//blog: par piepildītu un vērtīgu aprīli-7 apņemšanās labākai pašsajūtai

marts aizsteidzies vēja spārniem!.. šķiet-tikko es uzzināju, ka pēc 2 nedēļām došos uz Londonu.. un tikko atgriezos jau no turienes atpakaļ.. bet te pēkšņi pie durvīm klauvē aprīlis! -jau atkal pilns ar jauniem notikumiem un pārsteigumiem!.. es šobrīd ļoti gaidu divas lietas.. uz kurām koncentrēju labākās domas un sajūtas!.. kad kārtīgi būšu iejutusi-es ar to dalīšos arī jums un īstenībā pieļauju, ka lielākā daļa nemaz nenojauš kas tieši tas ir!..varu tikai teikt, ka kaut kas liels un man ļoti nozīmīgs! ..bet vēl pēdējā marta dienā gribu jūs iedvesmot uz kādām lietiņām, ko grasos apņemties aprīlī, lai līdz ar pulksteņa pagriešanu-agrajiem rītiem un vēlajiem vakariem spētu pilnvērtīgi aizvadīt dienas un paspēt izdzīvot visu skaisto, kas ir apkārt!.. 

1. vairāk miega-īstajās diennakts stundās

pēdējā laikā es ļoti vēlu eju gulēt un samērā agri ceļos.. kādu laiku atpakaļ klausījos raidījumu par miegu.. -labākās stundas ir no 10-5 (naktī) un ir ļoti būtiski to ievērot, jo tieši agri aizejot gulēt ir vislabākais miegs!..nevaru pateikt kādēļ, bet es naktīs uzmostos, kad vajag pamainīt pozīciju vai, kad mainās dziļais un seklais miegs! tādēļ es apņemos vēlākais iet gulēt 11.30! ..bet ļoti mēģināšu jau 11!.. redzēsim, vai tas ko mainīs!

2. vairāk ūdens

es dzīvoju starp divām mājām-rīgas dzīvokļa un mājas rīgas rajonā!.. -dzīvoklī mums ir ļoti silts un apkuri nav iespējams uzslēgt mazāk intensīvu!.. līdz ar to ir arī ļoti sauss un karsts gaiss!.. man tādos apstākļos ir ļoti grūti-neesmu no tiem, kam vislabāk mājās ir vasarīgi saģērbties un dzīvoties!.. dodu priekšroku vēsākiem apstākļiem! šobrīd, kad laukā ir siltāks taisam logu vaļā gan pa dienu, gan nakti! labi.. runa nav par to, 8 glāzes ūdens es vienmēr izdzerum, bet pārāk liela temperatūra rada manī slāpes, un bieži aizmirstu vienkārši padzerties!  ja dienas uzdevumi darāmi ārpus mājas un vienmēr sanāk visu darīt skrienot-obligāti ņemu līdzi ūdeni un šim gadījumam esmu nopirkusi speciālu pudeli, kas man patīk un ir ērta!.. ++tas sanāk krietni lētāk, nekā pirkt kārtējo plastmasas pudelīti, ko izdzerot izmetīsi.. 

3. vairāk grāmatu un arī labas mūzikas

pieļauju, ka šī lietiņa ir ļoti daudziem!.. pie mana naktskapīša krājās kaudzīte ar to, ko gribu izlasīt!.., savukārt veikalā stāv vēl citas, ko gribas nopirkt un vēl gribu aiziet uz Roberts books iepirkt kādu labumiņu!.. ja grāmata ir ārkārtīgi interesanta es varu atlikt visu pārējo un pievērsties tai, lai ātrāk to izlasītu, tādēļ bieži-labāk nemaz nesāku, ja zinu, ka gaidāmi citi darbi.. kā jums šķiet, kad vislabāk ieplānot laiku lasīšanai?.. uzstādīt ultimātu,piemēram,ēdot vienatnē, vai ieviest tradīciju-vismaz trīsreiz nedēļā aiziet kādā vietā palasīt.. -drīz sāksies parku sezona un domāju, ka tas dos iespēju tur iet un biežāk paņemt grāmatu rokās.. -starp dažādiem darbiem mēģināšu ieplānot vēl pusstundiņu pa vidu, ko relaksēties-lasot grāmatas!

4. vairāk garu pastaigu + biežāk doties izbraucienos

jo tālāk.. jo trakāk! jā.. arī šī ir neatņemama lieta, lai justu dzīves piepildījumu.. ko tur vēl piebilst!.. vismaz 2 reizes nedēļā doties staigāt.. un nevis kaut kur steigties, bet gan vienkārši pastaigāties, pavērot cilvēkus un baudīt to, kā kokiem plaukst pumpuri un padomāt par dzīvi!.. kur jums ir vispiemērotākā vieta šādai aktivitātei?.. gar jūras krastu, mežā, nomaļā ceļā, kas stiepjas cauri pļavām abās pusēs?.. tas jāieplāno brīvdienām!.. bet kur pilsētas centrā? parki mums nav tik lieli.. es izvēlos vienkārši tad to apvienot cauri ielām, parkiem un kanāla malu.. 

5. vairāk smieklu un jautrības

iespējams, daudzi man pārmestu, ka tas ir bērnišķīgi.. jā, iespējams tas tā ir, bet es uzskatu, ka nedrīkst pazaudēt sevī bērnu!.. to prieku un dzirkstošo sajūtu par pasauli un lietām, kas liek smieties!.. mums ir jākļūst brīvākiem, atvērtākiem un laimīgākiem dēļ skaistiem ikdienas sīkumiem!.. par īstu, kārtīgu smiešanos līdz asarām, žokļa un diafragmas sāpēm.. kad bija pēdējā reize, kad patiešām tā no sirds smējāties?

6. vairāk mīlestības

es šeit domāju gan pret mājiniekiem un cilvēkiem ar ko pavadam savas dienas, gan pēdējā laikā īpaši arī ar lielu mīlestību un sirsnību pret kasieriem un cilvēkiem, kas rūpējas, lai ikdienas iegribas tiktu izpildītas!.. uzsmaidīt, mīļi pateikt paldies un novēlēt jauku dienu.. uzreiz tajos cilvēkos mainās attieksme!.. šo darīt nav baigi viegli, bet, kad redzi, ka tas maina to cilvēku darba dienu ir ārkārtīgi iedvesmojoši un tā sajūta atnāk atpakaļ arī tev pašam pēc tam!..

7. vairāk sapņot un radīt jaunas lietas

vai šeit vajag kaut ko piebilst? ..domāju, ka katram ir sava izpratne par šo!.. es sapņoju par nākotni, lietām, ko gribas piepildīt un izdarīt..kā uzlabot sevi!.. tie ir tādi sapņi par to, kā gribu veidot lietas sev apkārt un kā iztēlojos savu dzīvi un misiju, ko varu dot citiem!.. tad attiecīgi es radu un vizualizēju to tādu, kas ir manīgs un nebijis-sniedzoties uz pilnību, kas nekad nav sasniedzama, jo katra jauna vēlēšanās to ceļu padara garāku!..

foto:Alise Podniece