hebe zvēru pavēlnieces:zīmols un veselīgs dzīvesveids

nejauši-jaušu apstākļu sakritībā-kādu dienu es iegāju Hebe jaukajās mājās-veikals uz Hospitāļu ielas ir apvienots ar biroju.. un ziniet, -šeit man gribas teikt-ir tādas vietas, kur sajūta, ka ja ne viss, tad liela daļa pasaules mīļuma un miers pēkšņi tevi apņem no visām pusēm un izejot laukā gribās ar to apgaroto sajūtu palikt vienmēr! -šajā vietā noteikti to var sajust! ..kas tā liek justies? -tas noteikti ir apstākļu kopums.. draudzīgā zvēru ģimene un viņu pavēlnieces Inga(pa labi) un Ilona (pa kreisi) -1.att., ziedi, gaišums, ko rada saule aiz loga, radošais process, kas ir tik jūtams un drošvien arī pielīp!.. jums pašiem ir vienkārši jāiet un tas jāsajūt!.. man ir milzīgs prieks par šo iepazīšanos un iespēju parunāties tik vienkārši un viegli! -ne tikai par veselīgu dzīvesveidu, dabīgu apģērbu, bet par hebes stāstu un panākumiem! 

1. kā radās doma, ka dizainēsiet bērnu apģērbu un radīsiet zīmolu?.. pašā sākumā tirgojāt kolekcijas Kalnciema kvartālā..

jā. arī tagad ik pa laikam ar prieku aizbraucam uz Kalnciema kvartāla tirdziņiem - tas ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīstināt cilvēkus ar zīmolu. šobrīd Hebe pastāv jau četrus gadus!.. pa šo laiku ir piedzīvots tiešām daudz.. bet ideja un domas par apģērbu radīšanu, kad apkārt ir daudz bērnu liekas likumsakarīga.. Inga ir iniciatore!

2. šobrīd Hebe vairāk nav pavisam jauna šajā lauciņā, bet gan kāpj augstāk-sasniedzot arvien jaunas virsotnes nozarē.. kas priekš jums ir bijis tas pats mīļākais un nozīmīgākais notikums visā pastāvēšanas laikā? ..un kāds tas ir nākotnei.- ko klusi ļoti vēlaties sasniegt?

IMG_2710.JPG

īstenībā ir ļoti grūti izcelt tikai vienu notikumu! teiksim tā, ka visforšāk ir dzirdēt jaukus vārdus no pircējiem-tas iedvesmo un dod spēkus!.. bet runājot par ārzemēm, ir jāpiemin starptautiskās izstādes -Parīzē, Florencē, Maskavā..-tur iespējams satikt pircējus, preses pārstāvjus.. iepazīstinot ar savu zīmolu, protams, stāstam arī par Latviju! ..vienmēr uzsveram, ka visu ražojam Latvijā, tikai no Eiropā pirktiem audumiem.. -to ļoti novērtē gan Eiropā, gan Āzijas valstīs!.. arī dzīvniekus, kurus liekam apdrukās, ņemam no Latvijas dabas.. plānojam pie tā pieturēties.. -neizmantosim ziloņa vai žirafes tēlu!..

3. ticu, ka ir patīkami saņemt atziņas un pieprasījumu lielajā pasaules tirgū, bet tajā pašā laikā jūs saglabājiet to latviskumu.. reizē neparastu, reizē vienkāršu un vieglu-raksturojiet to domu, ko izsaka hebe apģērbi!?

jau no paša sākuma gribējām radīt bērniem mīkstus, skaistus ikdienas apģērbus, kas patiktu gan vecākiem, gan bērniem!.. apvienojot vienkāršu, ērtus modeļus ar interesantām detaļām un apdrukām-saņēmām to rezultātu, ko šobrīd var redzēt Hebe kolekcijās!.. protams, ar laiku nāk pieredze-ar katru sezonu labāk saprotam, kādas krāsas patīk cilvēkiem..- tas arī ļoti atšķira dažādās valstīs! ..šeit visu nosaka bērni!.. pievēršam uzmanību, kas labāk patīk maziem, kas lieliem bērniem! tas ir tāds bezgalīgs process!

4. starpcitu, vai jūsu kaķi sauc hebe? ..-kā tikāt pie tāda nosaukuma? ..man liekas, ka tik ideāli sasaucas arī ar to, ko parāda jūsu apģērbi!

hebe ir stāsts par kaķi.. tas nav gluži kaķa vārds! katrs bērns pats izdomā vārdu kaķītim, kas ir viņam uz topa!.. ar katru jaunu kolekciju mēs ieviešam vairāk un vairāk zvēru tēlus!.. -tagad pie mums dzīvo kaķi, pūces, vilki, lapsas, brieži, ērgļi! drīz viņiem pievienosies arī pelīte, lācis ar skudru un zaķis! raiba un ļoti draudzīga ģimene!

5. kas ir pats grūtākais un aizraujošākais jūsu ikdienas darbā?

aizraujošākais noteikti ir komunikācija ar cilvēkiem!.. -mums patīk runāt, saņemt to "feedback".. stāstīt un rādīt.. protams, lielākā problēma ikdienas darbā ir laika trūkums.. -gribās izdarīt tik daudz.. attīstīt un turpināt jau iesāktus projektus, ieviest jaunas līnijas, paplašināt zīmola ģeogrāfiju.. izdomāt īpašus piedāvājumus vitējiem pircējiem, komunicēt ar presi.. ja tu zini vietu, kur var nopirkt dažas papildus stundas dienā lūdzu padalies ar adresi! :))

6. daži apģērbu audumi ir arī no organiskās kokvilnas.. kāda ir to loma hebe konceptā? vai pasaule prasa pēc tā?

jā!.. vairāki veikalu īpašnieku Eiropā prasa pēc sertifikātiem.. Hebe izmanto audumus, kuriem ir gan Oeko-Tex, gan GOTS sertifikāti.. -tie apstiprina, ka audums ir ražots bez insekticīdiem, pesticīdiem un citām ķimikālijām.. kā arī, ka kokvilnas audzēšanai neizmanto ģenētiski modificētas sēklas! ..tas ir ļoti svarīgi tieši zīdaiņu drēbītēm, jo vecāki aizvien biežāk meklē mīkstus un drošus apģērbus.. organisko kokvilnu iesaka arī cilvēkiem ar jūtīgu ādu un tiem, kam ir dažāda veida alerģijas! mēs ticam, ka, ja vien ir iespēja iegādāties drēbes no organiskās kokvilnas-tas noteikti ir jādara!.. protams, savā ziņā tā ir arī modes lieta, bet mēs par to tikai priecājamies!

7. kad sarunājāmies, stāstījāt, ka arī apdrukas spiestas īpašā tehnikā.. kvalitāte atbilst cenai.. un jūsu apģērbi savā ziņā ir modernām, aktīvām ģimenēm.. vai raksturosiet savus klientus, ko redzat šeit Latvijā? .. arī atzīti žurnāli atsaucas-tas nav maz!

jā-visas mūsu apdrukas tiek spiestas, izmantojot krāsas uz ūdens bāzes.. tāpēc tās ir mīkstas, nevis tādas gumijotas! ..pēc vairākiem eksperimentiem panācām to, lai apdrukas ir izturīgas un krāsas paliktu tik pat spilgtas arī pēc daudzām mazgāšanas reizēm!.. mūsu pircēji ir cilvēki, kuri tiešām novērtē kvalitāti, interesantu dizainu-kuriem ir svarīgi arī tas, ka produkts ir ražots šeit Latvijā!

IMG_2731.JPG

7. hebe apģērbu apdrukas īstenībā ir mākslas darbs, ko rada dažādi mākslinieki.. vai jūs dodat vaļīgumu-lūdzu izpaudieties, vai tomēr uzstādiet, ko gribat redzēt?.. kā rodas šī apģērbu daļa?

visu diktē kolekcijas tēma un kopējā noskaņa.. -kad esam izvēlējušās kolekcijas tematiku, tad zinām, ko prasīt no mākslinieka.. -kādi raksturi būs apdruku varoņiem, kādi sižeti būs uz topiem un tunikām.. krāsas un dominējošie toņi! mēs priecājamies arī, ja mākslinieks piedāvā savu vīziju un idejas! mums ir arī ļoti paveicies ar māksliniekiem! -esam uz viena viļņa.. nevajag ilgi stāstīt un rādīt ko gribam!.. tādēļ arī rezultāts sanāk tāds, kas patīk gan mums, gan māksliniekam!.. tas ir vienlīdz svarīgi! paldies par to ir jāsaka mūsu ilustrātorēm-Maijai Līdumai, Kristiānai Kalniņai, Līgai Kitchen un Sanitai Simtniecei!

IMG_2705.JPG

8. rudenī šis un tas no hebe gaidāms arī pieaugušajiem.. kas vispār jums pašām ir tas saistošākais modē?.. vai ir kādi īpaši zīmoli vai kādas lietas, kas nav iedomājamas jūsu garderobē?

jā-mēs plānojam palaist tirdzniecībā topus sievietēm un vīriešiem.. modeļu nebūs daudz, jo mēs tomēr esam bērnu apģērbu zīmols.. tā būs atbilde mūsu pircējiem, kuri ļoti bieži prasa mums - "tādu pašu topu tikai L izmērā, lūdzu!" .. mūsu stils ir savā ziņā ļoti tuvu hebe filosofijai! -niansēti toņi, dabīgi un kvalitatīvi audumi, interesantas detaļas.. ērti un vienkārši modeļi-tas viss mums ļoti patīk!

9. tā kā upene.lv ir par veselīgu dzīvesveidu.. -ko tas nozīmē jums? cik lielu lomu ikdienā tas ieņem?

mums patīk sezonalitātes princips, tāpēc mums ofisā pavasarī vienmēr ir bērzu sulas, pirmie zaļumi.. vasarā ogas-zemenes, ķirši.. rudeni-grozi ar āboliem un bumbieriem! ..ikdienas steigā dažreiz ir grūti atcerēties par kaut kādām lietām un produktiem, bet mēs ejam uz to, lai dzīvesveids būtu pēc iespējam veselīgāks!

IMG_2702.JPG

10. domājot vēl par šo tēmu-svarīgi to veselīgo domāšanu un sajūtu ir nodot bērniem.. ..reāli mūsdienu pasaulē tas ir izaicinājums! ..kā jūs uz to skataties un varbūt varat dot kādu padomu citiem vecākiem?

mūsuprāt, labākais, ko varam darīt ir nevis stāstīt tik daudz, bet gan rādīt! galvenais taču ir tas, ko bērns redz savā ģimenē.. -ko vecāki runā, gatavo, kā izturās pret citiem cilvēkiem un dabu... -tas piemērs paliek atmiņā un noteikti veido bērnu skatījumu uz pasauli!..