ceļš kā ieviesu veselīgu dzīvesveidu savā dzīvē-Kristīne

izsludināju pirmo give away konkursu un gaidīju stāstus, ko atsūtīs cilvēki, kas gribētu iegūt brīnišķīgu groziņu un kādus veselīgus produktus.. -saņēmu vairākus stāstus, bet šis izcēlās ar vieglumu un patiesu sirsnību.. lasot smaidīju, un man nebija šaubu par to, ka šis no visiem iesūtītajiem ir labākais-tagad to publicēju arī šeit!

satikāmies ar Kristīni.. parunājāmies un ziniet, ir tik forši satikties ar cilvēkiem, kas domā, dzīvo un dara līdzīgi!.. -apmainīties ar zināšanām-iedvesmot.. tas ir zelta vērtē, tādēļ šobrīd veidoju vairākus plānus-kā veidot šādas reizes, kad varētu satikties un būt kopā!.. -par to jau drīzumā arī došu vairāk kādu ziņu!.. bet nu par Kristīni un to, kā viņa nonāca pie veselīga dzīvesveida!..

- vēstule no Kristīnes -

es pastātīšu visu ko atceros un ko gribu atcerēties savā vesellīgā dzīvesveida ceļā!..nu jau tūliņ man būs 21 gads un varu teikt droši ka nemaz tik super veselīgs viņš Kristīnei nav bijis! ..nav jau arī tik traki, jo mana ģimene vienmēr kaut kā vairāk ir cienījusi veselīgu un dabīgu pārtiku! ..škiet mans apzinātais ceļš un mazs solis uz veselīgāku uzturu sākās tad, kad mamma ieteica-neēdam gaļu!? - tad man bija 14 gadi un es teicu- jā! ..ilgi nedomāju un ņemot vērā, ka man patīk izaicinājumi, es pieņēmu arī šo! tas tik tiešām bija izaicinājums, jo tad vēl es dzīvoju kopā ar vecākiem un omi, kas taisīja ēst... kā jau vari iedomāties- KRISTĪN- kā tad Tu jauna un augoša jaunkundze neēdīsi gaļu!  (mazai piezīmei- es esmu ar nelieliem auna instiktiem un ja kāds man saka nevaru, tad man gribas teikt un pierādīt,ka varu!) ..14 gados šādi izgājieni man bija īpaši topā! ..omei speciāli sameklēju visus bonusus..atceros, ka biju arī atradusi slavenību sarakstu žurnālā Kas Jauns un izgriežu, lai parādītu, ka neesmu vienīgā, kas neēd gaļu. pieradināt pie ši gaļas fakta man vajadzēja ne tikai vecvecākus,bet arī brāli, kas katru reizi ēda rakveres cīsiņu ar smaidu uz lūpām..un tos piedāvāja arī man ( starp citu viņš to dara vēl jo projām)... un nebija tā, ka man gaļa baigi trūktu... -drīzāk man vienkārši vajadzēja apjaust, ka tagad būs jāēd arī tas, ko tik ļoti negribējās- pupas, zirņi, lēcas un kādi dārzeņi, kas man nepatika!..

gāja gadi un pamazām arī vecmamma vectēvam bija ietrenējusies atgādināt, ka mazmeita neēd gaļu... -arī brālis ar jokiem bija piebremzējis... es arī tā jau biju apradusi ar šo faktu, brīvi izbaudīju pamatēdienu, kura sastāvā parasti bija divas daļas- kaut kas silts un salāti.. pa retam gan arī kāda zivs ( par šo tēmu man nācās stāstīt kāpēc zivis redz var ēst, bet dzīvnieku nē) ..es mīlu visu dzīvu radību un šoreiz nav runa par to, kuru man vairāk žēl... izvēlējos vieglāko no gaļām- zivi, un ar vieglāko es domāju, ko organismam vieglāk pārstrādāt!.. atkal pagāja gadi un sāku dzīvot Rīgā, kļuvu par studentu un studentam ir prieks, ka gaļa nav jāpērk, jo tas ir dārgi!.. arī zivs ir dārgi...tā nu ne tikai dārguma dēļ, bet vienkārši fiziskas nevēlēšanās pēc zivis ēdu ļoti reti. ..visvairāk mīlu uzbriedināt un izdīdzēt zirņu lēcas, kas ir ļoti bieža manas ēdienkartes sastāvdaļa! ..protams, skaidrāks par skaidru, ka ne sevi ne citus neapmānīsi sakot, ka atsakoties no gaļas esi baigi veselīgs. nē, nē stāsts jau nav par gaļu!...

-ūdens it īpaši tagad ir kļuvis man ļoti tuvs!...burtiskā nozīmē- jo nēsaju Tupperware eco pudelē to līdz visur! tas ir kļuvis par ieradumu, bez kura nevaru! ..ne tikai tāpēc, ka tas skaitās veselīgi, bet tas- ak, Tu senā patiesība- strādā! ..-vairs tik daudz negribās ēst un arī našķēties!..  -līdz ko uzzināju, ka ja nedzer tīru ūdeni, tad organisms visu laiku ir kā sastāvējies dīķis, es šī iztēles skata dēļ vien sāku ūdeni cienīt un izmantot vairāk un vairāk!

par fizisko runājot-patiesībā ļoti nozīmīgas un primāras pārmaiņas notika un notiek, kad sāku apmeklēt Ajangar jogu! fantastiski!.. -iesaku katram iet laicīgi gulēt! 22.00  un celties 5.00 - es vēl tiecos pamazām uz 5.00, pagaidām tikai 6.00 sanāk!.. tas ir apbrīnojami,-enerģija ir pār pārēm un līdz ar to jūties labi un vari izdarīt vairāk.. bet ja mēs runājam par veselīgu dzīvesveidu, tad mīlestība ir visa sākums un bezgalība! -līdz ko Tu sāc mīlēt sevi, mīlēt visu kas ir tev apkārt, par neveselīgu dzīvesveidu nevar būt ne runa! ..tad Tu arī saproti, ka uz tirgu aiziet ir veselīgāk un ne tikai Tev, bet arī visai planētai, kas ar vien seklāk sāk elpot, jo krējumam ir katru nedēļu jāražo jauns iepakojums un gurķi jāfasē plēvēs, jāsmidzina āboli un jātaisa majonēzes! tad nu tā... -ceļš turpinās un lai izdodas visiem! priekā un lai mīlestība it visā!

p.s. brauciet ar riteni vai ejiet ar kājām bez austiņām ausīs, jo citādi- kam tad putni dzied!? 

Kristīne


- 6 praktiski jautājumi Kristīnei -

-cik ir ilgs tas laiks, kopš vari apgalvot, ka dzīvo veselīgi un tas Tev ir svarīgi?

šķiet, ka vēl jo projām tā tieši nevaru apgalvot, jo sava ķermeņa sajūtās līdz pašiem dziļumiem vēl neesmu iedziļinājusies! ..to varu spriest pēc kaut kādām mazām pazīmēm, kas liecina, ka dažas uzturvielas varētu būt arī par maz vai arī kustības par maz.. bet esmu ceļā uz to pilnību!

-kur Tu smelies iedvesmu un zināšanas veselīgam dzīvesveidam? ..kā/ko sabalansēt, ko iekļaut, lai uzņemtu nepieciešamās uzturvielas utt?

iedvesmu smeļos savā ķermenī jeb klausos ko viņš šodien vēlētos.. bet lasu arī ajūrvēdiskus rakstus, interesējos un daudz meklēju kā no Latvijā augušās zāles, puķēm, augiem un visa cita var sezonāli sevi pabarot!

-cik finansiāli iegūsti vai zaudē dzīvojot ar šādiem paradumiem?

finansiāli tikai iegūstu.. ja tā iedziļinās un sarēķina, izmanto visus iespējamos zemes un dari pats resursus, tad ir baigi ok! ..ja gribas veselīgi un pirkt visu gatavu, tad ir dārgāk!.. 

-vai līdz ar to ir kaut kas uz ko centies taupīt, lai varētu atļauties kādu lietu nopirkt dabīgāku- bioloģisku?

varētu teikt, ka taupu uz gāzi ( plītij), jo daudzas lietas ēdu svaigas- termiski neapstrādātas. ..to gan nedaru taupīšanas pēc, bet sanāk ieekonomēt tāpat! piemēram, šķeltos zaļos zirņus regulāri briedinu un diedzēju, nevis vāru . nepērku tik daudz sieru, kas man tiešām garšo.. bet tā baigi nē! -man ir "grūti'' nopirkt neveselīgu pārtiku, to atļaujos reti ( ja neskaita piena šokolādi vai kādu kūciņu). protams, tā vienmēr nav bioloģiska pārtika, bet izvēlos parasti labāko kvalitāti no iespējamajiem variantiem!

-zaļa dzīvošana neaprobežojas tikai ar uzturu.. minēji, ka nodarbojies ar jogu, bet kā, piemēram, ar elektrību, transportu un tādām lietām?

braucu visur ar riteni vai eju ar kājām! ..dzīvoju pašā centrā tāpēc viss ir labi sasniedzams..lieku vārot putru (vai jebko citu) katlam vāku, kas ieekonomē 25% no enerģijas, uz tirgu braucu ar savu auduma maisiņu..nevis ņemu plastmasas  no pārdevējas, dažreiz mazgāju rokas vannasistabā bez gaismas- atveru durvis un gaisma nāk no citām telpām... eju gulēt laicīgi, tāpēc elektrību siltajos mēnešos nesanāk tik daudz tērēt... ir vēl ļoti daudz lietas, ko gribās ieviest savā ikdienā un uz to pamazām tiecos! sāku iedziļināties sīkos ieradumos un domāju kā to pamainīt, lai būtu labi ne tikai man, bet dabai un citām būtnēm! ..cenšos veikt visus pirkumus atbildīgi un pārdomājot to nepieciešamību. -daudz lietas radu pati tā saucamais DIY*do it yourself!

-stāstīji kā ģimene uz veselīga dzīvesveida ieviešanu reaģēja.. ko sacīja draugi? vai izdevās viņus pavilkt līdz?

ar ģimeni nebija grūti, viņi visi ir veselīga uztura cienītāji un arī rūpējas gan par sevi, gan vidi. draugi vidusskolas laikā mani iesauca par dabas bērnu, kas vairāk bija tāpēc ka mīlu apskaut kokus.. bet arī mana uztura un dzīvesveida dēļ.. -visi jau iekšēji apzinās, ka dabīgais-veselīgs dzīvesveids ir tas, kādam vajadzētu būt kā normai, vienkarši gan mentāli, gan fiziski ir kaut kāds slinkums un vieglāk un ērtāk ir izdarīt kaut ko ātri, nedomājot par veselību! bet ir vairāki draugi, kas pavilkās līdz... -dalāmies labajās, veselīgajās idejās un viens otru konsultējam-tas ir ļoti vērtīgi!