darbnīca

pagājušās nedēļas izskaņā, -piektdienas vakarā kādai juristu firmai bija korporatīvais pasākums, ko organizēja Pludmales sporta centrs Brazīlija.-starpcitu ideāla vieta gan pieaugušo, gan bērnu ballītei!.. pasākuma tēma bija "Healthy lifestyle" tādēļ kā viena no aktivitāšu stacijām bija arī veselīgo kokteiļu darbnīca. liels paldies Līvai no Labas Garšas Darbnīcas, kas uzaicināja arī Upeni.

IMG_8568.JPG

Līvas labo garšu darbnīcu cikls ir projekts, kurā satiekas dažādi cilvēki, lai atstātu bailes aiz virtuves durvīm un ļautos eksperimentiem -gatavojot un saprotot kā pareizi uztaisīt ēdienu pēc saskanīgu garšu principiem!.. ziniet.. jums var šķist, ka visu jau zināt, bet es esmu par to, ka cilvēks nekad nevar būt pilnīgs.. jā, mēs uz to ejam, bet vēl ir tik daudz neatklāta, neizmēģināta!.. un arī gašas izjūta ir tikai ceļā uz pilnību.. piemēram, ēdiens iepatīkas, mēs mazliet "usēžamies" uz tā.. vēlāk tas apnīk un to pat redzēt nemaz negribās!.. bet kad reāli atklājam jaunu garšu, pagatavojot kādu ēdienu - sajūtas ir ārkārtīgi pacilājošas! ..un vai tad tieši ne tādēļ cilvēki pērk arī jaunas pavārgrāmatas vai žurnālus, kuros smelties idejas jaunām receptēm? ..mūsdienās tieši šāda-meisterklases/darbnīcu tipa zināšanu uzsūkšana ir ļoti populāra - tas ir ne tikai neierasts, bet arī atraktīvs veids kā iemācīties ko jaunu un arī iepazīties ar citiem cilvēkiem, vai arī līdzīgi kā šoreiz-satuvināt kolēģus vai draugus caur kopīgu gatavošanu!.. 

IMG_8572.JPG

gatavojoties šim pasākumam-mēs bijām atvērtas izaicinājumiem un piedzīvojumiem, -šoreiz pārceļot daļu savas virtuves iedzīves uz pludmalei līdzīgu sporta centru!.. Līvai šis ceļš jau ir ierastāks, jo darbnīcas notiek teju katru sestdienu!.. sākumā īstenībā bija plānots, ka es būšu viena pati.. tādēļ kokteiļu produktu bāzi un mūsu iepirkšanās sarakstu bija tas gods veidot man pašai!.. bet biju ārkārtīgi priecīga, ka varējām būt kopā, jo komandas darbs vienmēr ir stiprāks nekā individuāls! ..satikāmies, lai visu izrunātu un devāmies iepirkties, ziniet ir tik ļoti forši veikalā grozā krāmēt lielākoties svaigus augļus, tos pasmaržot un pataustīt, novērtējot-vai ir gatavi!.. es šajā nodaļā bieži varu mazliet pazust, jo būtiski ir atrast labāko un svaigāko!..bet tā kā šobrīd ir pavasaris un svaigā piedāvājums nav tas plašākais, nopirkām arī saldētas ogas un spinātus. precīzākas sastāvdaļas tiks publicētas sadaļā receptes, kur arī dalīšos ar visiem kokteilīšiem, ko tajā vakarā pagatavojām! +paldies Raw Garden par superfoods produktiem

IMG_8508.JPG

..viesus sagaidījām ar zaļo kokteili!.. bet kamēr visi sanāca un iejutās-bija iespēja degustēt vēl divus- dzelteno un ogu sārto!..  īsu brīdi pirms bija pienācis laiks doties uz nākošo aktivitāti vadījām pavisam īsu lekciju-Līva stāstīja par pH diētas nozīmi un lietošanu ikdienā un kādi principi jāievēro, lai iegūtu labu garšu!.. savukārt es stāstīju par sastāvdaļām, kā pagatavot sev veselīgus smoothie, kāda ir to nozīme un ko vēlams ievērot, lai šāda veida maltīte būtu tiešām veselīga un vērtīga! .,pavisam drīz publicēšu arī veselīga kokteiļa formulu! 

IMG_8574.JPG

bet mazliet par pH diētu.. man ārkārtīgi nepatīk vārds diēta, un gribu uzrunāt cilvēkus uz dzīvesveidu, kas piemērots veselīgiem principiem un ieradumiem.. arī šai "diētai" nebūs nekādas jēgas ilgtermiņā, ja to mēģināsiet praktizēt pāris nedēļas, vai mēnešus!..jā.. sākumā tas var būt grūtāk, jo nākas atteikties no kādām lietām un ievērot jaunus principus, bet vēlāk tam jākļūst par pašsaprotamu un neatņemamu lietu ikdienas dzīvē.. pH diēta balstīta uz to, KĀ savienojam ikdienā gatavojamos produktus!..tā izceļ dārzeņu, augļu-visa svaigā nozīmi organisma darbībās! un būtiba ir tāda, ka dažādi skābi un sārmaini produkti ļoti ietekmē visas šīs darbības un norises, bet organismā konstanti ir jābūt normālam pH rādītājam,-ja tas iziet no normas robežas, visticamāk cilvēku ved uz slimnīcu! ..tomēr lai to kontrolētu mēs varam ievērot dažus principus no pH diētas, piemēram skābi vai sārmaini produkti jāuzņem vismaz ar 3-4 stundu starpību!.. un dzerot kafiju vai ēdot gaļu un cieti saturošus produktus,ir jāatcerās par to, ka mums jālieto arī ausgtvērtīgu un uzturvielām bagātu pārtiku, kas normalizētu visu pārējo!..sīkāk par to pastāstīšu citreiz! ..ja to nedaram-organisms ņem pats no sevis-muskuļiem, audiem to, ko neesam uzņēmuši ar veselīgu ēdienu-tādā veidā "ēdot pats sevi!", lai uzturētu normālu pH!..- tādā veidā mēs zaudējam enerģiju un pasliktinās pašsajūta, bet smagākas sekas pamanām vēlāk-kad ir jau par vēlu! 

IMG_8570.JPG
IMG_8573.JPG

žēl, ka organizētāju foto tehnisku apstākļu dēļ pazuda un nevienā bildē neesam redzamas mēs abas ar Līvu kopā!.. bet visi juristi bija patīkami pārsteigti un ieinteresēti par visu veselīgo kokteiļu labajām garšām, kā arī liekas, ka viņi pēc tiem bija mundrāki un priecīgāki, un gatavi savā ikdienas straujajā ritmā ieviest arī veselīga kokteiļa ēdienreizi! ..ja esat ieinteresēti Labas Garšas Darbnīcā šeit ir kontakti! es rekomendēju, jo noteikti būsiet ieguvēji un uzzināsiet daudz ko jaunu,interesantu un pavadīsiet lielisku laiku!