being friends - KRISTA TABAKA

esmu ļoti priecīga, ka stāsts radies šādā veidā, jo sākumā, pirms veidoju blogu-mans plāns par šo sadaļu bija citādāks.. bet arī to es īstenošu, kad būs īstais laiks!.. -tas būs jau pavisam drīz! pēc tam, kad Estere stāstīja kā tapa upene logo, zināju, ka gribu blogā vēl tādas intervijas!..tad nu lūk-mana mīļā Krista, bet pirms tam..-gribu vēl mazliet no sevis par viņu!

par to kā iepazināmies- šķiet, ka tas bija innocentā vai arī instagramā!.. kurš bija pirmais-kas to lai zin! ..strādājot tur pirms krietna laika- tā bija vieta, ko toreiz varēja saukt tik pat kā par mājām.. tad tikai katru reizi nāk daudz ciemiņi, ko jāaprūpē, kam jāpasmaida.. cik atceros Krista ar Sašu vienkārši pēkšņi sāka bieži nākt!.. sākumā jau neķeries cilvēkiem ap kaklu.. bet ar dažiem beigās izveidojās tāda draudzība.. kaut kur pa vidu bija arī tas instagram, un ziniet-caur to var dažus ļoti labi iepazīt!.. bet mūsu attiecības bija vairāk "čau,čau.." līdz Kristai parādījās hashtag #moms-kids.lv un man #upenelv.. skrēju runāt uz innocent par lapas dizainu un noķēru Kristu, kad viņa jau gāja prom.. -norunājām kādu pusstundu un tā aizsākās mūsu draudzības uguntiņa! 

dienā, kad ciemojos Kristas studijā-es varu teikt, ka sajutos kā pasakā- studija ir mans sapnis un šī bija tiešām ļoti tuvu tam!.. bet viss pārējais sapnis ir Krista-tad lūk, intervija!.. brīdinu:gara, bet ir vērts izlasīt.. Krista dzīvē ir mierpilna, klusa un šķiet, nekad ne par ko tāpat vien nerunās- viņa noteikti ir viens no iedvesmojošākajiem un īstākajiem cilvēkiem ko zinu! 

IMG_1878.jpg

1. kas tu gribēji kļūt, kad biji maza?

sākotnēji, kad biju pavisam maza-gribēju kļūt par zobārsti! ..vēlāk es gribēju šūt drēbes kā mana tante un mamma un izšūt kā manas vecmāmiņas māsa un skaisti izteikties stāstos kā darīja mana vecmāmiņa! -tas laikam sauktos multimāklinieks?! tad laikam gribēju kļūt par multimākslinieku! 

2. kā sajuti to, ka vēlies dizainēt drēbes?

tas nāca ilgi. -man jau bērnībā teica, ka māklinieki dzīvo tikai pa gaisu un neko daudz nenopelnīs. tādēļ gāju citu ceļu.. kā mietiņu sevi tik apzinīgi lauzu uz otru pusi!..bet tagad šis mietiņš šaujas ar pilnu atdevi atpakaļ. -tas ir vecais stāsts kā juristi un grāmatveži ar sirdi un dvēseli labāk sēdētu savienībā pie audekliem, bet maizi arī jānopelna... 

3.kas rodas pirmais doma vai skice uz papīra?

doma! -kamēr tā tiek līdz papīram ir bieži vien pārdomāta. jo viss notiek uz emocijām! vispār, ja man nebūtu jāpelna maize es darinnātu nevalkājamas drēbes uz mirkli.. nofotogrāfētu un izārdītu! bet uz šodienu es pavisam nopietni esmu apņēmusies visu arī pārdot. un priecāties par valkātājiem! 

IMG_1883.jpg

4.vai Tavs radītais apģērbs esi Tu pati?.. (no malas es it kā teiktu ka jā..) bet kā ir patiesībā? tu radīji savu zīmolu /TABAKA/.. vai tā ir Krista Tabaka?

mans apģērbs ir mana miesa. -es visu valkāju pati.. es apzinīgi izvēlos audumus ar domu kā tie valkāsies uz manas miesas! tikai tā es spēju iedot kādam to no kā man pašai ir kaifs. bet zīmols /TABAKA/ ir zīmols Emīlijai. -tā ir mana dāvana viņai. es tagad radu aģērbu ar savu raksturojumu. kādu rakstuojumu tam ieliks Emīlija, kad izaugs-es nezinu. 

5. teici, ka pēc 10 gadiem būtu vairāk ko stāstīt.. vai gribi pastāstīt dažos vārdos kādi ir Tavi plāni /TABAKA/ zīmolam.. sapņi, ko esi izsapņojusi un gribi sasniegt?

tas skan traki, bet es šo zīmolu nesu tikai periodiski. man šķiet, ja zīmols nodzīvos desmit gadus es priecāšos! ja divdesmit arī priecāšos.. un ja Emīlija vēlēsies turpināt iesākto es priecāšos pavisam! bet man šķiet tam jānotiek ļoti organiski.. es ticu, ja cilvēks ieliek kaut kur visu savu mīlestību tad tā darbu augļu sula ir vissaldākā! šis zīmols ir radīts kādam ļoti nepieciešamam mērķim. un es nevaru par to tā vienkārši tagad runāt. jo cilvēku prāti to var pagriezt savādāk. esmu šeit un es to daru! (smaida.)

IMG_1881.jpg

6.esmu sajūsmā par /TABAKA/ zīmolu, jo tas ļoti tuvu atspoguļo sajūtas kā es šobrīd dzīvoju.. un tad pēkšņi Tu nāc klajā ar tik emocionālu un ārkātīgi skaistu blogu moms-kids.lv ..-kad satikāmies nejauši uz ielas, šķiet, ka tas bija decembris-Tu stāstīji, ko caur blogu gribi parādīt citiem.. -attiecības ar mammu un bērnu, lai arī pati vēl nespēju par to baigi runāt, zinu, ka sieviete un bērns tas ir kaut kas tik..tik..tik.. -pastāsti lūdzu kā Tu to redzi un jūti, un kāds ir bloga mērķis!?

 paldies. (smaida.) -viss ir tikai sākumā ..tu vari runāt, jo tu esi meita kādai mammai ..man šī dzīvības došana kādam ir – visvistuvākais!! nekas vairs uz šīs pasaules dārgāks nav! ..man brīžiem ir sāpīgi noskatīties, kad redzu, ka kādai mammai šķiet savādāk. es gribu ar blogu parādīt vienkāršu sadzīvi starp vecākiem un bērniem. un tam nav viena noteikta-konkrēta koncepta! -es to daru dažādi.. tā kā es pati to jūtu! un nav jau tā, ka bērns ir piedzimis un visam jānotiek ap viņu un savas dzīves nav. ir. tikai ir gadījumi, kad cilvēki aiziet tik ļoti savās dzīvēs, ka aizmirst, ka ir radījuši bērnus. es esmu viena no tām , kas var salamāt sievieti, kas rausta savu bērnu uz ielas! ..-ja bērns nokrīt viņam ir jāiedod roka un jāpalīdz piecelties. jānoslauka asaras un vispar vel jānopērk saldējums. bet nekādā gadijumā nebārt par to. un šis piemērs ir par visu dzīvi, kas saista jūs un jūsu bērnus.- viņš kritīs vēl daudz. un jums ir jābūt tur blakus tam, kas iedod viņiem atsāpinošo smēri plaukstām. –vienmēr!! ..ar blogu un turpmākiem projektiem, kuri ir manā prātā es vēlos vairāk un vairāk parādīt mīlestību, iecietību, cieņu, kura ir jāsaglabā bērniem pret vecākiem. diemžēl esmu redzējusi, kad bērni neciena savus vecākus! ..vispār tā robeža tur ir tik smalka! -es visaugstāk vērtēju cieņu, kas ir savstarpēji starp bērniem un vecākiem. lūk, tas ir uzdevums! starp bērnu un viņa vecāku ir jābūt absolūtai cieņai un mīlestībai! 

7. šobrīd visas mammas, kas blogā ir Tu kaut kādā mērā zini un pazīsti.. -kā ir ar to fotogrāfiju stāstu (Tu izdzīvo un to radi, ..meklē atbilstošāko vietu un kadru..vai tas ir drīzāk tās mammas ziņā un fotogrāfa acī, kas taisa fotosesiju?) 

tagad es to daru tā vel taustoties.. un to noteikti var redzēt, bet drīzumā mēs ar fotogrāfi Karlīnu Vītoliņu plānojam pāriet mazliet citā līmenī, lai izveidotu arī taustāmu materialu! ..pagaidām mazai pieredzei jau sāku atkost dažādus knifus kā strādāt. -mammas ir dažādas un bērni vēl vairāk.. viņi kustās. un ja šķiet - tā tagad tam jānotiek šādi. -sveiki!! bērni tā nedomā! ..tad es ļauju vienkārši fotogrāfam izskriet bērnam pakaļ. un tad kādā brīdī - izlūdzos, lai bērns atnāk arī pie mammas!..un ne jau tāpēc, ka bērnam nav svarīga mamma.  -vienkārši, kad tu atnāc ar fotoaparātu bērns var uzvesties pavisam citādi kā brīdī, kad fotoaparāta nav, vai pirms tu atnāci. un tas ir dabiski!

IMG_1885.jpg

8. kas ir Tavi iedvesmas avoti gan /TABAKA/ zīmolam, gan moms-kids.lv? un kur rodas vislabākās idejas vai Tavas kolekcijas?

idejas rodās sarunās. -mēs mēdzam ar Sashu bieži mēdzam sēdēt restorānā un ilgi runāt! ..un tad man brīžiem deg ķermenis, kad saprotu, ka es tikko esmu sapratusi kko, kas nav atnācis pie manis vairākus mēnešus.. -mani iedvesmo cilvēki, kas vienkārši dzīvo un necenšās nevienam neko pierādīt. šādi cilvēki ir drosmīgi un brīvi!

9. pēc mūsu tikšanās, pie Tevis studijā,kur bija arī Emīlija sajutu tik īpašu saikni, kas starp jums strāvoja.. -visi jau nemāk to iznest uz āru, tā, lai citi vēl sajūt..-kā Tu pati to sajūtu raksturotu..savas attiecības ar bērniem?

 ..tajā brīdī, kad biji-man dēls bija basketbola spēlē. viņi spēlēj vienīgo spēli tajā dienā ar CSK un cik labi, ka mums bija norunāta tikšanās, jo tas mani atbrīvoja no šīs spēles noskatīšanos (smaida) -jo man tā sava veida spēle, kas patiesībā ir īsta cīņa - mazliet nogurdina! šodien es uzzināju, ka mūsējie zaudēja. es zaudējumus panesu daudz vieglāk kā pašu spēles procesu! -tad es dzīvoju līdzi visiem..- arī pretiniekiem! ..priecājos par katru grozu un pārdzīvoju par katru zēnu, kas satraumējās.. -es un mani bērni ir tāds kopums! nav jau viegli, ka tavs bērns saka, ka ka pēc skolas grib braukt uz ameriku spēlēt basketbolu. var jau vel domāt, ka simts reizes pārdomās, bet ja nepārdomās? mīlu tik ļoti, ka ja lidos kaut uz kosmosu - vienmēr būs manā sirdī! ..Emīlija apsolīja palikt un apprecēties tepat.. -pavisam nesen teica; mammīt, kad būsi veca es tevi paņemšu uz rokām un nesīšu. tajā brīdī es redzu to ainu un man šķiet - ak, Dievs! ..bet dzīve ir tāda fiška, Annij, ka beigās var sanākt, ka paliek Tomass un Emīlija aizlido uz ameriku.- un es esmu gatava to pieņemt, palīdzēt un atbalstīt!

 10. man Tu vienmēr vispār asociējies ar smaidu un mieru.. pastāsti kā apvieno visas lietas -būt par mammu, dizaineri, bloga autori.. vai kādreiz arī dusmojies un nesavaldies?

 mans miers ir mana meditācija.. -es dusmojos tikai tad, kad redzu ka kaut kas nav pareizi. es nedusmojos vienkārši, jo man nav ko darīt. un es ļoti sadusmojos, kad redzu, kad redzu, ka iet pavisam šķērsām. -un tas ir dabiski. manas dusmas ir vai nu aizsardzība vai revolūcija! -un tad es tiešām nesavaldos. ..ģimenes strīdi ir kas cits. tās ir emocijas. mes izdusmojamies un tad ir miers. svarīgi ir beigās atzīt savas kļūdas. un pats svarīgākais ir mācēt pajautāt piedošanu un piedot. -jāmāk palūgt palīdzību un palīdzēt! ..vakar pateicu, ka mūsu ģimenē ir aizliegts darīt otram pāri apzināti. kā ar likumu - aizliegts! -jo tā pāridarīšana pāraug par tādu pieradumu! ..mēs taču apzināti nedaram pāri citiem cilvēkiem. ģimenē netik! 

11.ko Tev nozīmē veselīgs dzīvesveids? vai to ir iespējams apvienot ar to, ko dari Tu? kas ir Tavs sports?  esmu redzējusi instagram kādas bildes sporta tērpā un laimīgu Tevi pēc jogas.. :)

sportojam! visi. -tas mums dod tik lielu kaifu. mēs par to runājam mājās katru dienu. kā jūtās ķermenis. un kā darīt, ko labāk. ..ja šokolādes tāfelītes notiesāšana ir neveselīgi, tad es skaitos absolūti neveselīga! visādi citādi mēs domājam ko edam.. un ja mēs apēdam kko neveselīgu ļoti pārdzīvojam! -es varētu pārtikt no dārzā izaudzinātiem dārzeņiem tikai neatņemiet man šokolādi! bet ar bērniem ir savādāk..-tas ir ir izglītības jautājums! -un tas ir katras dienas runāšanas vērts ieguldījums! 

12.runājot vēl par veselīgo tēmu un ģimeni.. kā tad bērni pieņem kaut kādas veselīgas lietas un vai Tev ir savi triki kā nodot dabīgo un veselīgo viņiem? -kur iepērkaties.. -kas ir jūsu mīļākais ēdiens, ko gatavojat mājās un kuras ir jūsu iecienītākās vietas, kur dodaties ārpus?

būtu labi, ja visas šīs lietas nesāktos un nebeigtos tikai mājās, bet arī bērnu dārzā. Skolās.. un cik labi, ka ir cilvēki,kas par to rūpējās. -raksta par to blogos un dažādos izdevumos! mums mājās gatavo vīrieši-tiešā nozīmē. (smaida.) -un patiesi veselīgi. pie galda mēs ēdot pārrunājam kapēc tieši šovakar šādas vakariņas.. Emīlijai nepietiek, ka pasaka, ka dārzeņi ir veselīgi.- viņai vēl ir jāpiesola šokolādes sieriņš un multfilma, lai viņa paēstu! ..mājās man garšo vislabāk salāti un sieri. Sash gatavo nežēlīgi labu risotto! -man viss garšo vasarā. tad viss ir tik svaigs. un vienkārši pagatavojams. kad ejam ārpus mājām- bērniem ir interesanti ēst, jo var pasūtīt dažādus ēdienus un pagaršot vienam no otra..- patīk koya un riviera. bet mums pastāv tāds apburtais loks. brokastojam inocentaa. pusdienojam streetburgerā un vakariņojam mājās. ja gribās ļoti-ļoti garšīgi un bez piepūles-koya, riviera vai vīna studija! - ēšanai ir jābūt rituālam.. es nejūtos labi, ja es paēdu vienkārši kkur kka ar domu, ka man japaēd!

13. tikāmies un šķiet, ka ne reizi vien ierunājāmies par Parīzi.. vai tā ir vieta, kur Tev šķiet, ka redzi sevi vislabāk un vieta, kur gribētos dzīvot, vai tomēr tavā sirdī ir Rīga un Latvija?

..dažas dienas atpakaļ ar Sashu skatijāmies dzīvokļus parīzē. tur mazākais dzīvoklis ir 8 kvadrātmetri un maksā vairāk kā liela savrupmāja pierīgā. dzīvoklis, kur ir duša, virtuvīte un dīvāns ar tv.. liela terase ar skatu uz pilsētu.- daudz lielāka par pašu dzīvoklīti, mājīga un gaumīgi izflīzēta kāpņu telpa, kas izved uz zaļu krāšņu pagalmu ar daudziem, daudziem puķupodiem, kuros ir dažādi augi. -tāds dzīvoklis raksturo mani pilnībā! ..protams, ka es nevarētu vienkārši fiziski tur būt, jo es neesmu viena! ..vajadzēu mazliet lielāku, lai katram ir sava telpa, kur būt! ..bet būtībā šis sludinājums pie manis atnāca, lai atkal kko pateiktu par mani. -es dodu priekšroku šādam dzīvoklim ar skatu uz pilsētu, jo pārējā dzīve ir tur ārā. ..tās ir bezgalīgi garšĪgas vakariņas pilsētā. ceļojumi. izbraukumi uz laukiem, aizraujoši darbi. -iedvesmota un pārpilna ar emocijām es gribētu atgriezties tādā dzīvoklītī labāk kā lielā savrupmājā, kur knapi varu visus sasaukt kopā! -tur es rakstītu savu blogu, zīmētu. retušētu fotogrāfijas. skatītos labas filmas. nu tā! ..bet es mīlu Rīgu un Latviju.- maniem bērniem šī ir dzimtā valsts un pilsēta un tā tas arī ir un paliks! ..mēs gribam aizbraukt padzīvot citur, bet vienmēr jābūt atpakaļceļam tur no kurienes tu esi nācis. -tā ir arī ģimenē. īstā ģimene ir tā no kurienes tu es nācis un kur tev vienmēr ir atpakaļceļš. -viss ir sakārtots!