//receptes: mango - aveņu saldējums

ziema sākusi savu spēlīti ar pavasari, tāpēc mēs ar Gabšuku, esot pavasara pusē, šodien drusku palīdzēsim aizdzīt to ziemu prom. nu vismaz drusku mēģināsim! viena no mūsu sagatavotajām receptītēm Mazo Ekspertu skolai bija mango-aveņu saldējums. veselīgais augļu popsicle (dažādās valstīs nosaukumi mēdz atšķirties), jeb "ledus čupačups"mājās ir ļoti vienkārši un ātri pagatavojams, - sasaldē suliņu vai smūtiju uz kociņa, lai to var ēst kā saldējumu. lasīt vairāk:

sadarbībā ar Mazo Ekspertu skolu, sagatavoju šo našķu recepti, ko viegli pagatavot bērniņam pašam, vecākiem tikai drusku piepalīdzot. ļaujiet mazajam darboties pašam, svarīgi to ļaut viņa tempā un jums pašam noskaņoties šo kopīgo laiku izbaudīt! vēl arī svarīgi, ka viņiem mierīgi pastāstiet, kas jādara, varat to darīt arī divatā vai trijatā, kad bērniņš redz un mācās no jums.. vairāk par kopīgu gatavošanu atradīsiet šajā rakstā

//iedvesmojies: mūsudienas-mūsu gatavošanas paradumi un #našķētiesprasme

beidzot dalos mūsu kopīgās gatavošanas pieredzē ar Gabrielu un mazliet arī ar mūsu ģimenes uztura ieradumiem, ko jau sen plānoju aprakstīt.. šajā rakstā vēl par mūsu prasmi našķoties un dalos 10 Mazo Ekspertu Skolas padomos, kās palīdzēs ieviest veselīgas našķu ēdienreizes un dos vērtīgu ieskatu saprast, kam tajās dot priekšroku. 

-zinu, ka reizēm mammas saka, ka iesaistīt bērnu gatavot ir apgrūtinoši. -jā, tas nedaudz paildzina procesu, tomēr, manuprāt, kopīgai gatavošanai ir milzīgs ieguvums, bērniņš iemācās un redz kā ēdiens tiek pagatavots, pārņemot ģimenes gatavošanas tradīcijas, iemācās un daudz uzzin par produktiem-kur tie rodas un ko tie dod veselībai. vēl tas ir vērtīgs laiks kopā, kad iesaistīt bērniņu aktivitātēs, kas ir nopietnākas par ierasto spēļu laiku un rotaļām, jo jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem-jāizrunā un daudz jāatgādina par drošību-karsts, ass utt.

pats galvenais ir ļaut iesaistīties-darboties, mācīties, tad tā interese, patika un vēlme pagatavoto apēst vairosies. lasīt vairāk:

//receptes: upeņu-ķiršu imunitātes smūtijs bloga 3 gadu jubilejā

 šodien, 27. februāris ir īpaša dzimšanas diena! -upenei paliek 3 gadi. jāteic, protams, vēderā ir kņudoša sajūta un īpašs prieks.. sevišķi jau atmiņā raisās dažādi notikumi par to brīdi pirms trīs gadiem un arī to, kas piedzīvots šo gadu laikā. es gribu pateikt lielu PALDIES visiem, kas šos gadus ir bijuši man blakus, -pirmkārt jau lasot šo blogu un iedvesmojoties ikdienai, man īpašs prieks, ka joprojām arī veci ieraksti ir noderīgi un daudz skatīti. -sevisķi dzīvesstila sadaļas veselības raksti, ko šobrīd veidot, veicot dziļāku izpēti dažādās tēmās man diemžēl nav laika, bet arhīvos ir vērtīgas tēmas, ko varat atrast un, ja ir kādi jautājumi, droši rakstiet-es mēģināšu atbildēt!.. otrkārt liels paldies tiem, kas atbalsta, ne tikai caur sadarbību un kopīgiem projektiem, bet vienkārši ir blakus ar labiem, iedrošinošiem vārdiem. paldies visiem, kas uzklausat mani un saprotat, ko caur ierakstiem vēlos pavēstīt, parādīt un nodot jums.. īpašs prieks man ir par cilvēkiem, kas ienākuši manā dzīvē un kļuvuši tuvi tieši dēļ upenes-par to noteikti paldies Dievam! un lai arī šobrīd ģimene ir pirmā vietā un esmu "full time" mamma, ceru, ka kādreiz, kad bērni izaugs lielāki, man būs laiks dot un veltīt sevi arī pasaulei :) paldies jums ikkatram tuvumā vai tālumā! -A. ♡

recepti atradīsiet zem manas pateicības ierakstā: lasīt vairāk: 

//dzīvesstils: mūsu rīti-izvēlamies un ēdam jaunās Dobeles pārslas +GIVE AWAY

IMG_7344-2.jpg

brokastu laiks ir mans vismīļākais un skaistākais. miera rīti, kad bieži vēl pidžammā sēžam pie galda, esam kopā un viss pasaules laiks pieder tikai mums!.. mīļi sveicieni šodien Pārslām vārda dienā! :) arī šīs dienas stāsts būs par pārslām.. par brokastīm un kā tās ēdam mēs.. ar lielu prieku iepazīstinu jūs ar Dobeles pārslām, kā arī dalos idejās kā bagātināt rīta putriņu un kur vēl gatavošanā izmantot pārslas, bet upene facebook lapā atradīsiet GIVE AWAY konkursu! lasīt vairāk: