atskats uz #freshriga beetbox un upene meisterklasi - 20.08.

jau pagājušonedēļ gribēju dalīties ar #freshriga meisterklases iespaidiem, kā arī atklāt tiem, kas nebija to, par ko mēs stāstījām. paldies, organizatoriem par uzaicinājumu! meisterklasē pārstāvējām beetbox, gan arī upene.lv. 

pirmkārt #fresh kafejnīca katrai dienai un vakara meisterklasei piedēvē kādu produktu, kas tajā dienā tiks pagatavots kokteiļos. mūsu vakarā cildinājām spinātus - stāstīju arī par to uzturvērtību un nozīmi ikdienas lietošanā..

thumb_show-1.php.jpeg
  • spināti ir ārkārtīgi bagāti zaļumi! tie satur dažādus vitamīnus, minerālvielas, olbaltumvielas un arī šķiedrvielas. kaut arī daudziem ir uzskats, ka spināti visvairāk satur dzelzi, patiesībā tas ir milzīgs mangāna, kālija un magnija avots un tikai pēc tam tie izceļas ar dzelzs daudzumu!
  • no vitamīniem tas visvairāk satur K vitamīnu, A grupas vitamīnus un C vitamīnu
  • tie nodrošina normālu sirds un asinsvadu sistēmas darbību
  • spināti samazina brīvo radikāļu daudzumu organismā un mazina iespēju saslimt ar vēzi
  • uzlabo gremošanas sistēmu un zarnu darbību
  • spināti satur ļoti maz kalorijas, līdz ar to tie ir diētiski, bet ļoti vērtīgi un labi
  • spināti uzlabo kaulu struktūru un redzi, tādēļ tie ir īpaši vajadzīgi bērniem un veciem cilvēkiem
  • uzlabo imūnsistēmu un atjauno organisma šūnu darbību

vēl būtiski pieminēt, ka spināti aug ļoti ātri un ir uzņēmīgi, tādēļ to audzētāji nereti izmanto dažādus minerālmēslus un ķimikālijas-vēlams izvēlēties bioloģiski audzētus spinātus!

gatavojām šajā vakarā divus beetbox kokteilīšus- vienu bagātīgu ar zaļumiem un otru ar upenēm, tādā veidā parādot, ka spinātu kokteilim nav obligāti jābūt zaļam. šķiet, ka daudz vairāk atnākušajiem klausītājiem patiesībā patika 1., kas beetbox smoothie bārā ir ar nosaukumu GOOD VIBRATIONS. 

stāstījām kā mājās vislabāk pagatavot kokteiļus, izejot cauri KOKTEIĻU FORMULAi, kā arī green smoothie challenge trikiem kā zaļos kokteiļus pagatavot garšīgākus un vērtīgākus un kā darbojās zaļo kokteiļu attiecība.

rīkojām sacensības uz beetbox blenderriteņiem, kur divi brīvprātīgie centās sablenderēt upeņu-spinātu kokteili. pēc tam arī mazākie gribēja pamēģināt, kā darbojas šāds blenderis. -sanāca ļoti labi!

vēl es pastāstīju par to, kā radās upene.lv, savukārt Maija, kas ir savu roku pielikusi beetbox dizainam stāstīja par veselīga dzīvesveida pieredzi Ņujorkā, kur viņa arī sāka tam pievērsties daudz dziļāk.

mīļš paldies visiem, kas bija ieradušies uz mūsu meisterklasi.. mums ļoti paveicās ar laiku, jo lietus itin nemaz nelija un pat mazliet uzspīdēja saule. bet samsung plediņi palīdzēja klausītājiem justies vēl omulīgāk un vakars izvērtās ļoti jauks un sirsnīgs.