūmi zied sākot no agra pavasara, līdz pat pirmajām rudens salnām, tādēļ medus atšķiras ar dažādām niansēm. mūsu pļavu ziedi un citi ziedošie augi ir bagāti ar ārstnieciskajām īpašībām, kas arī profilaktiski spēj ikdienā uzlabot cilvēka veselību! brīdī, kad bite iesūc ziedu nektāru savā snuķītī, tas sajaucas ar fermentiem un vitamīniem, kas padara nektāru īpaši vertīgu.. līdz ar to, katra nektāra vērtība ir atkarīga arī no katra zieda saturošajām vielām, -jo daudzveidīgāks augu nektāru sastāvs medū, jo vertīgāks un bagātīgāks tas būs arī cilvēka veselībai..

KO TAS SATUR-viens no galvenajiem, ko īpaši izcelt ir enzīmi un fermenti, -tie paātrina organismā notiekošos ķīmiskos procesus! ja sāktu tos uzskaitīt-tas būtu nebeidzami garšs saraksts, bet vienkāršāk izsakoties-šīs medus vielas ļauj organismā notiekošajām vielu apmaiņām starp orgānu šūnām notikt ātrāk, līdz ar to-nav jāpatērē lieka enerģija. un  tas savukārt rada vieglāku pašsajūtu,  skaidrāku prātu un ļauj paveikt daudz vairāk!

Screen Shot 2014-11-12 at 14.47.39.png

medus satur arī daudzus citus elementus, kā piemēram, aminoskābes, B grupas vitamīnus un C vitamīnu, minerālvielas-Kāliju, Fosforu un Nātriju, kā arī mazliet Kalciju. savukārt saldumu medum dod fruktoze un glikoze, kas ir monosaharīdu formā.. -tā izceļas ar stipru līdzību organismā esošajiem saharīdiem, līdz ar to ir viegli tos uzreiz izmantot un uzsūkt, papildus nešķeļot to struktūru. -šī forma apstiprina, ka medus ir diētisks un tā saturošie cukuri-nekaitē organismam, tādēļ ne reti to lietojam kā veselīgu alternatīvu saldumiem un cukuram.

KĀ TAS IEDARBOJAS ORGANISMĀ-katra viela, ko medus sevī iekļauj atrod savu vietu organismā-tam palīdzot tik galā ar kādu uzdevumu, piemēram, paātrināt kādas minerālvielas vai vitamīna uzņemšanu. -medus ir tik izcils, ka tas spēj ārstēt un arī profilaktiski uzturēt veselību,jo tas atjauno vielmaiņas procesus, kā arī baro smadzeņu un sirds muskulatūras šūnas. ..medus spēj uzmundrināt novājinātu organismu, kas saistīts ar pārlieku slodzi un nogurumu, bet aukstajā laikā tas pārsteidzoši cīnās ar mikrobiem un baciļiem, kā arī dažādām infekcijām un iekaisumiem!..

KĀ ATRAST ĪSTO MEDU SEV-medus piedāvājums veikalu plauktos ir plašs.. tomēr jāizceļ, ka bieži lielākā daļa ir cukura sīrupi, kas sajaukti vien ar 15-30% īstu medu! šis maisījums nodrošina to, ka produkts nesacukurojas un paliek šķidrs. šīs papildus vielas un piemaisījumi, protams, atņem produktam vērtību un mazina tā dziedinošās spējas. tādēļ būtiski, lai jau no paša sākuma arī bites dzīvotu un ievāktu nektāru bioloģiski tīrā vidē un, lai medus būtu dabisks, vērtīgs un tīrs no pesticīdiem un lauksaimniecībā izmantotajiem ķīmiskajiem līdzekļiem, kas savukārt  varētu skart arī pļavas ziedus un apkārtesošos kokus! -ja nepievērsīsim uzmanību, kādu medu lietosim, tad mūsu šūnas un veselība visdrīzāk tiks ietekmēta ar šīm ķīmiskajām vielām!..

es pati lietoju Siliņu saimniecības medu, kā arī vectētiņa māsīcas loloto medu, kas ievākts Matīšos.. iesaku jums ielūkoties šovasar Latvijā tapušajā zīmolā KIIN, kas nevien piedāvā bioloģisku medu un strādā pie bišu maizes izstrādes uztura bagātinātāja formā, bet arī balstās uz ļoti dziļām vērtībām, ko varat redzēt šajā video un arī vairāk izlasīt viņu mājaslapā!..

ĒDIENS IR MŪSU MEDICĪNA-pēdējā laikā arvien vairāk atduros pie tā, ka mums katram ir dota izvēle par to, kas notiek mūsu dzīvē.. tajā skaitā arī kāda ir mūsu veselība!. tas apstiprinās, kad uzņemam pārtiku un vērtīgus produktus,- ir jāsaprot, ka tā reizē ir arī mūsu medicīna. -katru reizi gan ēdot, gan dzerot, mēs izvēlamies darīt labu, vai arī darīt postu organisma šūnām. lai izdarītu izvēli, ir nepieciešams domāt par to, kādas pēdas izvēle pēc tam atstās uz nākotni, -ne tikai vidi, bet arī veselību! ..īpaši par to jādomā ziemā - baciļu un vīrusu laikā, kad nepieciešams vislabākais, lai rītdienu aizvadītu lielākā spēkā nekā šodien!

KUR LIETOT MEDU-medus pielietojumam ir milzum daudz iespēju, jāatceras vien tas, ka tas ir dzīvs produkts un to termiski apstrādājot dzīvās uzturvielas mēs nogalinām vai samazinām to vērtīgo daudzumu! ..medu var likt klāt tējai, kas nav verdoši karsta, saldumiem, otrajiem ēdieniem, kokteiļiem, kūkām un visur, kur vien sirds vēlas. starpcitu-tas ir arī labs līdzeklis ādas kopšanai un ļoti vienkārši paši varam pagatavot dažādus krēmiņus un citus dabīgus kosmētiskos līdzekļus.

//foto: kinfolk; featdinnerjournal

uzturvielas - ANTIOKSIDANTI

no šodienas aizsākšu rakstu sēriju, kurā ik pa laikam došu saprotamu ieskatu-kas ir kas uzturvielu un arī sīkāku elementu pasaulē.. lai arī noteikti visi sēžot skolā esam šīs lietas drusku dzirdējuši. ticu, ka tas ir mazliet aizmirsies, tomēr itin bieži upene rakstos un arī citur parādās šie jēdzieni.  ..lai saprastu-kāpēc ir tik svarīgi sekot līdz, lai mēs uzņemtu visas uzturvielas un ar ko katra atsevišķi mums ir tik vajadzīga-dalīšos ar vairākiem faktiem un to, ko vajadzētu zināt. tā kā joprojām ir aktīvs matcha tējas konkurss, sākšu ar antioksidantiem, jo ir pierādīts, ka šī tēja satur antioksidantus ļoti augstā līmenī.

ANTIOKSIDANTI NEPIECIEŠAMI, LAI TIKTU GALĀ AR BRĪVAJIEM RADIKĀĻIEM ORGANISMĀ!

antioksidanti ir vairāku vitamīnu un minerālvielu vai fermentu grupas, kas aizsargā un palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem organismā, tie atjauno organismu, izvada toksīnus, novērš vēža un sirds-asinsvadu slimības. brīvie radikāļi ir brīvie atomi, kas ir aktīvi skābekļa savienojumi un veidojas oksidācijas rezultātā. ietekmē šūnu veselību un līdz ar to arī cilvēka imunitāti, cīņu ar infekcijām un slimībām. novājināta organisma gadījumā-tas ir ārkārtīgi uzņēmīgs pret baciļiem un vīrusiem, un netiek ar tiem galā.

brīvie radikāļi organismā tiek no apkārtējās vides-radiācijas, arī esot ciešā un biežā saiknē ar toksiskām vielām, tajā skaitā esot arī blakus smēķētāju dūmiem, tiešā UV starojumā, esot pārmērīgā stresā un sliktos dzīves apstākļos-mēs dodam zaļo gaismu un piemērotu vidi brīvo radikāļu  dzīvošanai organisma šūnās. 

lai organisms būtu tīrs no brīvajiem radikāļiem-ir jālieto antioksidanti, jāuzturās svaigā gaisā, jāuzņem pilnvērtīgs-vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs, kā arī jāizvairās no stresa, tiešiem UV stariem, cigarešu un automašīnu izplūdēm un apkārtējās radiācijas ietekmes (jāpārliecinās par radiāciju vietās, kur daudz ikdienā uzturaties). 

ANTIOKSIDANTI AUGU VALSTS PRODUKTOS

antioksidanti ir daudz un dažādi produkti tos satur dažādā daudzumā, arī tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi lietot daudzveidīgus produktus! antioksidantus satur tieši sarkanie augu valsts produkti un, protams, arī daudzi citi. ..galvenie antioksidantus saturošie produkti ir:

 • augļi-aprikozes, apelsīni, aronijas, āboli, bumbieri, mango, persiki,greipfrūti, granātāboli, citroni, avokado, arbūzs, kivi, u.c.,

 • ogas-mellenes, kazenes, avenes, aronijas, zemenes, ķirši, smilstērķšķi, upenes, dzērvenes, goji, acai, vīnogas u.c.
 • rieksti- zemesrieksti, pekanrieksti, pistācijas, ciedru rieksti, valrieksti u.c.,
 • dārzeņi-garšaugi, loki, sīpoli, ķiploki, spināti, burkāni, brokoļi, saldie kartupeļi, sarkanās pupiņas, artišoki,
 • diedzētas sēklas un graudi
 • citi augu valsts produkti, tai skaitā arī graudaugi, augu eļļas un zaļā tēja, kā arī melnā šokolāde. 

galvenie antioksidanti ir A,C,E vitamīns, koenzīms Q10, beta karotīns, selēns, cinks, kā arī daudzi citi-specifiskāki, par kuriem vairāk atradīsiet šeit.

//foto: nbcbayarea.com; bhg.com

ūdens nozīme organismā un aplikācija-WaterBalance

šoreiz vēlējos dalīties ar savu pieredzi par kādu aplikāciju, ko nesen nolādēju savā iPhone. -lai gan dažādas ūdens dzeršanas aplikācijas nav mazums, šoreiz mana izvēle krita par labu- "WaterBalance". aplikācija piedāvā redzēt, kāds ir  mūsu organisma ūdens balanss un cik tas ir piepildīts ar nepieciešamo šķidrumu, piemērojot individuāli to katra svara, garuma un dzimuma un vecuma īpatnībām.

atskaite sākas katras dienas sākumā-no plkst. 00.00-pusnaktī. ..no rīta aplikācija atgādina pamodināt organismu ar glāzi ūdens un, ja vairākas stundas savu ūdens dzeršanu neesat atjaunojuši, arī tad WaterBalance uz ekrāna dos ziņu!.. dienas laikā, atzīmējot-cik ūdens vai citu šķidrumu uzņemts-cilvēciņš vai nu piepildās vai dehidrējās.. 

protams, mēs katrs esam dažādi. -katram ir savi līdzekļi,kas palīdz vairāk vai mazāk.. man šī aplikācija palīdz saprast, cik dehidrēts ir mans organisms un cik daudz ūdens tam ir vēl nepieciešams. papildus-tā vienkārši organizē daudz vairāk un biežāk dzert. vēl vairāk dzert ūdeni man palīdz arī piemērota pudele vai mājās-glāze ar salmiņu, kad 400ml tiek izdzerti ļoti vienkārši, ērti un ātri. 

aplikācija dod iespēju arī atzīmēt cik daudz citus šķidrumus esat dienas laikā izdzēruši-jo gan tēja, kafija, alkohols un dažādi gāzētie dzērieni liek mums uzņemt vairāk ūdeni, jo dzerot šos dzērienus-organisms papildus tērē ūdens rezerves, lai sašķeltu un saprastu uzņemtā šķidruma informāciju.. tas savukārt liek saprast, ka visi šie dzērieni ir nevēlami un arī nav nepieciešami, un pavisam dabīgi ļauj no tiem atteikties. +ja ūdens ir uzņemts pietiekamā daudzumā-citi dzērieni nemaz neprasās!

10 fakti par ūdeni.. 

 • ir tādi dzērieni, kas palielina ūdens balansu jūsu organismā un ir tādi, kas to samazina-kafija, tēja, alkohols.
 • smadzenes satur 90% ūdens. ja ūdens daudzums nav pietiekams-prāta darba spējas ir izsmeltas un tas ietekmē arī visa pārējā organisma darbību. bieži arī galvassāpju cēlonis var būt dehidrācija organismā. -ja nepietiekami dzeram ūdeni- tiek ietekmēta asisnsvadu darbība un arī smadzenes netiek pietiekoši apasiņotas, līdz ar to-tās nespēj funkcionēt pilnvērtīgi. 
 • ja ūdeni dzeram pietiekošā daudzumā-tas uztur cilvēka ādu skaistu un svaigu.
 • kad jūsu organisms ir pietiekoši uzņēmis šķidrumu-arī iekšējie orgāni var pilnvērtīgi pildīt savu darbu. aknas sašķeļ uzņemtos taukus un palīdz nierēm tos izvadīt no organisma. -tādā veidā tiek kontrolēts svars un uzveiktas problēmas. 
 • ūdens attīra organismu, izvadot sārņus un toksīnus laukā no organisma. -caur to imūnsistēma uzlabojas, jo tai atliek vien tikt galā ar baktērijām un vīrusiem.
 • arī naktī guļot mūsu organisms paterē uzņemto ūdens daudzumu, tādēļ no rīta ir ļoti svarīgi sākt savas gaitas-to atjaunojot un iedzerot glāzi ūdens, kas atjauno ūdens balansu organismā.
 • slāpes un izsalkums ir praktiski idenstiski smadzeņu signāli. bieži, kad šķiet, ka esam izsalkuši- patiesībā organisms gluži vienkārši ir izslāpis pēc ūdens.
 • ūdens nogādā uzņemtās uzturvielas līdz šūnām. nodrošinot piegādi un to apmaiņu starp tām. tikai ūdens spēj palīdzēt organismam absorbēt ūdenī šķīstošos vitamīnus (piem. C un B grupas vitamīnus).
 •  ūdens dehidrācija organismā izraisa ķermenī tādus pašus procesus, kad esat stresa situācijās, tādēļ bieži arī atrodoties normālā miera stāvoklī varat sajust stresu, kas būtiski ietekmē organisma veselību un var izraisīt dažādas slimības un problēmas. 
 • karstā laikā un pie aktīvas slodzes, kad organisms dehidrējas, izdalot sviedrus-ūdens ir jāuzņem vairāk, jo šis svarīgais balanss tiek ietekmēts un mazinās. 

//foto: media-cache

D vitamīns-laba garastāvokļa vitamīns

pēdējā laikā pētot un meklējot dažādas lietas, attopos pie daudziem zināmā fakta, ka dzīvojot Latvijā nesaņemam pietiekoši daudz saules. lai arī ziemas mēnešos dienas gaisma ilgst ap 6-7 stundām, tās lielākoties pavadām iekštelpās, neuzņemot pat cauri mākoņiem izstarotos saules starus. -rodas D vitamīna trūkums, jo mūsu platuma grādos rudens un ziemas mēnešos saules stari nav pietiekoši intensīvi.

D vitamīna nozīme

nešaubos, ka daudzi ir dzirdējuši,ka D vitamīns nodrošina labu garstāvokli-tā tas patiešām ir, vienkārši to izskaidrojot-organismā, caur ādu saules iedarbībā sintezējas D vitamīns, kas attiecīgi izstrādā hormonu, kas padara priecīgu un apmierinātu. D vitamīns piedalās arī labas sirdsdarbībs un asins recēšanas nodrošināšanā, kā arī kaulu un audu augšanā, tādēļ īpaši tas nepiciešams grūtniecēm, zīdaiņiem un bērniem, savukārt normālās devās arī visiem citiem. 

D vitamīnu grupa

D vitamīns ir iesaistīts vitamīnu grupā, kas sazarojās, katram elementam saturot kādu citu vielu. katru šo sastāvu iespējams uzņemt caur sauli, augu vai dzīvnieku (visbiežāk zivs) valsts produktiem. tomēr no saules saņemam to visvairāk. uzņemot D vitamīnu caur uzturu-būtu vajadzīgs apēst ārkārtīgi daudz, lai to uzņemtu tādā devā, kā to vajag.

D vitamīna uzsūkšanās organismā

lai D vitamīnu no saules uzņemtu pilnvērtīgi-mums jāmēģina uzturēties vietās, kur nav liels gaisa piesārņojums, jo tas kavē saules labo iedarbību. arī līdz ar ādas novecošanos-D vitamīnu āda sāk sintezēt mazāk. visvairāk labo ietekmi organisms uzsūc vasaras mēnešos-rīta un vakara stundās. dažādi saules aizsargkrēmi šo uzsūkšanos aizkavē, tādēļ vismaz 30 minūtes, vismaz 3 reizes nedēļā, ieteicams saules starus uzņemt tiešā ietekmē, lai uzņemtu nepieciešamo devu, tas nozīmē, ka ķermenim ir jābūt atklātam un kailam.

kas notiek, ja D vitamīns organismā ir par maz-

 • dažādas citas vielas, kas D vitamīna ietekmē spēj organismā darboties-neuzsūcas. tā piemēram kalcijs un fosfors, kas nodrošina kaulu elastību. bez D vitamīna, produkti, ko lietosiet, lai uzlabotu kaulu struktūru un uzņemtu kalciju-nenonāks līdz kauliem.
 • D vitamīna trūkums pasliktina nervu sistēmas darbību, kas savukārt iedarbojas uz visu organismu un var būt cēlonis dažādām slimībām.
 • dati rāda, ka dēļ saules trūkuma mūsu platuma grādos ziemas mēnešos-cilvēkiem rodas depresija, kas daudz vairāk beidzas ar pašnāvībām nekā vietās.
 • līdz ar to, ka neuzturamies saulē, esam daudz neaktīvāki, pavadām vairāk laika iekštelpās nepietiekami kustamies, kas savukārt ir par cēloni dažādām citām smagām un nopietnām slimībām.

īpaši svarīgi ir sekot līdz, lai D vitamīns organismā būtu pietiekamā daudzumā-to iespējams pārliecināties ar asinsanalīzes palīdzību. 

//foto: ultimateglobes.com

zaļo kokteiļu principi un ieguvumi dzerot tos ikdienu

vakar rakstīju kā mums gāja Fresh meisterklasē un minēju arī simple green smoothie challenge, šodien vēlos par to pastāstīt mazliet vairāk. pagājušogad rudenī pēkšņi attapos, ka neesmu sagatavojusi kokteiļiem zaļumus, ko gatavot ziemā. tad nācās pirkt salīdzinoši nearomātiskus zaļumus par daudz dārgāku cenu.. -gribu pievērst arī jūsu uzmanību un aktualizēt to, ka ir pēdējais brīdis iegādāties vasaras zaļumus, lai ziemā nebūtu jāpērk mākslīgos apstākļos audzēto veikalos. pēc svaigēšnas filozofijas saldējot zaudē minimālu procentu vitamīnu un citu uzturvielu, kā arī garšas nianses saldējot produkti zaudē gauži maz. 

Simple green smoothies ir divu draudzeņu misija, kuras galvenā doma ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu caur zaļajiem kokteiļiem, ko ikdienā dzerot, iespējams vienkāršā veidā uzņemt augu valsts uzturvielas. 

zaļo smoothie sastāvā nav tikai zaļumi! patiesībā to formula atbilst 40:60 attiecībai, kur vairāk nekā puse ir augļu, kas padara zaļo brīnumu gardu. pēc savas pieredzes varu droši teikt, kad jūs sākat aizrauties ar zaļajiem kokteiļiem-tā kļūst kā ikdienas vajadzība.

ja gadījumā sanāk nošaut greizi un kokteilis šķiet metams laukā-pamēģiniet pivienot mazliet vairāk salduma un arī skābumu no citrona vai laima, kas to var saglābt. 

IEGUVUMI IDKIENU DZEROT ZAĻOS KOKTEIĻUS

tas ir labs veids kā uzņemt daudz veselības, jo zaļumi satur aminoskābes, vitamīnus un minerālvielas, antioksidantus un citus mikroelementus, kas uzlabo veselību, palielina enerģijas līmeni un imunitāti, mazinot risku saslimt ar mūsdienā izplatītām iekšējām slimībām, t.sk. arī svara problēmām, līdz ar to-tā ir arī formula ilgam mūžam! 

liels pluss dzerot zaļos kokteiļus-to gatavošana neaizņem daudz laika, kā arī viss, kas jums ir vajadzīgs ir labs blenderis un glāze, no kuras jums būs patīkami dzert zaļo kokteili.

SVARĪGI DZERT SVAIGU!

zaļos kokteiļus nav ieteicams atsāt ar domu-izdzert vēlāk, jo to garša izmainās un tiek zaudēta vērtība. laiks, kad tas var stāvēt ir max 30minūtes. vēlams to izdzert ir uzreiz, jo augļu un zaļumu saskarsme ar skābekli, blenderējot-izraisa ķīmiskas reakcijas, veidojot savienojumus, kad kokteilis stāvot var kļūt arī kaitīgs!

IZAICINĀJUMS UN ATTĪRĪŠANĀS PROGRAMMA

Simple green smoothiea piedāvā arī 30 dienu izaicinājumu, caur kuru ir iespējams sākt savā ikdienā ieviest zaļos kokteiļus. tāpat iespēja pieteikties 21 dienas attīrīšanās programmai, kas ir ar brīnišķīgu atbalsta grupu, padomiem un receptēm, kas to padarīs daudz vieglāku! pievienojoties tam, jūs katru dienu saņemsiet jaunas  kokteiļu receptes un nedēļas iepirkšanās sarakstu. -es iesaku jums uzaicināt arī kādu draugu, jo vienmēr ir vieglāk kaut ko sākt un darīt kopā ar kādu. vairāk par to: simplegreensmoothies.com

KOKTEIĻU FORMULA

7 padomi kā ieviest ikdienas maltītē vairāk zaļumu un dārzeņu.

rudens šogad atnācis ātrāk nekā gribētos.. ir pienācis laiks strauji sākt gatavoties un domāt par to, kā visu nepieciešamo uzņemsim rudens un ziemas laikā! -no sirds iesaku jums sasaldēt vasaru, kad vēl iespējams dabūt avenes, pupiņas, zaļumus un citus labumus! šajā rakstā lielākais  uzsvars būs uz zaļumiem un dārzeņiem. pieļauju, ka jau daudz un dikti katrs viens esam dzirdējuši par to, cik tie ir veselīgi, vērtīgi, labi un nepieciešami!.. es ticu, ka mēs dzirdēsim to arvien vairāk! -jaunākie pētījumi apstiprina, ka katras maltītes sastāvā vajadzētu būt vismaz 1/2 augļu vai zaļumu un dārzeņu.  vēlos dalīties ar idejām kā ikdienā ieviest vairāk zaļo spēku un veselību uzturā. 

tumblr_n4g13ikFAt1ttsxr7o1_500.jpg
 • zaļumi un lielākā daļa dārzeņu satur maz kaloriju, bet augstu barības vielu daudzumu, vitamīnus, antioksidantus un minerālvielas- līdz ar to tie samazina dažādu slimību risku, kas mūsdienās ir aktuāli no produktiem, kam ir tieši pretējs raksturojums. 
 • svarīgi, lai viss, ko jūs ikdienā ēdat būtu sezonāls un dabīgs. svarīgi, lai produkti saturētu vairāk savu uzturvielu klāstu, nevis ķīmisko elementu un minerālmēslus, kas bieži mūsdienās stāv veikalu plauktos!

sabiedrībā vispopulārākie veidi, kā uzņemt zaļo ikdienas devu ir salātos un arvien populārāk kļūst gatavot zaļos kokteiļus un arī sulas. tomēr ir arī citi veidi un nelieli triki, kā ikdienas gatavošanā uzņemt vairāk augu valsts produktus. -ja jums ir kas tāds, kas nav šeit pieminēts, priecāšos, ja padalīsieties ar to komentāros. 

pickled corn succotash salad w- heirloom beans + white nectarine | dolly and oatmeal.jpeg

1. pievienojiet zaļumus klāt arī gatavojot dārzeņu zupu-tie iet ļoti labi kopā un dod izmaiņas ne vien krāsā, bet arī garšā, to paspilgtinot ar dažādām niansēm.

2.gatavojiet pildītos dārzeņu pīrāgus-pievienojiet arī tiem klāt zaļumus. -šajā gadījumā ir liels pluss, ka mīkla ir plānā kārtiņā pašā apakšā, bet pildījumā ir burvīga-dažādu dārzeņu buķete, kas mainās atkarībā no sezonas.

3.gatavojot ziemas periodā dažādus ēdienus, es vienmēr pievienoju klāt cukini, baklažānus, burkānus un seleriju vai kāli, sviesta pupiņas,ķirbi, sīpolus, ķiplokus un puravus, kas starpcitu ir pirmajās vietās, no tiem, kas cīnās ar vēža šūnām. -variējot ar visu iepriekšminēto kopā ar lēcām, kvinoju un amarantu, griķiem, makaroniem un pa retam arī ar kartupeļiem-sanāk brīnišķīgas un veselīgas maltītes, ko visu vienmēr papildinu arī ar lielu zaļo salātu porciju. šādā veidā 70-80% no uzņemtā sastāv no dārzeņiem un zaļumiem.

4. gatavojiet vairāk salātus. ideāli, ja vismaz viena maltīte dienā sastāv tikai no salātiem. tiem nav vienmēr jābūt tikai zaļo lapu salātiem. eksperimentējiet ar svaigiem tomātiem, cukini, redīsiem, gurķiem, burkāniem, brokoļiem,puķukāpostiem un pat svaigām bietēm. -mazliet augsti spiestas eļļas un ierasto ikdienas uzturu jūs padarīsiet daudz dažādāku-eksperimentējot arī šādā veidā.

5. dzeriet svaigas dārzeņu un augļu sulas. manuprāt, vislielākais steriotips un iemesls, kādēļ daudziem nepatīk ēst dārzeņus un augļus ir dēļ traumas bērnībā, kad visticamāk dārzeņi netika pagatavoti simpātiski, svaigi un nepārvārīti! ..es esmu atklājusi vairākas dārzeņu un augļu sulu kombinācijas, bez kā ikdienā ir tiešām mazliet grūti iztikt, jo tās ir ne vien garšīgas, sātīgas, bet arī satur ļoti daudz nepieciešamas uzturvielas. tādā veidā iespējams pievienot arī tādus dārzeņus, kas jāuzņem, bet ar to ir grūtības.

6. pievienojiet dažādus garšaugus, gatavojot dārzeņus. arī šiem augi satur dažādas uzturvielas, kas bagātina ne vien garšu, bet arī maltītes vērtību.

7.ja šķiet, ka zaļumi vai dārzeņi ir mazliet rūgti-pievienojiet tiem klāt mazliet eļļu, kas padarīs tos maigākus. garšas principi slēpjas saldā un skābā. -pievienojiet mazliet nerafinētu brūno cukuru, medu, mazliet organiskas sojas mērces, cirona sulu vai balsamico. -šīs lietas gatavošanā ļauj izpausties un maltīti padara interesantāku.


dažādi pētījumi un pēdējo gadu pieredze daudziem apstiprina to, ka bagātinot savu ēdienkarti ar dažādas krāsas un dzimtas augļiem un dārzeņiem-tas viss atspaido veselību un pašsajūtu. -cilvēki neslimo, viņu darba spējas, enerģija un dzīvesprieks palielinās. līdz ar dārzeņu ieviešanu ikdienas maltītē cilvēki uzņem daudzveidīgāku produktu klāstu, kas ļauj uzņemt arī dažādus vitamīnus, minerālvielas, antioksidantus, kas stiprina veselību. augu un cilvēka šūnām ir vistuvākā līdzība, tādēļ normālā situācijā tiem būtu jābūt viegli uzņemamiem un arī sagremojamiem. -viss tikai ir atkarīgs no mūsu izvēles. 

novēlu lai jums izdodas ikdienas maltītē ieviest vairāk vērtīgo uzturvielu saturošos produktus! -xx.

//foto: dollyandoatmeal.com

mēneša aktualitātes + 10 veidi kā iepirkties tirgū efektīvāk un labāk /upene mag 50.lpp

vasara rit pilnā sparā - mans pats,pats mīļākais laiks ir jūlijs, kad ir iespējams tik daudz labumus dabūt dārzā vai tirgū!.. tomēr arī augustam un rudens mēnešiem ir savs šarms un burvība, kad sākās milzīgs dārzeņu, it īpaši šobrīd-tomātu, gurķu, sēņu, ābolu un bumbieru, kā arī aveņu laiks!.. +protams, arī viss tas, ko dod siltās zemes!.. man tas ir laiks, kad no ierastajiem smoothie kokteiļiem pārejo uz svaigi spiestām sulām!.. 

pēdējā laikā esmu tik ļoti visādos darbos, ka rakstīšanai sanāk mazāk laika!.. ceru, ka līdz ar to nākošā vasara upene.lv nesīs daudz vairāk informācijas par sezonālajām un vietējām iespējām gatavot, +sagatavot arī ziemai un uzturēt ar to veselību!

Screen Shot 2014-08-07 at 14.50.16.png

nesen iepirkos veikalā, nepaspējot sagatavot produktus ar zināmu izcelsmi un caur to aizdomājos, cik daudz cilvēki neizmanto iespēju iepirkties tirgū vai vietās, kur produkti nāk no Latvijas, bet pērk poļu vai itāļu burkānus un ābolus.. kā arī ogas, ko tirgo stendiņos ārpus veikala no Polijas!.. es pieņemu, ja to izmanto ziemā, kad citi varianti ir sarežģītāki un ne tik pieejami, tomēr uzskatu, ka vasarā mums vajadzētu rast iespējas sadarboties ar pašiem ražotājiem un audzētājiem! 

stāsts šoreiz no upene mag un 10 veidi kā iepirkties tirgū efektīvāk un labāk!

Screen Shot 2014-08-07 at 14.52.03.png
Screen Shot 2014-08-07 at 14.52.17.png
Screen Shot 2014-08-07 at 14.52.28.png

//foto: Anete Šidlovska


runājot par iepirkšanos-no šodienas upene piedāvā iespēju arī iegādāties lina auduma iepirkumu maisiņu, ar izšūtu upenes logo!... -cena 13 eiro! (par papildus cenu 1 eiro iespējams izvēlēties arī izšuvuma krāsu!..) //sadarbībā ar Graftik -http://www.graftik.lv/lv/paveiktais/upene

ja vēlaties pasūtīt somu-rakstiet vēstuli: annijabormane@gmail.com vai upenes facebook lapā! piegāde rīgā-tieši pie jums, citur Latvijā un pasaulē caur pastu!.. 


izvairamies no glutēna

gluten-free-symbol1.jpg

bezglutēna diēta un uzturs pēdējos gadus ir kļuvis ļoti populārs.. jāatzīst, ka tas ir vienkārši aktuālāks un arī nepieciešamāks, jo izrādās, ka daudziem cilvēkiem pret to ir alerģija –celiakija un dažādas izpausmes un sevišķs jūtīgums, kā rezultātā to uzņemot ikdienā pasliktinās veselība.. -iespējams, daudziem cilvēkiem var šķist kā tas var būt.. tā ir iedomāta tendence, bet patiesībā tie, kuri savā ikdienas uzturā vairāk nelieto vai vismaz cenšas izvairīties no glutēna saturošiem produktiem-atgūst lielisku svaru, kas ir nepieciešams viņu auguma un vecuma parametriem, kļūst mundrāki un veselīgāki līdz ar to arī visā kopumā.

ieejot pārtikas veikalā-produktu grupas, kas līdzinās tiem, kas satur glutēnu-cepumi, makaroni, milti utt.tiek apzīmēti ar simbolu, vai arī izcelti kā “gluten free” (brīvs no glutēna).. tātad tas nenozīmē, ka varam aizmirst par pastu vai cepumiem, vai brokastu pārslām.. nepavisam ne!.. bet ir jābūt uzmanīgiem, it īpaši, ja jums ir alerģijas, jo ne vienmēr viss, kas tiek uzrakstīts var atbilst tam!..un arī beglutēna produktos var paslēpties kāds kviešu cietes grams, arī dažādi aizvietotāji var saturēt cieti un šo glutēna lipekli!..-jāseko līdz un viss ļoti jāpārbauda! 

kas tieši ir tas, ko iegūstam lietojot savā ikdienā pārtiku, kas nesatur glutēnu,kas īstenībā ir proteīns (bieži arī dēļ tā tik daudz graudaugu-glutēnu saturošo produktu lieto sportisti, lai uzņemtu enerģiju..) glutēns ir kā lipeklis mūsu gremošanas sistēmā-to satur graudaugi, it īpaši kvieši.. šis lipeklis padara maizi tik mīkstu un elastīgu un jāatzīst arī garšīgu-daudziem savā veselīga dzīvesveida ieviešanas ceļā ir visgrūtāk atteikties tieši no šādiem produktiem!

taču, kad zinām, ko varam uzlabot, izvairoties ikdienā no šī glutēna lipekļa ir iespējams atteikties no tā daudz vieglāk..- uzlabot holesterīna līmeni, veicināt gremošanas sistēmas veselību un palielināt enerģijas līmeni-sajūta ir vieglāka un organismam nav smagi tik galā un nav jātērē enerģija gremojot šo proteīnu!

atsakoties no glutēna uzreiz paveras iespēja uz daudz veselīgāku uzturu, jo tādā veidā izvairamies no neveselīgiem produktiem! -mīklas, kūkas, maize, cepumi.. tas var būt tikai sākums, jo attīstības un zināšanu ceļā, visticamāk velāk nekārosies arī saldus, cukuru saturošus desertus, taukainus ēdienus, dažādi apstrādātu pārtiku, kas netiek ražota nemaz no īstiem produktiem, bet gan no neīstu garšvielu niansēm, kas liek parastam cilvēkam domāt, ka tas garšo pēc attēlā redzamā dārzeņa.. - ēdot veselīgi cilvēkam attīstās maņas un arī izpratne par īstu garšu!.. 

oficiāli pieņemtais-starptautiskais bezglutēna simbols

oficiāli pieņemtais-starptautiskais bezglutēna simbols

brīdī kad izvairamies no šiem glutēnu saturošiem produktiem-aizstājam maltītes daudz vairāk ar dārzeņiem, augļiem, sēklām un pākšaugiem.. –lai arī kādi no šīem produktiem ir cieti saturoši.. izvēlamies arvien vairāk īstu, nevis mākslīgi radītu un ķimizētu pārtiku!  tas savukārt samazina risku saslimt ar sirds slimībām un asinsvadu slimībām, vēža un arī citiem veselības traucējumiem, kā piemēram, daudz labāk atvaira vīrusus un nevēlamas baktērijas, jo ievērojot bezglutēna uzturu uzņemam daudz vairāk antioksidantus, dabīgos vitamīnus un minerālvielas un citas uzturvielas-tajā skaitā arī olbaltumvielas un ogļhidrātus.. arī taukus no dzīvas pārtikas, jo uzturs kļūst sabalansētāks un gatavots no īstiem produktiem!

tagad arī Latvijā, no šī gada februāra.. Rīgā ir kafejnīca, kurā visi produkti ir bez glutēna! "Tīrā maize" atrodas ģertrūdes ielā 60.. lai gan es pati neesmu tur nekad bijusi,tādēļ nevaru novērtēt-piedāvājumā ir picas, kūkas, pīrāgi, cepumi, maize un kas zin-arī kas tāds, kas var pārsteigt! 

//foto: goodbyegluten.com

vērtīgie sparģeļu asni-kā pareizi tos izvēlēties un pagatavot

pirms kāda laika, kad ieliku salātu recepti ar sparģeļiem, solījos, ka uzrakstīšu citā ierakstā-kādēļ tie ir tik īpaši un vērtīgi! ..tagad ir pēdējais laiks to vēl izdarīt, jo viss tik ātri iet uz priekšu..sparģeļu sezona un īstais laiks beidzas jūnijā.. tirgū parādās arvien vairāk jaunu un svaigu dārzeņu.. arī augļu, kas atgādāti no dažādākajām pasaules vietām un atliek vien atminēt  to audzēšanas tehnikas vai ļauties smaržai, skaistumam un akli to nopirkt!.. ir jābūt piesardzīgiem un tas vien, ka iegādājāmies vai aizgājām uz tirgu nevienmēr garantē, ka viss ir dabīgs un labs!..arī izvēloties sparģeļus ir jābūt zinošiem un jāpievērš uzmanība vairākiem nosacījumiem!

Ferry-Building-Farmers-Market-Asparagus-and-Flowers.jpg

..sparģeļi tirgū nav redzami nemaz tik daudz, bet pie atsevišķiem tirgotājiem skaistas buntītes ir iespējams atrast! ..arī dažādos veikalos tos iespējams nopirkt! cena nav tā lētākā! tie gozējas pat ap 6eiro par kilogramu, bet buntītes, kas parasti ir ap 500g pietiks varbūt pat vairākām reizēm! ..bet vēlams tos izlietot 2 dienu laikā, ja turat tos ilgāk-ielieciet saknes daļu ūdenī, lai tie uzņem nepieciešamo šķidrumu..

kad izvēlaties sparģeļus, būtiski noskatīt, kura buntīte ir vislabākā:

-tiem nav jābūt ārkārtīgi resniem, tieši otrādi, jo smalkāki-jo labāki, tad tie nebūs koksnaini un rūgti!.. garumā 15-20cm!

-tiem ir jābūt stingriem, nevis mīkstiem un izslāpušiem pēc ūdens!

-..būtiski novērtēt arī kāta saknes daļu, nav vēlams, lai tā būtu ļoti gara un ārkārtīgi cieta, tad tie ir novākti par vēlu un tas ietekmē to garšu-tie kļūst rūgti! 

-galviņām ir jābūt cieši kopā un jāveido skaistu čemuru..jāpievērš uzmanība, lai tās nav atvērušās

-noteikti neizvēlaties novītušus sparģeļus, kas izskatās un jūtās bēdīgi!

 

GATAVOŠANA: sparģeļus vēlams nomizot, jo to miza ir kokaina un tas var radīt nepatīkamu sajūtu tos baudot!.. saknes daļā kātiņš ir biezāks un cietāks, tādēļ  tas jānogriež nost! ja būsiet ievērojuši šos nosacījumus-varat izpausties gatavošanā un izbaudīt sparģeļu maigo, mazliet kraukšķīgo garšu vai arī vienkārši tos baudīt svaigā veidā! gatavošana nav sevišķi ilga un gatavību var noteikt, kad tie paliek spilgti zaļi! ..aptuvenais vārīšanas laiks 5-8 minūtes..-tos nedrīkst pārvārīt, jo tad izdalās rūgta garša! pēc tam, ja tos vēl turpina gatavot, piemēram, mazliet apcept vai apgrillēt-vispirms iemērc aukstā ūdenī, lai šis košais zaļums arī saglabātos.. ja esat paveikuši visu, ko gribējāt-pasniedziet uzreiz, lai tie ir garšīgi un neatdziest!

UZTURVĒRTĪBA: sparģeļi ir ļoti diētiski, 100g satur tikai 20 kilokalorijas.. garie asniņi satur 95% ūdens, bet tajā pašā laikā tie ir arī ļoti vērtīgi jo satur gan vitamīnus un minerālvielas, gan arī šķiedrvielas un olbaltumvielas! ..visvairāk sparģeļi izceļas ar K vitamīnu, bet tie satur arī A, C, E un B grupas vitamīnus un vērtīgas minerālvielas-fosforu, dzelzi, cinku, varu, kāliju, selēnu, mangānu u.c! ..sparģeļi ir īpaši labi grūtniecēm, jo tie satur folijskābi!.. tāpat sparģeļu sastāvā ir antioksidanti, kas spēj nomākt vēža šūnas un cīnās ar brīvajiem radikāļiem! savukārt aminoskābes izvada uzkrāto sāli un uzlabo ūdens cirkulāciju. tie arī uzlabo sirds darbību un normalizē asinspiedienu, tādēļ arī cilvēkiem, kas slimo ar šādām slimībām tie ir vēlami un vajadzīgi! 

recepte:sparģeļu-kvinojas salāti siltajām vasaras dienām

//foto: goodhousekeeping.com; food.ryerson.ca