Rožkalnu ģimenes stāsts-veselīgs dzīvesveids ir par pārliecinātām izvēlēm katrā mūsu dienā

mēs visi dzīvojam pasaulē, kura ir mūsu mājas. tas nozīmē, ka visi esam arī liela ģimene. ..es domāju par to, ka mums vajag būt atvērtiem un draudzīgiem. dalīties vairāk ar prieku, dalīties arī ar bēdām un neturēt tās sevī iekšā. dalīties ar atziņām un sajūtām, jo tā ir ne vien vieglāk, patīkamāk, labāk, bet arī veselīgāk. šoreiz gribu teikt paldies Rožkalnu ģimenei par dalīšanos savā stāstā un ikdienā. paldies par vieglumu un īstumu atziņām ticībai īstajām izvēlēm ikdienā-pārliecībai veselīgā dzīvošanā un panaškošanā svētku reizēs.

1. pirmkārt cik sen jau dzīvojat veselīgi? vai tas jums pašiem nācis mantojumā no ģimenes bērnībā? ..kā tas aizsākās-ka ieviesāt veselīgumu savā ikdienā?

domāju, ka vidusmēra latvietis, salīdzinot ar citām pasaules valstīm, dzīvo samērā veselīgi. neesam mēs veselīgas dzīvošanas etalons, bet visu informāciju, kas ir saistīta ar veselīgu dzīvošanu, to izvērtējot, uzņemu ar prieku un interesi. tas ir cilvēciski, ka gadiem ejot, arvien vairāk cilvēks sajūt un saprot, ka veselība ir jāuztur, jāsaudzē un jādziedē. žēl, protams, ka mūža pirmajā pusē cilvēks visai maz par to domā!

apzinātu informācijas meklēšanu par veselīgu dzīvošanu aizsāku veselības problēmu dēļ. ēšana ļoti lielā mērā ietekmē to kā jūtamies, un kādā virzienā mūsu ķermenis var mainīties nākotnē. meklējumu rezultātā es sapratu, ka mans ķermenis ir piesārņots no dažādas ietekmes – pārtikas, kosmētikas un pilsētas vides. nekad nebiju aizdomājusies, ka tas viss atstāj paliekošas pēdas. nav nekāda brīnuma, ka kādā dienā ķermenis netiek ar to visu galā, un parādās kādas vaina. -ķermenim ir jāpalīdz attīrīties. 

otrs pagrieziena punkts bija bērnu ienākšana ģimenē, kad tīri dabīgi gribi dot viņiem tīrāko un labāko.

2.pastāsti mazliet vairāk par to, kā jūsu dzīvesviedu izmainīja puiku ienākšana ģimenē.. Esterīt-daudzas mammas, protams, sāk mainīt dažādus paradumus grūtniecības laikā.. kā Tev pagāja šis laiks un vai tagad redzi, ka tas atspaidojas bērnu dzīvesveidā?

grūtniecības laikā man nebija dramatisku izmaiņu. abās grūtniecībās jutos ļoti labi un īpašu uzmanību papildus pasākumiem neveltīju. puikām mēģinām izskaidrot, kāpēc tādas un tādas lietas nevajadzētu ēst, lai viņiem veidojas pareiza izpratne. lai gan mūsu mājās ikdienā nav Coca Colas, cepumu un čipsu, tomēr kārdinājums un iespējas našķoties svētkos un citur ir visai biežas.

mēs varam bērniem skaidrot, bet noteikt, kas būs uz mūsu galda, varam tikai pašu mājās. sabiedrība nav jālauž, bet jāizglīto! mēs dodam bērniem brīvību, līdz ar to jau agrā vecumā viņiem ir jāizdara izvēles. šad tad ir bijušas labas uzvaras cīņā starp gribēšanu un pareizo sapratn! ļoti priecājos, ka puikām garšo dažādi svaigi dārzeņi un augļi. ja viņiem piedāvā, viņi neatteiksies! 

3. manuprāt, pēdējie 5 gadi mums Latvijā devuši lielas pārmaiņas veselīguma apzināšanas ziņā- daudz aktuālāk ir kļuvis vegānisms un svaigēšana, ja ne pilnīgi, tad 30-40% daudzi to savā ikdienā piekopj. ko jūs esat šajā laikā piedzīvojuši un uz kādām vērtībām šobrīd balstāt savas ikdienas veselīgos dzīves aspektus? 

neesam mēs vegāni vai svaigēdāji, bet mēģinām no visām idejām paņemt mums piemērotākās. rudens sezonā dzeram svaigi spiestas sulas. saldējam garšaugus, augļus un dārzeņus ziemai! dzeram smūtijus (puikām tie gan īpaši neiet pie sirds!). nepērkam cūkgaļu.. gaļu ikdienas maltītēs ēdam visai maz – vairāk kā piedevu mērcēm, sacepumiem u.c., mēģinām piena vietā izmantot alternatīvus produktus – sojas, mandeļu, auzu pārslu “pienu”.

daudziem šķiet, ka veselīga ēšana nav iespējama, jo ir ļoti sarežģīta un dārga. daļēji tā ir, jo katrs jauns virziens – recepšu apgūšana, izmēģināšana, sastāvdaļu iegūšana paņem papildus laika. bet domāju, ka latiņa nav jāuzliek pārāk augstu, var sākt ar pamatlietām: dzert daudz vairāk ūdens ikdienā + ēst vairāk dārzeņu un augļu, kā arī izvairīties no pārāk treknām sastāvdaļām vai eļļainas gatavošanas un arī izvairīties no “E” vielām.

pēdējā laikā es visur izmantoju kokosriekstu eļļu, izmantoju to kā kosmētikas līdzekli – matu maskas vietā, sejas krēma vietā uz nakti, sejas masāžai, pievienoju ēdieniem, izmantoju eļļas vietā, kaut ko cepot. ļoti patīk kokosriekstu eļļas īpašības - universāla.

Markum vienmēr ir paticis futbols, jau 13 gadus viņš vada Mateja futbola līgu, kur sanāk ap 300 džeku uz 8 mēnešu garu turnīru. saprotam, ka aktīvs dzīvesveids ir nepieciešams, -īpaši mūsu profesijas pārstāvjiem (strādājam mājas lapu un grafiskā dizaina jomā studijā "Graftik"), kad visu dienu sanāk sēdēt pie datora. puikām šī būs pirmā sezona, kad viņi sāks trenēties futbolā.

4. kā ir ar bērniem? cik viegli ir viņiem nodot šo apziņu, lai būtu vesels,gudrs un stiprs-ir gan jāsporto, gan veselīgi jāed un jāguļ.. -kādi ir jūsu paņēmieni kā to iemācīt un ieaudzināt? un kad jūsuprāt ir produktīvi sākt to īpaši uzsvērt? domāju, ka daudzi vecāki sāk ar vislabāko.. -paši tvaicē dārzenīšus, bet kā to noturēt? un vai bērniem vajag aisiet acis, kad veikalā jāiet garām krāsaino konfekšu plauktiem?

mēs puikām dodam visai lielu brīvību. kad ejam veikalā tad parasti katrs var kādu mazu lietiņu izvēlēties. parasti jau viņi vēlas konču vai saldējumu, bet citreiz mēs sarunājam, ka var izvēlēties kaut ko no riekstu stenda. izvēle līdz ar to ir ierobežota, tomēr bērnam ir sajūta, ka “izvēlos pats” – tas ir svarīgi, lai būtu apmierinājuma sajūta. mēģinām skaidrot ar piemēriem no dzīves par procesiem, kas saistīti ar cilvēku, piesārņojumu un ēdiena ietekmi.

svarīgi ir runāt un skaidrot. -var jau aizliegt, bet ja nebūs izpratnes, tad brīžos, kad viņu neviens nekontrolēs, viņš izdarīs nepareizo izvēli, jo neredzēs pamatojumu un motivāciju izvēlēties veselīgo. saprotot "kāpēc" bērns ir informēts un uzņemas daļēju atbildību par sekām. šad tad puikas pat izprasto mācību pastāsta tālāk kādiem radiem vai draugiem bērnudārzā.

5. kas jūs iedvesmo jaunām lietām veselīgā ziņā? kur smeļaties idejas? ..un kāds atbalsts ir no draugiem? atceros, ka sen,sen atpakaļ Esterei bija twitterī nopublicēts-dzīvot veselīgi ir tāpat kā velkāt dārgu apakšveļu-neviens par to nezin, bet tu jūties nesalīdzināmi labi (aptuveni kaut kas tamlīdzīgs..) man kaut kā šķiet,ka tie, kas dzīvo veselīgi jau ap sevi arī pievelk citus veselīgos,ne? 

vairāk līdzīgi domājošas ir jaunās ģimenes mūsu vecumā ar bērniem. es savu pārliecību vai atziņas neuzspiežu citiem. kad ejam ciemos, ēdam visu un neizceļamies. vairāk tas ir par to kā tu dzīvo ikdienā, un kāda ir tava iekšējā pārliecība. veselīga dzīvošana ir par to kā TU jūties, un tā ir tava pārliecība, ka kādas konkrētas lietas uzlabo tavu ikdienu, veselību un dzīvi.

informāciju pārsvarā atrodu internetā, dažādos blogos un mājas lapās. mani mīļākie ir: www.therawdessertkitchen.com / www.rawmazing.com / www.theforestfeast.com / www.absolutsed.lv / www.thisrawsomeveganlife.com / www.greenkitchenstories.com / www.mynewroots.org / www.mimithorisson.com / www.happywhispers.lv / www.upene.lv / www.wegolden.com / www.cetrassezonas.lv /

6. katram jau ir savi finansiālie un citi aspekti, bet ne reti dzirdams, ka dzīvot veselīgi ir dārgi.. kā jūs to vērtējiet? nevienam nav noslēpums, ka pirmā lieta, kas asociējās ar veselīgu dzīvošanos ir ēšana. -kādas tradīcijas ir jūsu ģimenē? kas parasti uz jūsu galda ir svētkos un ko ēdat ikdienā? kā arī vai jums ir kādas īpašas vietiņas, no kurienes gādājat produktus?

jā, tas ir dārgāk nekā pirkt visu ar atlaidēm lielveikalā. mēs mēģinām pamatlietas pirkt tirdziņos, tuvākais mums ir Ziepniekkalna tirdziņš, kādreiz sanāk ieskriet Āgenskalna tirgū. ikdienā lietojam lauku olas. cena ir loģiska, neviens labu preci nemetīs par velti pakaļ. un labai precei būs ari pieteikami liels pieprasījums. domāju, ka cenu var samazināt ar to, ka ēd vienkāršāk – nevajag pusdienās trīs ēdienu maltīti un uz šķīvja katru reizi nav jābūt gaļas gabalam.

-man ļoti patīk cept dažādas kūkas, jo process vien rada svētku sajūtu. gatavojot ēdienu, es parasti eksperimentēju, ir bijuši gadījumi, ka tādēļ nav labākais iznākums, bet toties nekad nav viens un tas pats. mana ģimene ik pa laikam atgādina, ka man vajadzētu savu konditoreju atvērt (smaida.) 

7. ko jūs domājat par sabiedrības attieksmi par veselīgu dzīvesveidu..? diemžēl jāsaka, kas šobrīd ir alternatīva pieeja visam "fast truck”..

es priecājos, ka ir pieejama informācija. man patīk šis laiks, jo man liekas ikvienam ir sajūta, ka es esmu informācijas telpā. -mēs visi esam šajā telpā. tāpat kā ar daudzām lietām – veselīgs dzīvesveids ir ticība kaut kam. daudzi līdz tam nonāk piespiedu kārtā, meklējot kādas atbildes vai risinājumus problēmai. tikai pārbaudot, rodas pārliecība. man šķiet mūsu sabiedrībā ir pietiekami spēcīgi cilvēki, kuriem veselīgs dzīvesveids spēlē lielu lomu un tā pamatā pārliecība un apziņa, ka tas uz kā balsties ir drošs pamats. cilvēki, kuri liek aizdomāties, ieklausīties un pamēģināt arī citiem. tas palīdz!

8. vai jums ir kādas vietiņas, kur iziet ārpus mājas, kas ir draudzīgas ģimenēm un tajā pašā laikā arī veselīgas?

bieži vien svētdienās meklējam vietu, kur varētu ar ģimeni papusdienot. bet diemžēl neesam atraduši īsti piemērotu vietu ģimenēm ar bērniem, vietu, kura nebūtu glauna, kur nebūtu jāuztraucas, lai bērni nenogāztu kristāla glāzi un kur ēdiens nebūtu jāgaida stundu. mums ideāls būtu ātrās ēšanas tips, tikai ar veselīgu piedāvājumu!

9. nobeigumā velos Tev lūgt dot kādu foršu&labu padomu..iedrošinājumu cilvēkiem par veselīgu dzīvošanos..

izmēģini! ..mūsu puikas bieži vien baidās kādas jaunas lietas izmēģināt, ilgi viņus pierunājot, viņi beigu beigās pārliecinās, ka tās visbiežāk ir ļoti foršas iespējas.
neskaties uz citiem, bet atrod savu ceļu! tev nav veselīgie ieradumi jāveido pēc kāda modeļa, izveido tos pats sev. ..ja tas būs saskaņā ar tavu ticību un veidos tavu ikdienu harmoniskāku, veselīgāku un priecīgāku – tad tas būs pats labākais ceļš tev!

//foto: no ģimenes personīgā arhīva (Kristīne Rožkalne -http://www.hilldesign.co)

Estere ir arī upene logo māksliniece, -interviju ar viņu par dizainu un to, kā tapat upene logo varat atrast šeit.

hebe zvēru pavēlnieces:zīmols un veselīgs dzīvesveids

nejauši-jaušu apstākļu sakritībā-kādu dienu es iegāju Hebe jaukajās mājās-veikals uz Hospitāļu ielas ir apvienots ar biroju.. un ziniet, -šeit man gribas teikt-ir tādas vietas, kur sajūta, ka ja ne viss, tad liela daļa pasaules mīļuma un miers pēkšņi tevi apņem no visām pusēm un izejot laukā gribās ar to apgaroto sajūtu palikt vienmēr! -šajā vietā noteikti to var sajust! ..kas tā liek justies? -tas noteikti ir apstākļu kopums.. draudzīgā zvēru ģimene un viņu pavēlnieces Inga(pa labi) un Ilona (pa kreisi) -1.att., ziedi, gaišums, ko rada saule aiz loga, radošais process, kas ir tik jūtams un drošvien arī pielīp!.. jums pašiem ir vienkārši jāiet un tas jāsajūt!.. man ir milzīgs prieks par šo iepazīšanos un iespēju parunāties tik vienkārši un viegli! -ne tikai par veselīgu dzīvesveidu, dabīgu apģērbu, bet par hebes stāstu un panākumiem! 

1. kā radās doma, ka dizainēsiet bērnu apģērbu un radīsiet zīmolu?.. pašā sākumā tirgojāt kolekcijas Kalnciema kvartālā..

jā. arī tagad ik pa laikam ar prieku aizbraucam uz Kalnciema kvartāla tirdziņiem - tas ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīstināt cilvēkus ar zīmolu. šobrīd Hebe pastāv jau četrus gadus!.. pa šo laiku ir piedzīvots tiešām daudz.. bet ideja un domas par apģērbu radīšanu, kad apkārt ir daudz bērnu liekas likumsakarīga.. Inga ir iniciatore!

2. šobrīd Hebe vairāk nav pavisam jauna šajā lauciņā, bet gan kāpj augstāk-sasniedzot arvien jaunas virsotnes nozarē.. kas priekš jums ir bijis tas pats mīļākais un nozīmīgākais notikums visā pastāvēšanas laikā? ..un kāds tas ir nākotnei.- ko klusi ļoti vēlaties sasniegt?

IMG_2710.JPG

īstenībā ir ļoti grūti izcelt tikai vienu notikumu! teiksim tā, ka visforšāk ir dzirdēt jaukus vārdus no pircējiem-tas iedvesmo un dod spēkus!.. bet runājot par ārzemēm, ir jāpiemin starptautiskās izstādes -Parīzē, Florencē, Maskavā..-tur iespējams satikt pircējus, preses pārstāvjus.. iepazīstinot ar savu zīmolu, protams, stāstam arī par Latviju! ..vienmēr uzsveram, ka visu ražojam Latvijā, tikai no Eiropā pirktiem audumiem.. -to ļoti novērtē gan Eiropā, gan Āzijas valstīs!.. arī dzīvniekus, kurus liekam apdrukās, ņemam no Latvijas dabas.. plānojam pie tā pieturēties.. -neizmantosim ziloņa vai žirafes tēlu!..

3. ticu, ka ir patīkami saņemt atziņas un pieprasījumu lielajā pasaules tirgū, bet tajā pašā laikā jūs saglabājiet to latviskumu.. reizē neparastu, reizē vienkāršu un vieglu-raksturojiet to domu, ko izsaka hebe apģērbi!?

jau no paša sākuma gribējām radīt bērniem mīkstus, skaistus ikdienas apģērbus, kas patiktu gan vecākiem, gan bērniem!.. apvienojot vienkāršu, ērtus modeļus ar interesantām detaļām un apdrukām-saņēmām to rezultātu, ko šobrīd var redzēt Hebe kolekcijās!.. protams, ar laiku nāk pieredze-ar katru sezonu labāk saprotam, kādas krāsas patīk cilvēkiem..- tas arī ļoti atšķira dažādās valstīs! ..šeit visu nosaka bērni!.. pievēršam uzmanību, kas labāk patīk maziem, kas lieliem bērniem! tas ir tāds bezgalīgs process!

4. starpcitu, vai jūsu kaķi sauc hebe? ..-kā tikāt pie tāda nosaukuma? ..man liekas, ka tik ideāli sasaucas arī ar to, ko parāda jūsu apģērbi!

hebe ir stāsts par kaķi.. tas nav gluži kaķa vārds! katrs bērns pats izdomā vārdu kaķītim, kas ir viņam uz topa!.. ar katru jaunu kolekciju mēs ieviešam vairāk un vairāk zvēru tēlus!.. -tagad pie mums dzīvo kaķi, pūces, vilki, lapsas, brieži, ērgļi! drīz viņiem pievienosies arī pelīte, lācis ar skudru un zaķis! raiba un ļoti draudzīga ģimene!

5. kas ir pats grūtākais un aizraujošākais jūsu ikdienas darbā?

aizraujošākais noteikti ir komunikācija ar cilvēkiem!.. -mums patīk runāt, saņemt to "feedback".. stāstīt un rādīt.. protams, lielākā problēma ikdienas darbā ir laika trūkums.. -gribās izdarīt tik daudz.. attīstīt un turpināt jau iesāktus projektus, ieviest jaunas līnijas, paplašināt zīmola ģeogrāfiju.. izdomāt īpašus piedāvājumus vitējiem pircējiem, komunicēt ar presi.. ja tu zini vietu, kur var nopirkt dažas papildus stundas dienā lūdzu padalies ar adresi! :))

6. daži apģērbu audumi ir arī no organiskās kokvilnas.. kāda ir to loma hebe konceptā? vai pasaule prasa pēc tā?

jā!.. vairāki veikalu īpašnieku Eiropā prasa pēc sertifikātiem.. Hebe izmanto audumus, kuriem ir gan Oeko-Tex, gan GOTS sertifikāti.. -tie apstiprina, ka audums ir ražots bez insekticīdiem, pesticīdiem un citām ķimikālijām.. kā arī, ka kokvilnas audzēšanai neizmanto ģenētiski modificētas sēklas! ..tas ir ļoti svarīgi tieši zīdaiņu drēbītēm, jo vecāki aizvien biežāk meklē mīkstus un drošus apģērbus.. organisko kokvilnu iesaka arī cilvēkiem ar jūtīgu ādu un tiem, kam ir dažāda veida alerģijas! mēs ticam, ka, ja vien ir iespēja iegādāties drēbes no organiskās kokvilnas-tas noteikti ir jādara!.. protams, savā ziņā tā ir arī modes lieta, bet mēs par to tikai priecājamies!

7. kad sarunājāmies, stāstījāt, ka arī apdrukas spiestas īpašā tehnikā.. kvalitāte atbilst cenai.. un jūsu apģērbi savā ziņā ir modernām, aktīvām ģimenēm.. vai raksturosiet savus klientus, ko redzat šeit Latvijā? .. arī atzīti žurnāli atsaucas-tas nav maz!

jā-visas mūsu apdrukas tiek spiestas, izmantojot krāsas uz ūdens bāzes.. tāpēc tās ir mīkstas, nevis tādas gumijotas! ..pēc vairākiem eksperimentiem panācām to, lai apdrukas ir izturīgas un krāsas paliktu tik pat spilgtas arī pēc daudzām mazgāšanas reizēm!.. mūsu pircēji ir cilvēki, kuri tiešām novērtē kvalitāti, interesantu dizainu-kuriem ir svarīgi arī tas, ka produkts ir ražots šeit Latvijā!

IMG_2731.JPG

7. hebe apģērbu apdrukas īstenībā ir mākslas darbs, ko rada dažādi mākslinieki.. vai jūs dodat vaļīgumu-lūdzu izpaudieties, vai tomēr uzstādiet, ko gribat redzēt?.. kā rodas šī apģērbu daļa?

visu diktē kolekcijas tēma un kopējā noskaņa.. -kad esam izvēlējušās kolekcijas tematiku, tad zinām, ko prasīt no mākslinieka.. -kādi raksturi būs apdruku varoņiem, kādi sižeti būs uz topiem un tunikām.. krāsas un dominējošie toņi! mēs priecājamies arī, ja mākslinieks piedāvā savu vīziju un idejas! mums ir arī ļoti paveicies ar māksliniekiem! -esam uz viena viļņa.. nevajag ilgi stāstīt un rādīt ko gribam!.. tādēļ arī rezultāts sanāk tāds, kas patīk gan mums, gan māksliniekam!.. tas ir vienlīdz svarīgi! paldies par to ir jāsaka mūsu ilustrātorēm-Maijai Līdumai, Kristiānai Kalniņai, Līgai Kitchen un Sanitai Simtniecei!

IMG_2705.JPG

8. rudenī šis un tas no hebe gaidāms arī pieaugušajiem.. kas vispār jums pašām ir tas saistošākais modē?.. vai ir kādi īpaši zīmoli vai kādas lietas, kas nav iedomājamas jūsu garderobē?

jā-mēs plānojam palaist tirdzniecībā topus sievietēm un vīriešiem.. modeļu nebūs daudz, jo mēs tomēr esam bērnu apģērbu zīmols.. tā būs atbilde mūsu pircējiem, kuri ļoti bieži prasa mums - "tādu pašu topu tikai L izmērā, lūdzu!" .. mūsu stils ir savā ziņā ļoti tuvu hebe filosofijai! -niansēti toņi, dabīgi un kvalitatīvi audumi, interesantas detaļas.. ērti un vienkārši modeļi-tas viss mums ļoti patīk!

9. tā kā upene.lv ir par veselīgu dzīvesveidu.. -ko tas nozīmē jums? cik lielu lomu ikdienā tas ieņem?

mums patīk sezonalitātes princips, tāpēc mums ofisā pavasarī vienmēr ir bērzu sulas, pirmie zaļumi.. vasarā ogas-zemenes, ķirši.. rudeni-grozi ar āboliem un bumbieriem! ..ikdienas steigā dažreiz ir grūti atcerēties par kaut kādām lietām un produktiem, bet mēs ejam uz to, lai dzīvesveids būtu pēc iespējam veselīgāks!

IMG_2702.JPG

10. domājot vēl par šo tēmu-svarīgi to veselīgo domāšanu un sajūtu ir nodot bērniem.. ..reāli mūsdienu pasaulē tas ir izaicinājums! ..kā jūs uz to skataties un varbūt varat dot kādu padomu citiem vecākiem?

mūsuprāt, labākais, ko varam darīt ir nevis stāstīt tik daudz, bet gan rādīt! galvenais taču ir tas, ko bērns redz savā ģimenē.. -ko vecāki runā, gatavo, kā izturās pret citiem cilvēkiem un dabu... -tas piemērs paliek atmiņā un noteikti veido bērnu skatījumu uz pasauli!..

pārsteidzošs stāsts- 75 gadīgā raw/vegan ikona Mimi Kirk jūtās kā savos 20

Mimi Kirk 2-1.jpg

šodien vēlos jūs ar kādu iepazīstināt.. ja ne aci pret aci-tad vismaz gribu, lai jūs zināt šo sievieti! ..šis būs stāsts par Mimi Kirk, -75 gadīgu sievieti, kas ir uzaugusi Kalifornijā un pēdējos 40 gadus ir veģetāriete, un nu jau pusotru gadu ēd tikai svaigu ēdienu!..svaigam ēdienam Mimi pievērsās pēc tam, kad daudzi viņas ģimenes locekļi slimoja ar dažādām slimībām, dzēra simtiem dažādu medikamentu.. viņa zināja, ka to nevēlās, tādēļ pieņēma izaicinājumu-nedēļu attīrīties ar detox, dzerot tikai sulas un ēdot salātus.. pēc tā viņa saprata, ka jūtas daudz, daudz labāk nekā pirms tam, kad ēda vegāniski..pēc šī viņa sāka skatīties un meklēt, kas šajā raw dzīvesveidā slēpjas.. kas ir tik īpašs!..

..pagrieziena punkts Mimi dzīvē neēst gaļu bija brīdis, kad viņa sajuta to, ka viss, kas mums ir apkārt ir saistīts ar enerģiju.. viņa pati saka-vienmēr esmu mīlējusi ēdienu.. man joprojām šķiet aizraujoši apmeklēt raw restorānus un dažādas vietas, kur ir iespējams uzzināt, ko jaunu šajā jomā!.. bet būtiski, lai tas ir arī veselīgi! -arī tas ir bonuss neēdot gaļu, jo pēc tā viņa reāli sāka justies citādāk.. -brīvāk un labāk! 

..viņa pati atzīst,  ka dzīve ir bijusi pārsteidzoši interesanta un fantastiska..-šobrīd savos 75. viņa jūtās kā 20 gadīga un tā ir pārsteidzoša un apbrīnojama lieta viņai pašai! pati Mimi atklāj, ka šī atslēga uz to, kā viņa jūtās un izskatās ir ne tikai attieksmē pret dzīvi-rūpējoties un mīlot sevi, bet arī viņas ēšanas ceļā, kas ir raw/vegan-dzīva ēdiena dzīvesveids! 

pašlaik viņa ir dzīves aizgrābta, aktīva, bieži ceļo no vienas pasaules malas uz otru un savu laiku velta iedvesmojot un dodot apkārtējiem cilvēkiem zināšanas, atklājot savu skaistuma un veselības noslēpumus! gatavojot raw (svaigu, termiski neapstrādātu pārtiku), viņa pasniedz lekcijas, stāstot par veselību, par savu dzīves pieredzi un to, cik labi viņa jūtās!.. tāpat viņa ir arī grāmatu LIVE RAW un LIVE RAW AROUND THE WORLD autore.. kā arī Mimi raksta savu blogu- http://youngonrawfood.com!

šī degsme stāstīt citiem aizsākās, kad Mimi tika nominēta kā "seksīgākā veģetāriete pēc 50".. cilvēki sāka jautāt šos noslēpumus-par veselību, ilgdzīvošanu.. Mimi nolēma, ka šī ir iespēja dalīties ar dzīvi un palīdzēt citiem pāriet uz termiski neapstrādātu uz augu valsts produktiem balstītu dzīvesveidu! ..Mimi atzīst, ka tajā visā nav nekā sarežģīta-ir jāorganizē un jāsaplāno viss un tad atliek tikai pagatavot iecerēto!.. pēc Mimi domām, lai ieietu normālā raw režīmā-jāpaiet gadam, lai bez liekas piepūles sāktu dzīvot šo dzīvesveidu! ..tāpat viņa atzīst, ka viņai prasās arī siltu ēdienu-viņa to pagatavo, bet tikai līdz normālai temperatūrai- līdz 45 grādiem, kad vitamīni un vērtīgās uzturvielas tiek saglabātas, nevis nogalinātas! -gan zupas, gan dažādu dārzeņu pastas.. bet kokteiļus padara siltus dažādas garšvielas! Mimi uzmundrina-dariet savu labāko, cik vien spējat -tad tas nevar neizdoties.. turieties pareizā virzienā un viss izdosies! 

securedownload.jpeg

Mimi saka, ja šaubaties-aizejiet uz veco ļaužu pansionātu un padomājiet-vai arī jūs reiz vēlaties tur būt!.. viņa ir brīnišķīgs pierādījums, ka viss ir iespējams, ka 75 gados ir iespējams dzīvot bez medikamentiem!.. es ticu, ka vēl pēc 20 gadiem Mimi jorpojām būs enerģiska, skaista un vesela! -mums ir jābūt aktīviem-jākustās, jāvingro, jānodarbojas ar jogu..jākontrolē, lai nenervozējam, mēs nedrīkstam nodragāt sevi kā mašīnas, jo detaļas nebūs iespējams nomainīt!.. svarīgi ir būt pozitīviem par vecumu un nedomāt par to, ka jauna krunciņa padara cilvēku vecu.. ir jāseko līdz modei un moderni jāģērbjās un es to daru, jo es tā jūtos, daudzas sievietes vecumā nogriež īsus matus, bet esmu sajūsmā, ka man ir veselīgi mati!.. ja ir jauneklīga dvēsele un attieksme pret dzīvi, tad arī jūsu ķermenis un prāts būs ar to savienots un attiecīgi arī darbosies! /Mimi Kirk

10339579_871922516157755_498234746594915211_n.jpg

ceļš kā ieviesu veselīgu dzīvesveidu savā dzīvē-Kristīne

izsludināju pirmo give away konkursu un gaidīju stāstus, ko atsūtīs cilvēki, kas gribētu iegūt brīnišķīgu groziņu un kādus veselīgus produktus.. -saņēmu vairākus stāstus, bet šis izcēlās ar vieglumu un patiesu sirsnību.. lasot smaidīju, un man nebija šaubu par to, ka šis no visiem iesūtītajiem ir labākais-tagad to publicēju arī šeit!

satikāmies ar Kristīni.. parunājāmies un ziniet, ir tik forši satikties ar cilvēkiem, kas domā, dzīvo un dara līdzīgi!.. -apmainīties ar zināšanām-iedvesmot.. tas ir zelta vērtē, tādēļ šobrīd veidoju vairākus plānus-kā veidot šādas reizes, kad varētu satikties un būt kopā!.. -par to jau drīzumā arī došu vairāk kādu ziņu!.. bet nu par Kristīni un to, kā viņa nonāca pie veselīga dzīvesveida!..

- vēstule no Kristīnes -

es pastātīšu visu ko atceros un ko gribu atcerēties savā vesellīgā dzīvesveida ceļā!..nu jau tūliņ man būs 21 gads un varu teikt droši ka nemaz tik super veselīgs viņš Kristīnei nav bijis! ..nav jau arī tik traki, jo mana ģimene vienmēr kaut kā vairāk ir cienījusi veselīgu un dabīgu pārtiku! ..škiet mans apzinātais ceļš un mazs solis uz veselīgāku uzturu sākās tad, kad mamma ieteica-neēdam gaļu!? - tad man bija 14 gadi un es teicu- jā! ..ilgi nedomāju un ņemot vērā, ka man patīk izaicinājumi, es pieņēmu arī šo! tas tik tiešām bija izaicinājums, jo tad vēl es dzīvoju kopā ar vecākiem un omi, kas taisīja ēst... kā jau vari iedomāties- KRISTĪN- kā tad Tu jauna un augoša jaunkundze neēdīsi gaļu!  (mazai piezīmei- es esmu ar nelieliem auna instiktiem un ja kāds man saka nevaru, tad man gribas teikt un pierādīt,ka varu!) ..14 gados šādi izgājieni man bija īpaši topā! ..omei speciāli sameklēju visus bonusus..atceros, ka biju arī atradusi slavenību sarakstu žurnālā Kas Jauns un izgriežu, lai parādītu, ka neesmu vienīgā, kas neēd gaļu. pieradināt pie ši gaļas fakta man vajadzēja ne tikai vecvecākus,bet arī brāli, kas katru reizi ēda rakveres cīsiņu ar smaidu uz lūpām..un tos piedāvāja arī man ( starp citu viņš to dara vēl jo projām)... un nebija tā, ka man gaļa baigi trūktu... -drīzāk man vienkārši vajadzēja apjaust, ka tagad būs jāēd arī tas, ko tik ļoti negribējās- pupas, zirņi, lēcas un kādi dārzeņi, kas man nepatika!..

gāja gadi un pamazām arī vecmamma vectēvam bija ietrenējusies atgādināt, ka mazmeita neēd gaļu... -arī brālis ar jokiem bija piebremzējis... es arī tā jau biju apradusi ar šo faktu, brīvi izbaudīju pamatēdienu, kura sastāvā parasti bija divas daļas- kaut kas silts un salāti.. pa retam gan arī kāda zivs ( par šo tēmu man nācās stāstīt kāpēc zivis redz var ēst, bet dzīvnieku nē) ..es mīlu visu dzīvu radību un šoreiz nav runa par to, kuru man vairāk žēl... izvēlējos vieglāko no gaļām- zivi, un ar vieglāko es domāju, ko organismam vieglāk pārstrādāt!.. atkal pagāja gadi un sāku dzīvot Rīgā, kļuvu par studentu un studentam ir prieks, ka gaļa nav jāpērk, jo tas ir dārgi!.. arī zivs ir dārgi...tā nu ne tikai dārguma dēļ, bet vienkārši fiziskas nevēlēšanās pēc zivis ēdu ļoti reti. ..visvairāk mīlu uzbriedināt un izdīdzēt zirņu lēcas, kas ir ļoti bieža manas ēdienkartes sastāvdaļa! ..protams, skaidrāks par skaidru, ka ne sevi ne citus neapmānīsi sakot, ka atsakoties no gaļas esi baigi veselīgs. nē, nē stāsts jau nav par gaļu!...

-ūdens it īpaši tagad ir kļuvis man ļoti tuvs!...burtiskā nozīmē- jo nēsaju Tupperware eco pudelē to līdz visur! tas ir kļuvis par ieradumu, bez kura nevaru! ..ne tikai tāpēc, ka tas skaitās veselīgi, bet tas- ak, Tu senā patiesība- strādā! ..-vairs tik daudz negribās ēst un arī našķēties!..  -līdz ko uzzināju, ka ja nedzer tīru ūdeni, tad organisms visu laiku ir kā sastāvējies dīķis, es šī iztēles skata dēļ vien sāku ūdeni cienīt un izmantot vairāk un vairāk!

par fizisko runājot-patiesībā ļoti nozīmīgas un primāras pārmaiņas notika un notiek, kad sāku apmeklēt Ajangar jogu! fantastiski!.. -iesaku katram iet laicīgi gulēt! 22.00  un celties 5.00 - es vēl tiecos pamazām uz 5.00, pagaidām tikai 6.00 sanāk!.. tas ir apbrīnojami,-enerģija ir pār pārēm un līdz ar to jūties labi un vari izdarīt vairāk.. bet ja mēs runājam par veselīgu dzīvesveidu, tad mīlestība ir visa sākums un bezgalība! -līdz ko Tu sāc mīlēt sevi, mīlēt visu kas ir tev apkārt, par neveselīgu dzīvesveidu nevar būt ne runa! ..tad Tu arī saproti, ka uz tirgu aiziet ir veselīgāk un ne tikai Tev, bet arī visai planētai, kas ar vien seklāk sāk elpot, jo krējumam ir katru nedēļu jāražo jauns iepakojums un gurķi jāfasē plēvēs, jāsmidzina āboli un jātaisa majonēzes! tad nu tā... -ceļš turpinās un lai izdodas visiem! priekā un lai mīlestība it visā!

p.s. brauciet ar riteni vai ejiet ar kājām bez austiņām ausīs, jo citādi- kam tad putni dzied!? 

Kristīne


- 6 praktiski jautājumi Kristīnei -

-cik ir ilgs tas laiks, kopš vari apgalvot, ka dzīvo veselīgi un tas Tev ir svarīgi?

šķiet, ka vēl jo projām tā tieši nevaru apgalvot, jo sava ķermeņa sajūtās līdz pašiem dziļumiem vēl neesmu iedziļinājusies! ..to varu spriest pēc kaut kādām mazām pazīmēm, kas liecina, ka dažas uzturvielas varētu būt arī par maz vai arī kustības par maz.. bet esmu ceļā uz to pilnību!

-kur Tu smelies iedvesmu un zināšanas veselīgam dzīvesveidam? ..kā/ko sabalansēt, ko iekļaut, lai uzņemtu nepieciešamās uzturvielas utt?

iedvesmu smeļos savā ķermenī jeb klausos ko viņš šodien vēlētos.. bet lasu arī ajūrvēdiskus rakstus, interesējos un daudz meklēju kā no Latvijā augušās zāles, puķēm, augiem un visa cita var sezonāli sevi pabarot!

-cik finansiāli iegūsti vai zaudē dzīvojot ar šādiem paradumiem?

finansiāli tikai iegūstu.. ja tā iedziļinās un sarēķina, izmanto visus iespējamos zemes un dari pats resursus, tad ir baigi ok! ..ja gribas veselīgi un pirkt visu gatavu, tad ir dārgāk!.. 

-vai līdz ar to ir kaut kas uz ko centies taupīt, lai varētu atļauties kādu lietu nopirkt dabīgāku- bioloģisku?

varētu teikt, ka taupu uz gāzi ( plītij), jo daudzas lietas ēdu svaigas- termiski neapstrādātas. ..to gan nedaru taupīšanas pēc, bet sanāk ieekonomēt tāpat! piemēram, šķeltos zaļos zirņus regulāri briedinu un diedzēju, nevis vāru . nepērku tik daudz sieru, kas man tiešām garšo.. bet tā baigi nē! -man ir "grūti'' nopirkt neveselīgu pārtiku, to atļaujos reti ( ja neskaita piena šokolādi vai kādu kūciņu). protams, tā vienmēr nav bioloģiska pārtika, bet izvēlos parasti labāko kvalitāti no iespējamajiem variantiem!

-zaļa dzīvošana neaprobežojas tikai ar uzturu.. minēji, ka nodarbojies ar jogu, bet kā, piemēram, ar elektrību, transportu un tādām lietām?

braucu visur ar riteni vai eju ar kājām! ..dzīvoju pašā centrā tāpēc viss ir labi sasniedzams..lieku vārot putru (vai jebko citu) katlam vāku, kas ieekonomē 25% no enerģijas, uz tirgu braucu ar savu auduma maisiņu..nevis ņemu plastmasas  no pārdevējas, dažreiz mazgāju rokas vannasistabā bez gaismas- atveru durvis un gaisma nāk no citām telpām... eju gulēt laicīgi, tāpēc elektrību siltajos mēnešos nesanāk tik daudz tērēt... ir vēl ļoti daudz lietas, ko gribās ieviest savā ikdienā un uz to pamazām tiecos! sāku iedziļināties sīkos ieradumos un domāju kā to pamainīt, lai būtu labi ne tikai man, bet dabai un citām būtnēm! ..cenšos veikt visus pirkumus atbildīgi un pārdomājot to nepieciešamību. -daudz lietas radu pati tā saucamais DIY*do it yourself!

-stāstīji kā ģimene uz veselīga dzīvesveida ieviešanu reaģēja.. ko sacīja draugi? vai izdevās viņus pavilkt līdz?

ar ģimeni nebija grūti, viņi visi ir veselīga uztura cienītāji un arī rūpējas gan par sevi, gan vidi. draugi vidusskolas laikā mani iesauca par dabas bērnu, kas vairāk bija tāpēc ka mīlu apskaut kokus.. bet arī mana uztura un dzīvesveida dēļ.. -visi jau iekšēji apzinās, ka dabīgais-veselīgs dzīvesveids ir tas, kādam vajadzētu būt kā normai, vienkarši gan mentāli, gan fiziski ir kaut kāds slinkums un vieglāk un ērtāk ir izdarīt kaut ko ātri, nedomājot par veselību! bet ir vairāki draugi, kas pavilkās līdz... -dalāmies labajās, veselīgajās idejās un viens otru konsultējam-tas ir ļoti vērtīgi!

being friends - KRISTA TABAKA

esmu ļoti priecīga, ka stāsts radies šādā veidā, jo sākumā, pirms veidoju blogu-mans plāns par šo sadaļu bija citādāks.. bet arī to es īstenošu, kad būs īstais laiks!.. -tas būs jau pavisam drīz! pēc tam, kad Estere stāstīja kā tapa upene logo, zināju, ka gribu blogā vēl tādas intervijas!..tad nu lūk-mana mīļā Krista, bet pirms tam..-gribu vēl mazliet no sevis par viņu!

par to kā iepazināmies- šķiet, ka tas bija innocentā vai arī instagramā!.. kurš bija pirmais-kas to lai zin! ..strādājot tur pirms krietna laika- tā bija vieta, ko toreiz varēja saukt tik pat kā par mājām.. tad tikai katru reizi nāk daudz ciemiņi, ko jāaprūpē, kam jāpasmaida.. cik atceros Krista ar Sašu vienkārši pēkšņi sāka bieži nākt!.. sākumā jau neķeries cilvēkiem ap kaklu.. bet ar dažiem beigās izveidojās tāda draudzība.. kaut kur pa vidu bija arī tas instagram, un ziniet-caur to var dažus ļoti labi iepazīt!.. bet mūsu attiecības bija vairāk "čau,čau.." līdz Kristai parādījās hashtag #moms-kids.lv un man #upenelv.. skrēju runāt uz innocent par lapas dizainu un noķēru Kristu, kad viņa jau gāja prom.. -norunājām kādu pusstundu un tā aizsākās mūsu draudzības uguntiņa! 

dienā, kad ciemojos Kristas studijā-es varu teikt, ka sajutos kā pasakā- studija ir mans sapnis un šī bija tiešām ļoti tuvu tam!.. bet viss pārējais sapnis ir Krista-tad lūk, intervija!.. brīdinu:gara, bet ir vērts izlasīt.. Krista dzīvē ir mierpilna, klusa un šķiet, nekad ne par ko tāpat vien nerunās- viņa noteikti ir viens no iedvesmojošākajiem un īstākajiem cilvēkiem ko zinu! 

IMG_1878.jpg

1. kas tu gribēji kļūt, kad biji maza?

sākotnēji, kad biju pavisam maza-gribēju kļūt par zobārsti! ..vēlāk es gribēju šūt drēbes kā mana tante un mamma un izšūt kā manas vecmāmiņas māsa un skaisti izteikties stāstos kā darīja mana vecmāmiņa! -tas laikam sauktos multimāklinieks?! tad laikam gribēju kļūt par multimākslinieku! 

2. kā sajuti to, ka vēlies dizainēt drēbes?

tas nāca ilgi. -man jau bērnībā teica, ka māklinieki dzīvo tikai pa gaisu un neko daudz nenopelnīs. tādēļ gāju citu ceļu.. kā mietiņu sevi tik apzinīgi lauzu uz otru pusi!..bet tagad šis mietiņš šaujas ar pilnu atdevi atpakaļ. -tas ir vecais stāsts kā juristi un grāmatveži ar sirdi un dvēseli labāk sēdētu savienībā pie audekliem, bet maizi arī jānopelna... 

3.kas rodas pirmais doma vai skice uz papīra?

doma! -kamēr tā tiek līdz papīram ir bieži vien pārdomāta. jo viss notiek uz emocijām! vispār, ja man nebūtu jāpelna maize es darinnātu nevalkājamas drēbes uz mirkli.. nofotogrāfētu un izārdītu! bet uz šodienu es pavisam nopietni esmu apņēmusies visu arī pārdot. un priecāties par valkātājiem! 

IMG_1883.jpg

4.vai Tavs radītais apģērbs esi Tu pati?.. (no malas es it kā teiktu ka jā..) bet kā ir patiesībā? tu radīji savu zīmolu /TABAKA/.. vai tā ir Krista Tabaka?

mans apģērbs ir mana miesa. -es visu valkāju pati.. es apzinīgi izvēlos audumus ar domu kā tie valkāsies uz manas miesas! tikai tā es spēju iedot kādam to no kā man pašai ir kaifs. bet zīmols /TABAKA/ ir zīmols Emīlijai. -tā ir mana dāvana viņai. es tagad radu aģērbu ar savu raksturojumu. kādu rakstuojumu tam ieliks Emīlija, kad izaugs-es nezinu. 

5. teici, ka pēc 10 gadiem būtu vairāk ko stāstīt.. vai gribi pastāstīt dažos vārdos kādi ir Tavi plāni /TABAKA/ zīmolam.. sapņi, ko esi izsapņojusi un gribi sasniegt?

tas skan traki, bet es šo zīmolu nesu tikai periodiski. man šķiet, ja zīmols nodzīvos desmit gadus es priecāšos! ja divdesmit arī priecāšos.. un ja Emīlija vēlēsies turpināt iesākto es priecāšos pavisam! bet man šķiet tam jānotiek ļoti organiski.. es ticu, ja cilvēks ieliek kaut kur visu savu mīlestību tad tā darbu augļu sula ir vissaldākā! šis zīmols ir radīts kādam ļoti nepieciešamam mērķim. un es nevaru par to tā vienkārši tagad runāt. jo cilvēku prāti to var pagriezt savādāk. esmu šeit un es to daru! (smaida.)

IMG_1881.jpg

6.esmu sajūsmā par /TABAKA/ zīmolu, jo tas ļoti tuvu atspoguļo sajūtas kā es šobrīd dzīvoju.. un tad pēkšņi Tu nāc klajā ar tik emocionālu un ārkātīgi skaistu blogu moms-kids.lv ..-kad satikāmies nejauši uz ielas, šķiet, ka tas bija decembris-Tu stāstīji, ko caur blogu gribi parādīt citiem.. -attiecības ar mammu un bērnu, lai arī pati vēl nespēju par to baigi runāt, zinu, ka sieviete un bērns tas ir kaut kas tik..tik..tik.. -pastāsti lūdzu kā Tu to redzi un jūti, un kāds ir bloga mērķis!?

 paldies. (smaida.) -viss ir tikai sākumā ..tu vari runāt, jo tu esi meita kādai mammai ..man šī dzīvības došana kādam ir – visvistuvākais!! nekas vairs uz šīs pasaules dārgāks nav! ..man brīžiem ir sāpīgi noskatīties, kad redzu, ka kādai mammai šķiet savādāk. es gribu ar blogu parādīt vienkāršu sadzīvi starp vecākiem un bērniem. un tam nav viena noteikta-konkrēta koncepta! -es to daru dažādi.. tā kā es pati to jūtu! un nav jau tā, ka bērns ir piedzimis un visam jānotiek ap viņu un savas dzīves nav. ir. tikai ir gadījumi, kad cilvēki aiziet tik ļoti savās dzīvēs, ka aizmirst, ka ir radījuši bērnus. es esmu viena no tām , kas var salamāt sievieti, kas rausta savu bērnu uz ielas! ..-ja bērns nokrīt viņam ir jāiedod roka un jāpalīdz piecelties. jānoslauka asaras un vispar vel jānopērk saldējums. bet nekādā gadijumā nebārt par to. un šis piemērs ir par visu dzīvi, kas saista jūs un jūsu bērnus.- viņš kritīs vēl daudz. un jums ir jābūt tur blakus tam, kas iedod viņiem atsāpinošo smēri plaukstām. –vienmēr!! ..ar blogu un turpmākiem projektiem, kuri ir manā prātā es vēlos vairāk un vairāk parādīt mīlestību, iecietību, cieņu, kura ir jāsaglabā bērniem pret vecākiem. diemžēl esmu redzējusi, kad bērni neciena savus vecākus! ..vispār tā robeža tur ir tik smalka! -es visaugstāk vērtēju cieņu, kas ir savstarpēji starp bērniem un vecākiem. lūk, tas ir uzdevums! starp bērnu un viņa vecāku ir jābūt absolūtai cieņai un mīlestībai! 

7. šobrīd visas mammas, kas blogā ir Tu kaut kādā mērā zini un pazīsti.. -kā ir ar to fotogrāfiju stāstu (Tu izdzīvo un to radi, ..meklē atbilstošāko vietu un kadru..vai tas ir drīzāk tās mammas ziņā un fotogrāfa acī, kas taisa fotosesiju?) 

tagad es to daru tā vel taustoties.. un to noteikti var redzēt, bet drīzumā mēs ar fotogrāfi Karlīnu Vītoliņu plānojam pāriet mazliet citā līmenī, lai izveidotu arī taustāmu materialu! ..pagaidām mazai pieredzei jau sāku atkost dažādus knifus kā strādāt. -mammas ir dažādas un bērni vēl vairāk.. viņi kustās. un ja šķiet - tā tagad tam jānotiek šādi. -sveiki!! bērni tā nedomā! ..tad es ļauju vienkārši fotogrāfam izskriet bērnam pakaļ. un tad kādā brīdī - izlūdzos, lai bērns atnāk arī pie mammas!..un ne jau tāpēc, ka bērnam nav svarīga mamma.  -vienkārši, kad tu atnāc ar fotoaparātu bērns var uzvesties pavisam citādi kā brīdī, kad fotoaparāta nav, vai pirms tu atnāci. un tas ir dabiski!

IMG_1885.jpg

8. kas ir Tavi iedvesmas avoti gan /TABAKA/ zīmolam, gan moms-kids.lv? un kur rodas vislabākās idejas vai Tavas kolekcijas?

idejas rodās sarunās. -mēs mēdzam ar Sashu bieži mēdzam sēdēt restorānā un ilgi runāt! ..un tad man brīžiem deg ķermenis, kad saprotu, ka es tikko esmu sapratusi kko, kas nav atnācis pie manis vairākus mēnešus.. -mani iedvesmo cilvēki, kas vienkārši dzīvo un necenšās nevienam neko pierādīt. šādi cilvēki ir drosmīgi un brīvi!

9. pēc mūsu tikšanās, pie Tevis studijā,kur bija arī Emīlija sajutu tik īpašu saikni, kas starp jums strāvoja.. -visi jau nemāk to iznest uz āru, tā, lai citi vēl sajūt..-kā Tu pati to sajūtu raksturotu..savas attiecības ar bērniem?

 ..tajā brīdī, kad biji-man dēls bija basketbola spēlē. viņi spēlēj vienīgo spēli tajā dienā ar CSK un cik labi, ka mums bija norunāta tikšanās, jo tas mani atbrīvoja no šīs spēles noskatīšanos (smaida) -jo man tā sava veida spēle, kas patiesībā ir īsta cīņa - mazliet nogurdina! šodien es uzzināju, ka mūsējie zaudēja. es zaudējumus panesu daudz vieglāk kā pašu spēles procesu! -tad es dzīvoju līdzi visiem..- arī pretiniekiem! ..priecājos par katru grozu un pārdzīvoju par katru zēnu, kas satraumējās.. -es un mani bērni ir tāds kopums! nav jau viegli, ka tavs bērns saka, ka ka pēc skolas grib braukt uz ameriku spēlēt basketbolu. var jau vel domāt, ka simts reizes pārdomās, bet ja nepārdomās? mīlu tik ļoti, ka ja lidos kaut uz kosmosu - vienmēr būs manā sirdī! ..Emīlija apsolīja palikt un apprecēties tepat.. -pavisam nesen teica; mammīt, kad būsi veca es tevi paņemšu uz rokām un nesīšu. tajā brīdī es redzu to ainu un man šķiet - ak, Dievs! ..bet dzīve ir tāda fiška, Annij, ka beigās var sanākt, ka paliek Tomass un Emīlija aizlido uz ameriku.- un es esmu gatava to pieņemt, palīdzēt un atbalstīt!

 10. man Tu vienmēr vispār asociējies ar smaidu un mieru.. pastāsti kā apvieno visas lietas -būt par mammu, dizaineri, bloga autori.. vai kādreiz arī dusmojies un nesavaldies?

 mans miers ir mana meditācija.. -es dusmojos tikai tad, kad redzu ka kaut kas nav pareizi. es nedusmojos vienkārši, jo man nav ko darīt. un es ļoti sadusmojos, kad redzu, kad redzu, ka iet pavisam šķērsām. -un tas ir dabiski. manas dusmas ir vai nu aizsardzība vai revolūcija! -un tad es tiešām nesavaldos. ..ģimenes strīdi ir kas cits. tās ir emocijas. mes izdusmojamies un tad ir miers. svarīgi ir beigās atzīt savas kļūdas. un pats svarīgākais ir mācēt pajautāt piedošanu un piedot. -jāmāk palūgt palīdzību un palīdzēt! ..vakar pateicu, ka mūsu ģimenē ir aizliegts darīt otram pāri apzināti. kā ar likumu - aizliegts! -jo tā pāridarīšana pāraug par tādu pieradumu! ..mēs taču apzināti nedaram pāri citiem cilvēkiem. ģimenē netik! 

11.ko Tev nozīmē veselīgs dzīvesveids? vai to ir iespējams apvienot ar to, ko dari Tu? kas ir Tavs sports?  esmu redzējusi instagram kādas bildes sporta tērpā un laimīgu Tevi pēc jogas.. :)

sportojam! visi. -tas mums dod tik lielu kaifu. mēs par to runājam mājās katru dienu. kā jūtās ķermenis. un kā darīt, ko labāk. ..ja šokolādes tāfelītes notiesāšana ir neveselīgi, tad es skaitos absolūti neveselīga! visādi citādi mēs domājam ko edam.. un ja mēs apēdam kko neveselīgu ļoti pārdzīvojam! -es varētu pārtikt no dārzā izaudzinātiem dārzeņiem tikai neatņemiet man šokolādi! bet ar bērniem ir savādāk..-tas ir ir izglītības jautājums! -un tas ir katras dienas runāšanas vērts ieguldījums! 

12.runājot vēl par veselīgo tēmu un ģimeni.. kā tad bērni pieņem kaut kādas veselīgas lietas un vai Tev ir savi triki kā nodot dabīgo un veselīgo viņiem? -kur iepērkaties.. -kas ir jūsu mīļākais ēdiens, ko gatavojat mājās un kuras ir jūsu iecienītākās vietas, kur dodaties ārpus?

būtu labi, ja visas šīs lietas nesāktos un nebeigtos tikai mājās, bet arī bērnu dārzā. Skolās.. un cik labi, ka ir cilvēki,kas par to rūpējās. -raksta par to blogos un dažādos izdevumos! mums mājās gatavo vīrieši-tiešā nozīmē. (smaida.) -un patiesi veselīgi. pie galda mēs ēdot pārrunājam kapēc tieši šovakar šādas vakariņas.. Emīlijai nepietiek, ka pasaka, ka dārzeņi ir veselīgi.- viņai vēl ir jāpiesola šokolādes sieriņš un multfilma, lai viņa paēstu! ..mājās man garšo vislabāk salāti un sieri. Sash gatavo nežēlīgi labu risotto! -man viss garšo vasarā. tad viss ir tik svaigs. un vienkārši pagatavojams. kad ejam ārpus mājām- bērniem ir interesanti ēst, jo var pasūtīt dažādus ēdienus un pagaršot vienam no otra..- patīk koya un riviera. bet mums pastāv tāds apburtais loks. brokastojam inocentaa. pusdienojam streetburgerā un vakariņojam mājās. ja gribās ļoti-ļoti garšīgi un bez piepūles-koya, riviera vai vīna studija! - ēšanai ir jābūt rituālam.. es nejūtos labi, ja es paēdu vienkārši kkur kka ar domu, ka man japaēd!

13. tikāmies un šķiet, ka ne reizi vien ierunājāmies par Parīzi.. vai tā ir vieta, kur Tev šķiet, ka redzi sevi vislabāk un vieta, kur gribētos dzīvot, vai tomēr tavā sirdī ir Rīga un Latvija?

..dažas dienas atpakaļ ar Sashu skatijāmies dzīvokļus parīzē. tur mazākais dzīvoklis ir 8 kvadrātmetri un maksā vairāk kā liela savrupmāja pierīgā. dzīvoklis, kur ir duša, virtuvīte un dīvāns ar tv.. liela terase ar skatu uz pilsētu.- daudz lielāka par pašu dzīvoklīti, mājīga un gaumīgi izflīzēta kāpņu telpa, kas izved uz zaļu krāšņu pagalmu ar daudziem, daudziem puķupodiem, kuros ir dažādi augi. -tāds dzīvoklis raksturo mani pilnībā! ..protams, ka es nevarētu vienkārši fiziski tur būt, jo es neesmu viena! ..vajadzēu mazliet lielāku, lai katram ir sava telpa, kur būt! ..bet būtībā šis sludinājums pie manis atnāca, lai atkal kko pateiktu par mani. -es dodu priekšroku šādam dzīvoklim ar skatu uz pilsētu, jo pārējā dzīve ir tur ārā. ..tās ir bezgalīgi garšĪgas vakariņas pilsētā. ceļojumi. izbraukumi uz laukiem, aizraujoši darbi. -iedvesmota un pārpilna ar emocijām es gribētu atgriezties tādā dzīvoklītī labāk kā lielā savrupmājā, kur knapi varu visus sasaukt kopā! -tur es rakstītu savu blogu, zīmētu. retušētu fotogrāfijas. skatītos labas filmas. nu tā! ..bet es mīlu Rīgu un Latviju.- maniem bērniem šī ir dzimtā valsts un pilsēta un tā tas arī ir un paliks! ..mēs gribam aizbraukt padzīvot citur, bet vienmēr jābūt atpakaļceļam tur no kurienes tu esi nācis. -tā ir arī ģimenē. īstā ģimene ir tā no kurienes tu es nācis un kur tev vienmēr ir atpakaļceļš. -viss ir sakārtots!